baneris leidinys

medicinaLietuvą pasiekė vėsesni orai. Dienomis prognozuojama 18 – 21 laipsniai šilumos, o praėjusį savaitgalį Lietuvoje buvo fiksuoti karščio rekordai. Nors didžiuosiuose miestuose į medikus kreipėsi ketvirtadaliu daugiau pacientų nei įprastai, mūsų rajone tokių tendencijų nepastebėta.

Nuotr. Greitosios medicinos pagalbos stoties, bei Priėmimo skyriaus medikai sako, jog išskirtinių atvejų rajone dėl karščio nepasitaikė.


Specialistai teigia, kad Lietuvos gyventojams daugiau nei 30 laipsnių siekiantis karštis yra katastrofa. Nuo 12 iki 16 valandos reikėtų vengti saulėkaitos ir ilsėtis. Praėjusį savaitgalį saulėje termometro stulpelis rodė 49 laipsnius karščio. Nors savaitgalis buvo ypač karštas, tačiau tiek Greitosios medicinos pagalbos stoties, tiek Priėmimo skyriaus medikai sako, jog išskirtinių atvejų rajone dėl karščio nepasitaikė. „Eiliniai iškvietimai, nieko išskirtinio. Panašiai kaip ir visuomet, taip ir praėjusį savaitgalį buvo maždaug 20 – 23 iškvietimai“, - teigė Greitosios medicinos pagalbos stoties direktoriaus pavaduotoja Danutė Bendžiūnienė. Priėmimo ir skubiosios pagalbos skyriaus vyresnioji slaugos administratorė Irena Petrauskienė kalbėjo, jog kažkokių ypatingų atvejų, kurie būtų susiję būtent su dideliais karščiais, ji negali išskirti. „Kreipėsi tiek pat pacientų kaip ir kiekvieną savaitgalį. Sakyčiau, kad vasarą pasitaiko labiau sezoniniai atvejai. Buvo ir taip vadinamų vasarinių traumų, kreipėsi žmonės sukąsti vabzdžių, bičių, širšių. Tačiau taip būna kiekvienais metais“, - situaciją komentavo specialistė. Iš viso per savaitgalį į Priėmimo skyrių kreipėsi apie 100 paciantų.
 
Vaistinėse pastebėta, jog karščiai šiek tiek įtakojo perkamų preparatų kiekį. „Sakyčiau, jog šiek tiek daugiau perka vaistų tie žmonės, kurie turi padidėjusį kraujospūdį. Tai natūralu, nes karščiai daro įtaką“, - kalbėjo Euorovaistinės darbuotoja. Ji minėjo, kad šiemet, kaip ir ankstesniais metais, vasarą padidėjo preparatų, mažinančių alerginę reakciją, kuri kyla įkandus įvairiems vabzdžiams, perkamumas.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos