baneris leidinys

covid meginio emimas
Per dieną punkte galėtų būti paimta po 48 ėminius, tačiau tiek norinčių pasitikrinti nėra. D. Pavalkio nuotr.


Jei skaičiuotume savaitės sergančiųjų Covid-19 vidurkį, tai situacija, pasak savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų vadovo Redo Juškaičio, stabili, tačiau apskritai sergančių skaičius išlieka gana didelis. Iki pirmadienio rajone buvo 311 sergančių, kartu su jais saviizoliacijoje – 486 žmonės.
 
Pasak R. Juškaičio, mobilius patikros punktus šiuo metu per dieną yra pajėgus atlikti 48 testus, tačiau praktika rodo, kad tokio poreikio kol kas nėra. Štai penktadienį punkte buvo paimtas 41 ėminys, ketvirtadienį ir trečiadienį po 46.

„Kaip esu sakęs, dabartinis skaičius tinkamas, nes net neišnaudojama, ką galėtų atlikti. Galbūt neramina tai, kad pakankamai didelis teigiamų atsakymų skaičius. Iš tirtų atvejų 50 proc. būna teigiami“, – informavo ekstremalių situacijų operacijų vadovas.

Nemažėjant sergančių skaičiui, nemažėja ir darbų – nuolat tenka atlikti daugiabučių namų laiptinių dezinfekciją. Štai savaitgalį šie darbai atlikti viename daugiabutyje Kudirkos Naumiestyje, prieš tai Gelgaudiškyje bei Šakiuose.

Žiūrint pagal geografinį išsidėstymą, daugiausiai sergančių yra Šakiuose, nes čia daugiausiai ir gyventojų. Karščiausiu kraštu vis dar išlieka teritorija palei Jurbarką, tai yra Kiduliai, Sudargas. Tačiau apskritai, pasak R. Juškaičio, faktiškai nėra seniūnijos, kur nebūtų sergančiųjų. Jei anksčiau ramesnėmis vietomis buvo laikomi Sintautai ar Lukšiai, tai dabar jau taip sakyti irgi neina. Jeigu neserga tos seniūnijos gyventojai, tai gana populiaru į mūsų rajoną atvažiuoti saviizoliacijai.

„Matome, kad gyvena Kaune, Kazlų Rūdoje, o izoliuojasi pas mus. Tokie atvejai irgi krenta į mūsų statistiką“, – sako R. Juškaitis.

Po savaitgalio pasveikę 20 sirgusiųjų.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos