akcija2024 568px

GMP greitoji patalpos
Nors Kudirkos Naumiesčio seniūnas Edvardas Belevičius rodo seniūnijos pastate jau įrengtas patalpas, tačiau ar nuo spalio 1 d. pavyks sukomplektuoti komandą, dar neaišku. D. Pavalkio nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Savivaldybės tarybos nariai dar metų pradžioje priėmė sprendimą dėl Šakių greitosios medicinos pagalbos (GMP) stoties prijungimo prie Kauno GMPS. Tuomet buvo žadėta, kad rajone, o konkrečiau Kudirkos Naumiestyje, bus įsteigta papildoma klasterinė GMP brigada, tačiau nors jau yra ir patalpos, ne taip lengva sukomplektuoti komandą.

Pasak Kauno GMP stoties direktoriaus Nerijaus Mikelionio, iki spalio 1 d. bus pabaigti sujungimo procesai, tad iki to laiko brigada net teoriškai negalėtų pradėti veiklos, o praktiškai pradės veikti tuomet, kai pavyks surinkti personalą.

„Praktiškai pradės veikti, kai surinksime personalą ir gausime finansavimą. Iš Ligonių kasos dėl finansavimo kol kas atsakymo neturime“, – sako Kauno GMP soties direktorius.

Nors patalpos Kudirkos Naumiesčio seniūnijos antrajame pastato aukšte jau įrengtos, tačiau N. Mikelionis sako, kad procesas sudėtingas dėl žmonių trūkumo.

„Procesas nėra greitas, spragtelėjus pirštais žmonės ir finansai neatsiranda. Aktyviai ieškom, siūlom pasididinti krūvius. Tikrai surinksim, turime kuo anksčiau tai padaryti“, – tikina pašnekovas ir priduria, kad vienai vietai užtikrinti, kad ji  dirbtų 24/7, reikia beveik penkių etatų.

Šakių GMP vadovas Rimgaudas Lebedžinskas patikina, kad šiuo klausimu su Kaunu nuolat palaikomas ryšys.

„Pagrindinė problema, kad neatsiranda žmonių. Prašė ir manęs, norėtų, kad ir mes kadrų duotume, bet iš kur aš jų gausiu, kai mes tik pas save surenkam. Čia visoj Lietuvoj badas“, – sako R. Lebedžinskas.  

Nors dėl Šakių GMP stoties perleidimo Kaunui tarp tarybos narių buvo kilę diskusijų ir sprendimas priimtas ne vienbalsiai, R. Lebedžinskas bei savivaldybės administracijos vadovai teigė, kad tai anksčiau ar vėliau neišvengiama, nes sveikatos įstaigos pertvarkos gairės sudėliotos seniai. Pagal numatytą centralizacijos planą greitosios medicinos pagalba būtų koncentruojama penkiuose centruose – didžiuosiuose šalies miestuose.

Įžvelgta pertvarkoje ir pliusų: Kaunas Kudirkos Naumiestyje pažadėjo įsteigti papildomą brigadą, Šakiuose dirbantiems darbuotojams – didesnes profesinio tobulinimosi galimybes.

Šiuo metu šalyje GMP paslaugas teikia 49 įstaigos: 17 savivaldybių taryboms pavaldžių viešosios asmens sveikatos priežiūros įstaigų (GMP stotys ir GMP centrai), 30 viešųjų asmens sveikatos priežiūros įstaigų padalinių ir dvi privačios įmonės.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos