baneris leidinys

Pirmadienio ryte savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų vadovas Redas Juškaitis informavo, kad rajone iš viso serga 370 žmonių, su jais saviizoliacijoje 508 asmenys. Per savaitgalį pasveiko 28 sirgę asmenys, tačiau situacija įtempta globos įstaigose, ypač Kukarskėje.

Paskutinėmis žiniomis, Kukarskės globos namuose serga 16 gyventojų ir 11 personalo žmonių.
 
„Direktorė klausimo kol kas dėl personalo nekėlė, susitvarko“, – sakė R. Juškaitis ir pridūrė, kad didelė tikimybė, jog užkratas galėjo pasisėti nuo darbuotojų, kurių nemaža dalis važinėja iš Jurbarko, kur situacija buvo gerokai įtemptesnė nei mūsų rajone.

Savivaldybė šioje įstaigoje negali užtikrinti dezinfekavimo, nes tiesiog nėra kur iškelti gyventojų, dalis jų yra gulintys. Todėl dezinfekavimo klausimą, pasak R. Juškaičio, sprendžiasi pati įstaiga, nes turi specialių dezinfekavimo prietaisų, rekomendacijas įstaigai pateikęs Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Vienas sergantysis nustatytas ir Ilguvos socialinės globos namuose, tačiau situacija gana kuriozinė. Anot ekstremalių situacijų operacijų vadovo, teigiamą testą jam parodė tik iš trečio karto Kaune, nes ir mobiliame punkte, ir ligoninėje imti ėminiai buvo neigiami, nors žmogus simptomus jautė. Įstaigoje numatytas visų darbuotojų ir gyventojų testavimas.

„Tikrai labai klastinga liga“, – sako R. Juškaitis.

„Antrą kartą per keturias dienas pasiekiam aukštumą – vakar nustatyti 38 nauji atvejai. Absoliuti dauguma jų susiję su židiniais gydymo ir globos įstaigose – Kukarskėje, Šakių ligoninėje ir Kudirkos Naumiesčio ambulatorijoje. Yra nežinomų užsikrėtimo aplinkybių. O vienas jų – vaikų, kurie aplankė tėvus iš Kauno, „dovana“, – ketvirtadienį rašė meras Edgaras Pilypaitis.

R. Juškaitis skaičiuoja, kad nors kai kuriomis dienomis sergamumo rodikliai gerokai šokteli, vidutinis dienos vidurkis išlieka 21 naujas atvejis.

Šakių greitosios medicinos pagalbos stotyje serga 13 darbuotojų, ketvirtadienį į pagalbą atvyko brigada iš Kauno.

„Vakar (ketvirtadienį) slaugos skyriuje buvo aštuoni slaugomieji ir keturi darbuotojai iškritę“, – viename iš komiteto posėdžių apie situaciją ligoninėje informavo meras.

Posėdyje kalbėjęs gydytojas Vaidas Balčiūnas, beje, pats neseniai persirgęs Covid-19, mano, kad esamus skaičius reikėtų gal net dvigubinti.

„Vis tik oficialūs skaičiai nėra realūs, nenustatytų skaičių, bijau sakyti, dvigubai daugiau. Kitų artimieji serga, jie patys nelinkę darytis jokių testų, todėl nesidžiaukime, kad skaičiai geri“, – mintimis dalijosi Šakių medikas.

Mobilus patikros punktas pirmadienį planavo patikrinti net 60 asmenų, nes norinčių gerokai susikaupia per savaitgalį. Planuojama, kad punktas dirbs ir gruodžio 26 d., ketinama imti 45 ėminius, tačiau pirmadienį užsirašęs tik vienas norintis žmogus.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos