baneris leidinys

Naujų susirgimų skaičius rajone auga, nors išliekame dar toje pačioje raudonojoje zonoje.

Ketvirtadienio duomenimis, 100 tūkst. gyventojų rajone teko 383, Lietuvoje – 550 atvejų. Rajone serga 93 žmonės, iš kurių penki gydomi ligoninėje, saviizoliacijoje 238. Per tris diena buvo 29 nauji atvejai, septynių dienų vidurkis – vidutiniškai aštuoni nauji atvejai per dieną.
 
Per savaitę mobiliame patikros punkte atlikta 720 testų, iš kurių 9,2 proc. teigiami. Beje, pastaruoju metu punkte padidintas ir galimų atlikti testų kiekis. Dabar kasdien gali būti atlikti ne 73, o 111 testų (74 antigenų ir 37 PGR).

Per dieną vidutiniškai paskiepijama po 91 žmogų, per paskutiniąsias tris dienas skiepus gavo 275 piliečiai.

Naujų sergamumo protrūkių nėra, tačiau Marijampolės regione fiksuojami 26 židiniai, daugiausiai jų – ugdymo įstaigose.

Rajoną turėtų pasiekti 150 „Janssen“ vakcinos dozių, kurios bus skirtos mobiliai vakcinavimo komandai, jos važiavimo maršrutas skelbiamas savivaldybės interneto svetainėje.

Beje, pasak savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų vadovo Redo Juškaičio, jeigu įmonėse atsirastų iki 10 norinčių pasiskiepyti pirmąja vakcinos doze, įmonių vadovai gali susisiekti su juo ir vakcinavimo komanda atvyktų į vietą.

Artimiausiu metu, parengus tvarką, vakcinavimas bus perleistas ambulatorijoms.

Apie medikų darbą ekstremaliomis sąlygomis šią savaitę su „Draugu“ kalbėdamas Šakių ligoninės vadovas Algirdas Klimaitis dalijosi mintimis, kad kito būdo nei vakcinacija, norint suvaldyti pandemiją, tiesiog nėra.

R. Juškaitis informuoja ir apie naujoves mokyklose – nuo 14 iki 10 dienų trumpėja izoliavimosi laikas, o jeigu po 7 d. atlikus PGR testą jis neigiamas, izoliacija nutrūksta. Priimtas sprendimas ir dėl darbo klasėse – kažkam susirgus nuo šiol nereikės išeiti visai klasei į nuotolį. Ekstremalių situacijų operacijų vadovas aiškina, kad vakcinuotų ir persirgusių tai nelies, bet kitiems bus įvestas algoritmas dėl kur kas dažnesnio testavimosi mokykloje.

„Jeigu jie norės išlikti mokykloje, turės tankiau testuotis antigenų metodu, o kurie nesutiks, turės eiti į nuotolį“, – tvarką pristato R. Juškaitis.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos