baneris leidinys

pinigaiKauno teritorinė ligonių kasa pastaruoju metu gauna klausimų dėl moksleivių, kuriems sukako 18 metų, privalomojo sveikatos draudimo. Būna atvejų, kai toks moksleivis sveikatos priežiūros įstaigoje išgirsta, kad už gydymo paslaugas reikės mokėti, nes asmens draustumas neužfiksuotas Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informacinėje duomenų bazėje.

Pagal Sveikatos draudimo įstatymą Lietuvos Respublikos bendrojo lavinimo, profesinių, aukštesniųjų ir aukštųjų mokyklų dieninių skyrių moksleiviai ir studentai, taip pat Lietuvos Respublikos piliečiai ir kitų valstybių piliečiai bei asmenys be pilietybės, nuolat gyvenantys Lietuvos Respublikoje, studijuojantys Europos Sąjungos valstybių narių aukštųjų mokyklų dieniniuose skyriuose, yra apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu valstybės lėšomis. VLK yra sudariusi duomenų teikimo sutartis su visomis teisėtai Lietuvoje veikiančiomis aukštosiomis mokyklomis ir gauna duomenis apie jų dieniniuose skyriuose studijuojančius asmenis. Deja, kaip akcentuoja Kauno teritorinė ligonių kasa, tokių duomenų kol kas nepateikia bendrojo lavinimo, profesinės, aukštesniosios mokyklos.  
 
Todėl, kai moksleiviams sukanka 18 metų (iki tol jie visi draudžiami pagal Sveikatos draudimo įstatymo nuostatas kaip asmenys iki 18 metų), jie turi atvykti į teritorinę ligonių kasą arba į jos atstovą savivaldybėje. Moksleivio draustumą patvirtinantys duomenys įtraukiami į informacinę duomenų bazę, kuria naudojasi ir visos gydymo įstaigos. Tik tuomet moksleivis pateks į apdraustųjų valstybės lėšomis kategoriją ir jam sveikatos priežiūros įstaigose, sudariusiose sutartį su ligonių kasa, bus teikiamos nemokamos gydymo paslaugos.

Pasak Kauno teritorinės ligonių kasos, Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informacinė duomenų bazė nuolat atnaujinama remiantis informacija iš Gyventojų registro apie nuolatinius Lietuvos gyventojus ir laikinai čia įsikūrusius, gaunami duomenys iš „Sodros“, Valstybinės mokesčių inspekcijos ir kitų valstybės institucijų, aukštųjų mokyklų. Visi draudžiamųjų privalomuoju sveikatos draudimu duomenys iš VLK duomenų bazės automatiškai perduodami į teritorines ligonių kasas, šia asmens draustumo patikra naudojasi sutartis su Valstybine ligonių kasa sudariusios gydymo įstaigos, vaistinės.

Ši informacija apie asmens draustumą itin svarbi. Tuo atveju, kai gyventojas nėra apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu, už gydymo paslaugas (išskyrus būtinąją pagalbą) turi mokėti pats asmuo pagal nustatytus paslaugų įkainius. Jei gydymo įstaiga, nepatikrinusi asmens draustumo, suteiks tokias paslaugas ir nepaprašys už jas sumokėti, ji patirs nuostolių, nes ligonių kasos už tokiems asmenims suteiktas gydymo paslaugas (išskyrus būtinąją pagalbą) nemoka.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos