baneris leidinys

Pastarasis laikotarpis suteikė nemažai rūpesčių medikams ir tėvams – pagausėjo vaikų ir mokinių apsinuodijimų.

Šakių rajono savivaldybėje du vienos šeimos vaikai (1 ir 3 metukų) apsinuodijo žiurkių nuodais. Tokiais pat nuodais vienas trimetis apsinuodijo ir Vilkaviškio rajono savivaldybėje. Rugsėjo 6 dieną į Šakių ligoninės Priėmimo skyrių pristatyta pustrečių metukų mažametė, kuriai taip pat diagnozuotas apsinuodijimas medikamentais.

Marijampolės visuomenės sveikatos centras informuoja, kad Marijampolėje vaistais apsinuodijo dvi trejų metų mergaitės. Viena iš jų vaikų darželio auklėtinė. Vienos mergaitės apsinuodijimo aplinkybės nėra aiškios, kita mažametė suvalgė ne vietoje padėtų medikamentų (antibiotikų). Vienerių metukų berniukas Marijampolėje apsinuodijo išgėręs indų ploviklio.
 
Du šešiolikmečiai vaikinai (gimnazijos ir pagrindinės mokyklos mokiniai) rugsėjo 1 d. pateko į ligoninę dėl apsinuodijimo alkoholiu. Vienas iš jų hospitalizuotas.

Marijampolės visuomenės sveikatos centras primena, jog suaugusieji yra atsakingi, kad vaistai, chemikalai, nuodai ir kitos medžiagos (taip pat ir alkoholis) būtų padėti saugioje, vaikams nepasiekiamoje vietoje. Močiučių ar mamų rankinės, kuriose būna vaistų, taip pat turi būti padėtos saugiai. Ypatingą dėmesį tėvai turėtų skirti vaikams svetimoje aplinkoje (svečiuose, ypač kaime, kur būna įvairių trąšų, chemikalų...).

Marijampolės visuomenės sveikatos centras akcentuoja, kad apsinuodijus visais įmanomais būdais reikia nutraukti nuodo patekimą į organizmą. Jei nukentėjusysis nesąmoningas, būtina paguldyti jį ant šono. Jeigu jis vemia, tuomet svarbu pasirūpinti, kad neužspringtų. Jei apsinuodijęs žmogus dar sąmoningas, duoti jam išgerti 1-2 litrus šilto vandens, kuris sukeltų vėmimą. Specialistai įspėja, kad vėmimo negalima sukelti tuomet, jei įtariama, kad žmogus apsinuodijo benzinu, žibalu, kitokiu kuru, išgėrė strichino, jį ištiko širdies priepuolis, prasidėjo traukuliai, jei apsinuodijo kūdikis, iki šešių mėnesių amžiaus, jei moteriai yra trys paskutiniai nėštumo mėnesiai. Vėmimo negalima sukelti ir tuomet, jei įtariama, kad žmogus apsinuodijo rūgštimi arba šarmu. Tuomet jam reikia duoti išgerti 1-2 stiklines vandens. Apsinuodijus patariama nedelsiant kviesti greitąją medicinos pagalbą.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos