Šakių rajonas vėl įžengė į juodąją COVID-19 zoną

Lietuvoje po pertraukos vėl fiksuojama vis daugiau koronaviruso atvejų. Šakių rajonas – ne išimtis. Nors atvejų daugėja nežymiai, specialistai ragina pasisaugoti.

Savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų vadovas Redas Juškaitis tikina, kad nesame išskirtiniai ir COVID-19 mūsų rajono taip pat neaplenkia.  
 
„Esame juodojoje zonoje, kaip ir visa Lietuva. Pagal susirgimus tam tikrų nurodymų imtis veiksmų dar negauname, bet tų susirgimų yra“, – sako R. Juškaitis.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas ramina – Šakių pirminės sveikatos priežiūros centre sergančiųjų antplūdžio nejuntama. Jei atsiranda koronavirusu užsikrėtęs asmuo ir jam reikia gydymo, jis guldomas Kauno ligoninės infekciniame skyriuje.

Statistika rodo, kad raudonojoje zonoje paskutinį kartą Šakių rajonas buvo birželio 27 d., o liepai prasidėjus buvo pereita į juodąją zoną.

Nors gydymo įstaigose nejaučiama atvejų padidėjimo, pandemijos pagreičio kreivė kiek kyla. R. Juškaitis pabrėžia, kad liepos 2 d. buvo didžiausias pandemijos pagreitis.  

„Septynių dienų ėminių teigiamas procentas, palyginus su pandemine situacija, kuomet buvo įvesta nepaprastoji padėtis, yra didelis. Kita vertus, dabar kreipiasi mažiau žmonių. Kuo mažiau žmonių kreipiasi, tuo tas procentas didesnis“, – aiškina R. Juškaitis.

R. Juškaitis tikina, kad nors žmonės po truputį ir prisimena kaukes, tačiau vėl pamiršta, kaip taisyklingai reikia plauti ir dezinfekuoti rankas.

„Pagrindiniai užsikrėtimai yra per rankas“, – ragindamas tinkamai apsisaugoti primena R. Juškaitis.

Šiuo metu Šakių rajone 100 tūkst. gyventojų per 14 d. tenkantis susirgimų skaičius yra 168,8. Septynių dienų teigiamų testų procentas – 38,3. Liepos 11 d. fiksuoti septyni susirgimai.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Miškasodis: kiek tai prasminga ir reikalinga?

klausimelis 04 23Rimas iš Gelgaudiškio:

Nemažai esu medžių per gyvenimą pasodinęs, nors ne miškininkystėje dirbu. Esu gelgaudiškietis, todėl rūpi Gelgaudiškio miško likimas. Mačiau, kaip žūsta miškas. Bet toks gyvenimas. Mums gal ir atrodė, kad reikėjo anksčiau sergančius medžius pjauti. Faktas, kad yra išnykę didžiuliai miško plotai, bet tam yra specialistai. Nuomonės gelgaudiškiečių išsiskyrė: vieni šaukia, kodėl mišką išpjovė, bet jau miškas buvo miręs. 

klausimelis 04 23 2

Danutė iš Gelgaudiškio:

Džiaugiuosi, kad vyko miškasodžio akcija. Nesu anksčiau dalyvavusi ir medžių ne itin daug pasodinusi. Dėl miškų kirtimo išties daug nuomonių, yra prieštaraujančių plyniems miško kirtimams. Manau, jeigu jau medžius kokios kirvarpos graužia, būtina šalinti, bet po to reikia ir atsodinti. Dalyvavau, nes man rūpi, kad vaikai ir proanūkiai turėtų kur žemuogių ar grybų pasirinkti, augtų kuo sveikesnėje aplinkoje.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.