baneris leidinys

mesaAtrodo, kad žmonės iš svetimų klaidų nepasimoko. Visai neseniai trichineliozės židinys buvo aptiktas Kriūkų seniūnijoje, o dabar  ir Marijampolės apskrityje, netoli mūsų rajono.

Nuotr. Lietuvoje pagrindinis trichineliozės šaltinis yra infekuota trichinelėmis kiauliena, dažniausiai užauginta privačiuose šeimyniniuose ūkiuose, kuri nebuvo patikrinta.

Susirgo 32 žmonės

Marijampolės visuomenės sveikatos centro vyriausioji specialistė ryšiams su visuomene informavo, kad sausio 10 dieną Marijampolės visuomenės sveikatos centre užregistruotas susirgimų trichinelioze protrūkis. Susirgusiųjų asmenų apklausos metu nustatyta, kad visi vartojo rūkytus  mėsos gaminius iš privataus ūkio. Sodybos savininkai  lapkričio pabaigoje paskerdė pačių augintą  dvejų  metų kiaulę. Skerdienos tyrimo dėl trichineliozės neatliko. Iš kiaulės skerdienos  pagamino rūkytus mėsos gaminius, kitą skerdienos dalį paliko  terminiam apdorojimui. Produktais vaišino šeimos narius, gimines, draugus, kaimynus, iš viso apie 45 įvairaus amžiaus žmones. Dalis žmonių, pasijutę blogai, kreipėsi į medikus. Net 32 žmonės kreipėsi į  Marijampolės  teritorijos asmens sveikatos priežiūros įstaigą. Visiems jiems medikai diagnozavo trichineliozę.
 
Dera prisiminti, kad praėjusių metų spalio mėnesio pabaigoje  buvo  užregistruotas trichineliozės protrūkis Šakių rajone. Tada trichinelioze susirgo 16 asmenų vartojusių  rūkytus  mėsos  gaminius iš  privačiame ūkyje, Kriūkuose, išaugintos kiaulės skerdienos.

Pasak D. Klimavičienės, Marijampolės apskrityje paskutinį kartą susirgimas trichinelioze registruotas 2005 metais. Lietuvoje 2008 metais registruotas 41, o 2009 metais – net 115 susirgimų trichinelioze.

Užsikrečiame per sergančias kiaules

Visuomenės sveikatos centro specialistai įspėja, kad Lietuvoje pagrindinis trichineliozės šaltinis yra infekuota trichinelėmis kiauliena, dažniausiai užauginta privačiuose šeimyniniuose ūkiuose, kuri nebuvo tikrinta dėl trichineliozės. Tokie židiniai būna gana išplitę ir apima nemažą užsikrėtusių žmonių skaičių, nes dažnai, ypač prieš šventes, skerdiena padalinama giminėms, pavaišinami draugai ir kaimynai.

Žmonės šia helmintoze užsikrečia vartodami žalią ar nepakankamai termiškai apdorotą užsikrėtusių gyvūnų mėsą, kurioje yra cistų su trichinelių lervomis. Pirmieji ligos požymiai gali pasireikšti po 3 ar tik po 45 dienų. Tai priklauso nuo užkrėstos mėsos valgymo dažnumo ir kiekio, mėsos paruošimo būdo (rūkyta, sūdyta, kepta ar žalia), patekusių lervų skaičiaus ir jų gyvybingumo bei žmogaus jautrumo infekcijai.

Liga pasireiškia įvairiais požymiais. Ligos pradžioje, kai kirmėlės yra žarnyne, skauda pilvą, kyla šleikštulys, vėmimas, viduriavimas. Vėliau, maždaug po 1-2 savaičių, lervoms migruojant į raumenis, atsiranda veido ir akių pabrinkimai, vystosi akių junginės uždegimas, pakyla temperatūra, atsiranda raumenų skausmai, odos bėrimai, nemiga. Esant sunkiai ligos formai, gali vystytis plaučių uždegimas, širdies nepakankamumas. Esant lengvai infekcijai, ligos simptomų gali ir nebūti. Vaikams dažniau nei suaugusiesiems trichineliozės eiga būna lengva.

Pasak D. Klimavičienės, įtarus, kad asmuo gali sirgti trichinelioze, reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją. Diagnozė nustatoma atsižvelgiant į būdingus ligos požymius, epidemiologinius duomenis, atliekami kraujo serologiniai tyrimai.

Apsisaugojimo būdai

Marijampolės visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės skyriaus vedėja Loreta Radzevičienė teigia, jog nereikėtų bijoti pirkti mėsos parduotuvėse, nes visa mėsa bei jos gaminiai į prekybą patenka patikrinti dėl trichineliozės.

Kol kas daugiausiai registruojama židinių, kur infekcijos šaltinis yra namų ūkiuose užaugintų kiaulių mėsa, vartojama prieš tai jos nepatikrinus. Todėl, saugant savo ir artimųjų sveikatą, reikėtų kiaulės ar sumedžiotų šernų skerdieną patikrinti dėl trichineliozės. Tyrimai atliekami greitai, nebrangiai, o ir tiriamos medžiagos reikia nedaug. „Reikia nupjauti gabaliuką, apie 100 gr, raumenų, geriausiai diafragmos, liežuvio, tarpšonkaulinių raumenų, ir nunešti į artimiausią Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos laboratoriją. Negalima vartoti mėsos, kol nėra atsakymo iš laboratorijos, tik gavus neigiamą atsakymą galima vartoti mėsą maistui“, - teigė L. Radzevičienė.

Primenama, jog nereikėtų pirkti nelegaliai pardavinėjamos ar pardavinėjamos šalia turgaviečių mėsos, nesusigundyti mažesne jos kaina, nes po to gydymui gali tekti išleisite žymiai daugiau pinigų. „Į turgavietes patenka mėsa patikrinta dėl trichineliozės, tačiau jeigu jums kilo įtarimų, paprašykite, kad pardavėjas parodytų veterinarijos laboratorijos spaudą ant mėsos“,- kalbėjo specialistė.

Svarbus ir mėsos paruošimo būdas

Mažiau pavojinga yra valgyti troškintą ar virtą mėsą. 250 gramų dydžio mėsos gabaliukus reikia virti 1–1,5 valandos. Aukštoje temperatūroje trichinelės žūva gana greitai, jei karštis jas paveikia tiesiogiai. Kai patiekalams ruošti naudojami dideli mėsos gabalai, juose esančios lervos nepakankamai paveikiamos temperatūros ir mėsos viduje gali likti gyvybingos. Taip pat trichinelės išlieka gyvybingos, jei mėsa rūkinama, sūdoma ir panašiai. Žaliai ir virtai mėsai reikia naudoti atskiras pjaustymo lenteles, po žalios mėsos malimo mėsmalę gerai išplauti, nuplikinti karštu vandeniu, išdžiovinti ir tik tuomet naudoti kitų produktų malimui.

Kad namų ūkiuose auginamos kiaulės užaugtų sveikos, reikia naikinti graužikus, nes graužikai yra pagrindiniai trichineliozės platintojai gamtoje.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos