baneris leidinys

lebedzinskasŠakių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, kaip pripažino įstaigos direktorius Viktoras Lebedžinskas, gyvena gana įtemptu laikotarpiu ir neramiomis nuotaikomis. Neaišku, koks bus ateinančių metų biuro finansavimas ir kaip su tokiomis lėšomis pavyks išgyventi.

Kaip teigė V. Lebedžinskas, vietoj 12 mln. litų visiems Lietuvoje veiklą vykdantiems visuomenės sveikatos biurams žadama skirti 1 mln. 772 tūkst. Neslėpdamas sarkazmo Šakių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vadovas svarstė, kaip su tokiomis lėšomis įmanoma išgyventi. Praėjusią savaitę jie jau kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją su prašymu skirti papildomų lėšų. Jis kalbėjo nesuprantantis tokio valdžios požiūrio, kai iš pradžių yra sukuriama institucija, o paskui tarsi norima ją sunaikinti. „Sistema veikia, mokyklose dirba visuomenės sveikatos specialistės, atrodo, kad viskas taip ir turi būti. Juk jeigu norime mokinius mokyti sveikos gyvensenos, tai reikia daryti nuosekliai ir ne vienerius metus. Kodėl niekas nesiginčija, kad norint įgyti vidurinį išsilavinimą vaiką reikia mokyti 12 metų, tad ir su sveika gyvensena turi būti tas pats. Tokių dalykų neišmokstama nei per dieną, nei per metus“, - kalbėjo V. Lebedžinskas. Jis svarstė, kad galbūt reikėtų funkcijas keisti, reikėtų ieškoti būdų, kad biurų veikla liktų, o nesvarstyti apie tokį mažą finansavimą. Iki šiol trečdalį lėšų biuro išlaikymui skirdavo savivaldybė, o du trečdalius – Vyriausybė.

Nuo 2008 metų įsteigtas Visuomenės sveikatos biuras yra įgyvendinęs ne vieną projektą, bendradarbiauja su kitomis įstaigomis, biurui pavadžios mokyklų visuomenės sveikatos specialistės, biuras veda trijų krypčių mokymus, mūsų rajone veikiančio biuro paslaugas perka Vilkaviškio savivaldybė.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos