akcija2024 568px

Nuo gegužės 1-osios gyvenimas grįžta į įprastas vėžes, atšaukiama ekstremalioji padėtis dėl COVID-19, o sergamumo rodikliai žymiai gerėja ir rajone.

Pasak savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų vadovo Redo Juškaičio, pandemijos pagreitis mažėjo dar 36 proc. Ketvirtadienio duomenimis, 100 tūkst. gyventojų teko 418 atvejų, šalyje – 532,8 atvejo.
 
Šiuo metu rajone serga 130 žmonių, septynių dienų naujų atvejų vidurkis yra šeši susirgimai per dieną. Tiesa, nuo koronaviruso mirė dar vienas žmogus, tad nuo pandemijos pradžios rajone virusas nusinešė 75 žmonių gyvybes.

Per savaitę atlikti 209 testai, iš jų 25,8 proc. teigiami. Tiesa, nuo gegužės 1 d. mobilus patikros punktas baigs darbą, tačiau, kaip teigė R. Juškaitis, galutinai panaikintas nebus, nes yra rekomenduojama palaukti rudens ir pažiūrėti, kokia tuomet bus situacija. Tad tvora bus nuardyta, tačiau nameliai bent kol kas liks. Pasikeitus tvarkai ir pajutus simptomus žmogus testą galės atlikti kreipęsis į savo šeimos gydytoją.

Per tris praėjusias dienas susirgo 23 žmonės, iš jų iki 18 metų nefiksuota nė vieno atvejo, iki 65-erių – 13, vyresniems nei 65-erių virusas diagnozuotas 10 asmenų.

Per savaitę paskiepyti devyni žmonės, iš jų penki gavo pirmą skiepą, vienas skiepijosi antrą kartą, trys rinkosi trečią, palaikomąją dozę.

Iš viso rajone pasiskiepiję 18 tūkst. 475 žmonės arba 70,3 proc. gyventojų. Pagal pasiskiepijimo rodiklius mūsų savivaldybė kaip buvo, taip ir lieka tarp geriausius rodiklius pasiekusių savivaldybių.

Kaip minėta, nuo gegužės 1 d. nutraukiama ekstremalioji padėtis, ribojimai persikelia į rekomendacinį lygį, medikai negaus priedų prie atlyginimų.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos