baneris leidinys

Pastarosiomis dienomis gyventojai informuojami apie kietąsias daleles, esančias aplinkos ore, ir jų poveikį sveikatai. Teigiama, kad didžiųjų miestų gyventojai, kaip teigiama, kvėpuoja oru, kurio užterštumas kietosiomis dalelėmis viršija leistinas normas.

Marijampolės savivaldybės Aplinkos valdymo skyriaus vyriausiasis ekologas Paulius Čeponas informavo, kad praėjusios savaitės pabaigoje gauta informacija apie 2010 m. lapkritį ir gruodį atliktus oro tyrimus, kurie rodo, kad azoto dioksido koncentracija neviršijo leistinų ribų.

Tačiau visuomenės sveikatos specialistai tuo nelinkę per daug džiaugtis ir primena, kad žiemą oro taršą didina individualūs namai, kūrenami kietuoju kuru ar įvairiomis atliekomis, kurios degdamos išskiria pavojingus teršalus. Šiuo metu ramūs, be vėjo orai nėra palankūs gyventojų sveikatai. Gali padidėti užterštumas, kadangi teršalų išsisklaidymo sąlygos blogos, o kūrenant kietuoju kuru, jie patenka į orą ir kaupiasi jame. Kietosios dalelės gali būti ypač kenksmingos nėščiosioms, vaikams bei žmonėms, sergantiems kvėpavimo ligomis.

Kietosios dalelės - ore esančių dalelių ir skysčio lašelių (aerozolių) mišinys, kurio sudėtyje gali būti rūgščių, sulfatų, nitratų, organinių junginių, metalų, dirvožemio dalelių, dulkių, suodžių.

Kietųjų dalelių koncentracija ore priklauso ir nuo to, ar pavasarį laiku išvežamas per žiemą miestuose susikaupęs purvas ir smėlis, ar vasarą laistomos (plaunamos) gatvės, ar vykdant statybas nevežiojami birūs neuždengti kroviniai ir pan.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos