baneris leidinys

Savivaldybės tarybos sprendimu Skaidrios asmens sveikatos priežiūros įstaigos vardas suteiktas Šakių pirminės asmens sveikatos priežiūros centrui (PASPC), Lekėčių bei Kidulių ambulatorijoms. Dar keturioms įstaigoms suteiktas kandidatės statusas.

Nors šiuo klausimu diskusijų būta nemažai, o Finansų ir rajono plėtros komitete net perskaičiuoti komisijos įstaigoms skirti balai, tačiau Bernardinas Petras Vainius dalijosi nuomone, kad nors žiūrint iš įstatyminės pusės toks sprendimas reikalingas ir įstaigos turi stengtis, kad veikla būtų nepriekaištinga, žiūrint iš paciento pusės, jo manymu, toks statusas yra perteklinis. Tarybos nario nuomone, pacientams daug svarbiau, kai jiems į įstaigas nepavyksta prisiskambinti, gauti reikiamų talonėlių, todėl linkėjo joms į save „labiau pasižiūrėti iš gatvės pusės“ ir kad žmonių nusiskundimai būtų mažesni.
 
Dėl balsavimo motyvų iškart paaiškino ir Aušrelė Pukinskienė.

„Susilaikysiu dėl to, kad buvo pripažinta, jog buvo patempimų, pritempimų ir kitokių nuklydimų, ko, mano galva, neturėtų būti vertinant įmones dėl skaidrios veiklos ir korupcijos apraiškų“, – sakė tarybos narė ir įstaigų vadovams padėkojo už skirtą laiką vertinant korupcines apraiškas.

Įstaigoms Skaidrios asmens sveikatos priežiūros įstaigos vardas, kandidatės statusas arba įstaigos, turinčios korupcijos rizikos veiksnių, statusas suteikiamas pagal specialiame tvarkos apraše numatytus kriterijus, įstaigose lankėsi bei jas vertino specialiai administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta administracijos direktoriaus pavaduotojo Redo Juškaičio vadovaujama komisija. Beje, pasidžiaugta, kad rajone nėra nė vienos įstaigos, turinčios korupcijos apraiškų.

Vertinta tokie dalykai kaip darbuotojų antikorupcinio švietimo organizavimas, antikorupcinio sąmoningumo didinimas, pavyzdžiui, informacijos skelbimas stenduose, skundai dėl galimos korupcijos, viešieji pirkimai ir pan.

Kaip minėta, Skaidrios asmens sveikatos priežiūros įstaigos vardas suteiktas Šakių PASPC, Lekėčių bei Kidulių ambulatorijoms, o kandidatėmis gauti šį statusą patvirtintos šios viešosios įstaigos – Šakių ligoninė, Kudirkos Naumiesčio pirminės sveikatos priežiūros centras, Griškabūdžio bei Panemunių ambulatorijos.

Skaidrios įstaigos vertinamos kas trejus metus, kandidatės – kasmet.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos