akcija2024 568px

Lietuvoje po pertraukos vėl fiksuojama vis daugiau koronaviruso atvejų. Šakių rajonas – ne išimtis. Nors atvejų daugėja nežymiai, specialistai ragina pasisaugoti.

Savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų vadovas Redas Juškaitis tikina, kad nesame išskirtiniai ir COVID-19 mūsų rajono taip pat neaplenkia.  
 
„Esame juodojoje zonoje, kaip ir visa Lietuva. Pagal susirgimus tam tikrų nurodymų imtis veiksmų dar negauname, bet tų susirgimų yra“, – sako R. Juškaitis.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas ramina – Šakių pirminės sveikatos priežiūros centre sergančiųjų antplūdžio nejuntama. Jei atsiranda koronavirusu užsikrėtęs asmuo ir jam reikia gydymo, jis guldomas Kauno ligoninės infekciniame skyriuje.

Statistika rodo, kad raudonojoje zonoje paskutinį kartą Šakių rajonas buvo birželio 27 d., o liepai prasidėjus buvo pereita į juodąją zoną.

Nors gydymo įstaigose nejaučiama atvejų padidėjimo, pandemijos pagreičio kreivė kiek kyla. R. Juškaitis pabrėžia, kad liepos 2 d. buvo didžiausias pandemijos pagreitis.  

„Septynių dienų ėminių teigiamas procentas, palyginus su pandemine situacija, kuomet buvo įvesta nepaprastoji padėtis, yra didelis. Kita vertus, dabar kreipiasi mažiau žmonių. Kuo mažiau žmonių kreipiasi, tuo tas procentas didesnis“, – aiškina R. Juškaitis.

R. Juškaitis tikina, kad nors žmonės po truputį ir prisimena kaukes, tačiau vėl pamiršta, kaip taisyklingai reikia plauti ir dezinfekuoti rankas.

„Pagrindiniai užsikrėtimai yra per rankas“, – ragindamas tinkamai apsisaugoti primena R. Juškaitis.

Šiuo metu Šakių rajone 100 tūkst. gyventojų per 14 d. tenkantis susirgimų skaičius yra 168,8. Septynių dienų teigiamų testų procentas – 38,3. Liepos 11 d. fiksuoti septyni susirgimai.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos