baneris leidinys

Pandemijos gniaužtų neišvengusi Šakių ligoninė džiaugiasi įsigijusi du šiuolaikiškus didelio srauto deguonies aparatus, o Priėmimo-skubios pagalbos skyrių neseniai pasiekė ir iš paramos lėšų nupirktas transportavimo vežimėlis-lova.

Ūkininkas Mindaugas Martinaitis, inicijavęs privataus fondo „Šakių kraštui“ steigimą bei paramos rinkimą dėl Covid-19 situacijos pirmosios viruso bangos metu, pasidalijo žinia, kad, norėdamas tikslingai išleisti likusius paramos fondo pinigus, dėl reikalingų priemonių pasitarė su Šakių ligoninės vyriausiuoju gydytoju Algirdu Klimaičiu. Buvo nuspręsta nupirki sunkių ligonių transportavimo vežimėlį-lovą už 2 tūkst. 100 eurų.
 
„Dėkoju visiems prisidėjusiems ir padėjusiems kovoje su pandemija“, – socialiniame tinkle rašė M. Martinaitis.

Šakių ligoninės vadovas pasidžiaugė ir kitais dviem iš savų lėšų įsigytais naujais įrenginiais, kurių vieną jau teko per šventes ir išbandyti. Tai didelio srauto, modernūs deguonies aparatai, skirti gydyti kvėpavimo nepakankamumą, ypač tinkami Covid-19 sergantiems žmonėms.

„Pastebėjom teigiamą efektą. Tai geriau nei dirbtinė plaučių ventiliacija su į trachėją įkištu vamzdeliu. Rezultatas geresnis, nes įprastai deguonies galima žmogui tiekti 15 litrų per minutę, šitas aparatas įgalina tiekti 60 litrų per minutę. Tad žmogus atsiduria tarsi deguonies burbule, žymiai gerėja audinių įsotinimas deguonimi“, – aparato galimybes pristatė A. Klimaitis ir džiaugėsi, kad bene iš 100 Lietuvoje gautų aparatų du pavyko įsigyti ir jo vadovaujamai įstaigai.

Pasak mediko, aparatų kaina nėra labai didelė – jei dirbtinės ventiliacijos plaučių aparatas gali kainuoti 17–20 tūkst., tai šiuos du aparatus pavyko nupirkti už maždaug 10 tūkst. eurų.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos