baneris leidinys

Reaguodami į prastėjančią epidemiologinę padėtį šalyje, Lietuvos gydytojai kreipiasi į visuomenę, prašydami gyventojų padėti sustabdyti Covid-19 plitimą. Šį kreipimąsi pasirašo NVSC darbuotojų profesinė sąjunga, Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinė sąjunga, asociacija Lietuvos medikų sąjūdis, Lietuvos ligoninių asociacija, Lietuvos rajonų ligoninių asociacija, Lietuvos privačių sveikatos priežiūros įstaigų asociacija, Jaunųjų gydytojų asociacija.

Kreipimesi kviečiama susitelkti, susivienyti bendram tikslui, būti atsakingiems.
 
„Padėtis darosi vis sunkesnė. Jau dabar dirbame be poilsio dienų, esame pavargę, tačiau labai nerimaujame dėl to, kas bus toliau ir kas gali nutikti, jei padėtis nesikeis. Virusas plinta tokiu greičiu, kokio pavasarį neregėjome. Jau dabar daugiau nei pusė Covid-19 užsikrėtusiems ligoniams gydyti numatytų lovų yra užimtos, o susirgimų skaičiai toliau nevaldomai auga. Netrukus būsime priversti stabdyti kitų medicinos paslaugų teikimą“, – rašoma kreipimesi ir nerimaujama, kad esant tokiam epidemijos plitimo mastui, gali atsitikti taip, kad medikai nebegalės tinkamai pasirūpinti sunkiai sergančiais šiuo virusu ar kitomis gyvybei pavojingomis ligomis.

„Kaip rodo kitų šalių pavyzdžiai, tokiu atveju vienintelis būdas sustabdyti virusą – griežtas karantinas ir visiškas šalies uždarymas“, – rašo medikai ir pataria, jog norint to išvengti reikėtų gyventi šiek tiek ramiau, atsisakykime nebūtinų susitikimų, kelionių, draugų susibūrimų, vakarėlių ir švenčių, veiklos būreliuose, sporto treniruočių. Išeinant iš namų pataria dėvėti kaukes, plauti rankas, dezinfekuoti paviršius, ypač saugoti vyresnio amžiaus žmones.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos