baneris leidinys

neigaliejiGintarė MARTINAITIENĖ

Nuo liepos 1 dienos keičiasi institucija, nustatant specialiuosius poreikius pensinio amžiaus žmonėms. Nuo šiol jiems, kaip ir visiems negalią turintiems žmonėms, šias paslaugas teiks Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba (NDNT). Tad šakiečiai pensininkai, kuriems reikės nustatyti neįgalumą, turės vykti į Marijampolę. Ar tai, kaip akcentuojama, bus patogiau, kitas klausimas.

Ne Šakiuose, o Marijampolėje

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija aiškina, kad Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje pensinio amžiaus žmonėms, kaip ir kitiems neįgaliesiems, bus nustatomi nuolatinės slaugos ir priežiūros (pagalbos) poreikiai, taip pat specialieji transporto išlaidų ir lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikiai. Anksčiau ši tarnyba nustatinėjo specialiuosius poreikius vaikams iki 18 metų ir darbingo amžiaus asmenims, o pensinio amžiaus žmonėms - gydytojų konsultacinės komisijos asmens sveikatos priežiūros įstaigose. Tad rajono žmonėms visus šiuos poreikius nustatinėdavo asmens sveikatos priežiūros įstaigų gydytojų konsultacinė komisija Šakiuose. Pasikeitus tvarkai žmonės turės vykti į Marijampolę. Kyla klausimas, ar tai bus patogu? Juk kalbama apie pensinio amžiaus žmones, kuriems turėtų būti nustatomas neįgalumas?
 
Bus patogiau?

Šakių pirminės asmens sveikatos priežiūros centro vyriausioji gydytoja Rima Laukaitienė minėtus pakeitimus vertina nepalankiai. Medikė pripažino, kad gydytojams darbo sumažės, nebeliks atsakomybės dėl nustatyto ar nenustatyto neįgalumo, tačiau žiūrint iš paprasto žmogaus pusės nekyla abejonių, kad tai nebus patogu. „Nebus patogu pensininkams bei jų artimiesiems. Juk dabar kartais tenka net į namus vykti, kad apžiūrėtum žmogų. Kartais pacientus atsiveža iki Šakių, jei gyvena kaime, o dabar reikės vykti į Marijampolę, tad tai bus daug sudėtingiau ir finansiškai“, - įstatymo pakeitimus vertino R. Laukaitienė. Tuo tarpu Socialinės apsaugos ir darbo ministerija tikisi, kad vienoje įstaigoje sutelkus specialiųjų poreikių nustatymą visiems neįgaliesiems pagerės šių paslaugų kokybė, kontrolė bei administravimas.

Siųs gydytojas

Nuo šiol žmogų į NDNT specialiesiems poreikiams nustatyti siųs nebe asmens sveikatos priežiūros įstaigų gydytojų konsultacinės komisija, o gydantis gydytojas. Jis įvertins žmogaus sveikatos būklę atsižvelgdamas į tai, ar, taikant gydymą ir (ar) reabilitacijos priemones, išlieka organizmo funkcijų sutrikimų.

Specialistai atkreipia dėmesį, kad kaip ir iki šiol negalią turintys pensinio amžiaus žmonės, norėdami pasinaudoti socialinėmis lengvatomis, garantijomis ar gauti neįgaliojo pažymėjimą, turės kreiptis į savivaldybę.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos