akcija2024 568px

Per praėjusią parą šalyje nustatyti 1 tūkst. 864 nauji COVID-19 atvejai, du žmonės mirė, rodo ketvirtadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys. Artėjant rudeniui, kai padaugėja susirgimų ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, Sveikatos apsaugos ministerija atnaujino COVID-19 ligos testavimo tvarką ir epidemijų skelbimo kriterijus.

Šakių rajone 100 tūkst. gyventojų per 14 d. tenka 368,2 atvejo, Lietuvoje – 595,9 atvejo. Praėjusią parą iš viso susirgo aštuoni asmenys, iš jų šeši susirgo pirmą kartą, du – antrą. Rajone praėjusią savaitę registruota viena mirtis nuo COVID-19, nuo pandemijos pradžios virusas nusinešė 78 žmonių gyvybes.
 
Sveikatos ministerija skelbia, kad laukia įprasta mokslo metų pradžia ir karantinas šiuo metu neplanuojamas, atsižvelgiant į aukštą visuomenės imunizacijos lygį (daugiau nei 80 proc.) ir šiuo metu vyraujančios koronaviruso atmainos ypatumus.  Koronavirusas pasižymi lengvesniais simptomais, todėl daugelis COVID-19 pacientų serga namuose. Kitaip nei ankstesnių pandemijos bangų metu, dabar pagrindinis krūvis tenka ne ligoninėms ir reanimacijos skyriams, o poliklinikoms bei šeimos gydytojams.

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, gyventojas, jaučiantis nesunkius COVID-19 ligai būdingus simptomus ir norintis patvirtinti šios ligos diagnozę, turėjo kreiptis į šeimos gydytoją, atvykti į gydymo įstaigą, kur jam paskiriamas ir atliekamas greitasis antigeno testas. Nuo rugpjūčio 16 d. šeimos gydytojas gali patvirtinti COVID-19 ligos diagnozę nekviesdamas paciento atvykti į polikliniką, o gydytojas gali susiekti su pacientu ryšio priemonėmis ir įvertinti jo sveikatos būklę nuotoliniu būdu. Tiesa, savikontrolės greitojo antigeno testo pagrindu negalės būti išduodamas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas.

Dar vienas svarbus pokytis, kad savivaldybėms suteikta galimybė operatyviai ir lanksčiai reaguoti į epidemiologinę situaciją. Savivaldybės, pasiekusios nustatytą suminį gripo, COVID-19 ligos ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų sergamumo rodiklį (1500 atvejų 100 tūkst. gyventojų per savaitę), galės paskelbti epidemiją savo teritorijoje ir imtis infekcijų plitimą ribojančių priemonių: laikinai riboti masinius renginius (juos atšaukti arba riboti dalyvių skaičių), organizuoti nuotolinį ugdymą klasei, srautui arba visai mokyklai, jeigu joje stebimas intensyvus COVID-19 ligos, gripo ar kitų  ūmių virusinių kvėpavimo takų infekcijų plitimas, rekomenduoti nuotolinį darbą viešajam ir privačiam sektoriui, stiprinti infekcijos plitimo valdymą gydymo ir socialinės globos įstaigose, stiprinti rekomendacijas dėl bendrųjų, jau visiems žinomų infekcijos plitimo priemonių taikymo ir kt. Siekiant apsaugoti save bei artimuosius žmonės raginami skiepytis, laikytis bendrųjų prevencijos priemonių.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos