akcija2024 568px

Nuo sausio 1 d. bus uždaryti Kudirkos Naumiesčio pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) Panovių, Keturnaujienos, Žvirgždaičių medicinos punktai.

Tokiam sprendimui pritarė gruodžio 23 d. posėdžiavę savivaldybės tarybos nariai. Prašymą uždaryti medicinos punktus buvo pateikusi ir įstaigos vyriausioji gydytoja Audronė Račiūnienė. Paslaugos iš stacionariai teikiamų būtų keičiamos į mobilias paslaugas asmens namuose. Didžiajai daliai pacientų, kaip nurodoma aiškinamajame rašte, ir dabar paslaugos teikiamos namuose.  
 
„Paslaugos bus teikiamos kaip ir iki šiol: gydytoja lankys neįgalius ir spec. poreikius turinčius pacientus  jų namuose. Paskirta slaugytoja, esant poreikiui su gydytojos paskyrimu  vyksta į pacientų namus procedūrų atlikimui.  Esant slaugos paslaugų namuose poreikiui, išrašomas siuntimas Šakių PASPC slaugos komandai“, – aiškina gydytoja ir priduria, kad 2021–2022 m. kaimo vietovėse namuose suteikta apie 400 paslaugų, į Panovius, Keturnaujieną, Janukiškius gydytoja vyksta kas du–tris mėnesius, per metus šiose vietovėse aplankyta daugiau nei 100 pacientų.

Be to, punktai neatitinka reikalavimų, o jų išlaikymas yra papildoma našta Kudirkos Naumiesčio PSPC. Medicinos norma, reglamentuojanti medicinos punktų veiklą šalyje, panaikinta 2020 m. sausio 16 d.

Balsuojant šiuo klausimu Bernardinas Petras Vainius buvo prieš, o Mantas Puskunigis susilaikė, 18 tarybos narių balsavo už.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos