baneris leidinys

henrieta k
Ginekologė Henrieta Kažemėkaitytė-Macijauskienė džiaugiasi, kad turi galimybę moteris apžiūrėti ne tik ginekologinėje kėdėje, bet ir ištirti visapusiškai, nes ligoninėje yra visa reikalinga įranga, o reikalui esant gydytoja pati operuoja. D. Pavalkio nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Rugsėjis – vėžio žinomumo mėnuo, tad ta proga kalbamės su Šakių ligoninės gydytoja ginekologe Henrieta Kažemėkaityte-Macijauskiene, kuri pabrėžia profilaktinio sveikatos patikrinimo svarbą ir pasidžiaugia, kad laiku bei ankstyvose stadijose pastebėjus ligą, pacientėms galima suteikti greitą ir profesionalią pagalbą.

Nors lyginant su ankstesniais metais, kaip pastebi ginekologė, moterys labiau rūpinasi savimi, visgi uždelstų atvejų pasitaiko, be to, neretai onkologiniai susirgimai nustatomi jaunesniame amžiuje. Kaip žinia, gimdos kaklelio vėžys yra vienas dažniausiai moterims nustatomų vėžių Europos Sąjungoje (po krūties vėžio). Tad H. Kažemėkaitytė-Macijauskienė akcentuoja, kad praverti ginekologės kabineto duris reikia ne tik pasijutus blogai, bet ir profilaktiškai, nes tokie patikrinimai padeda aptikti ikivėžines gimdos kaklelio būkles, pirmuosius pakitimus.

„Išties svarbu tikrintis reguliariai ir profilaktiškai ne tik esant nusiskundimams. Visos patikros programos finansuojamos valstybės, onkocitologinį gimdos kaklelio tepinį gali atlikti ir šeimos gydytojas, bet darome ir mokamus onkologinius tepinėlius, ŽPV viruso nustatymą skystoje terpėje, kiaušidžių vėžio žymenį ar krūtų echoskopiją“, – sako medikė ir priduria, kad Šakių ligoninėje yra visa reikalinga šiuolaikinė diagnostinė ir gydomoji įranga.

Todėl ji sunkiai supranta tuos pacientus, kurie pagalbos ieško didžiuosiuose miestuose, kai viskas pasiekiama ranka vietoje. Žinoma, sako pašnekovė, nereiškia, kad galima ateiti be eilės, nes reikalingas šeimos gydytojo siuntimas, registracija, tačiau esmė, kad kokybišką paslaugą galima gauti ir Šakiuose.

„Tikrai nereikia vykti į didžiuosius centrus, tačiau daugeliui šis noras dar išlikęs“, – stereotipiniu mąstymu stebisi ginekologė.

H. Kažemėkaitytė-Macijauskienė konsultuoja Konsultacinėje poliklinikoje, dirba ginekologijos sektoriuje Chirurgijos skyriuje, tad daromos ne tik atviros, bet ir histeroskopinės, laparoskopinės, vaginalinės bei simultaninės operacijos, o ginekologei atliekant operacijas pagal poreikį talkina chirurgas Ramūnas Mikulionis arba urologas Albertas Bočkus. Dešiniąja savo ranka ji vadina ir šiame sektoriuje dirbančią akušerę Astą Rudaitienę.

Vien pernai gydytoja ligoninėje atliko per 100 ginekologinių operacijų ir pasidžiaugia, kad laiku aptikus pirmuosius vėžinių ląstelių pakitimus sėkmingai pavyko pagelbėti ne vienai pacientei.

Kai matoma, jog procesas yra išplitęs, tada pacientės siunčiamos onkoginekologo konsultacijai ir gydymui į tretinio lygio sveikatos priežiūros įstaigą.

„Pagalbą mes galime suteikti, bet svarbiausia nebijoti, nedelsti ir ateiti“, – ragina H. Kažemėkaitytė-Macijauskienė.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos