akcija2024 568px

Marijampolės visuomenės sveikatos centras rekomenduoja išsitirti šulinių vandenį, jei jis vartojamas maistui. Specialistai teigia, kad rūpintis šulinio vandens kokybe yra labai svarbu, nes užterštas vanduo daro įtaką žmonių sveikatai.

Nemokamai šulinių vanduo tiriamas tiems asmenims, kurie namuose augina kūdikį iki 6 mėnesių amžiaus bei nėščioms moterims. Kitiems gyventojams pageidaujant šulinių vanduo, kurį jie vartoja maistui, gali būti ištirtas už mokestį. Mokesčio dydis priklauso nuo tyrimo apimties. Galima nustatyti geležies, azoto, nitritų, nitratų kiekį ir kitus parametrus.

Rekomenduojama gyventojams bent kartą ar du per metus išsitirti šulinių vandenį. Pavasario polaidis ar vasaros liūtys šulinių vandenį gali užteršti tiek chemiškai, tiek mikrobiologiškai. Mūsų apskrities gyventojai savo šulinių vandens kokybę gali išsitirti pristatę ne mažiau 2 litrus šulinio vandens į Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Šakių skyrių (Bažnyčios g. 39, Šakiai) arba į kitų įstaigų licencijuotas laboratorijas.

2010 metais Marijampolės VSC ištyrimui buvo patiekti 123 šachtinių šulinių vandens mėginiai. Atlikus cheminius vandens tyrimus nustatyta, kad Marijampolės savivaldybėje iš 44 šulinių 19-oje vanduo neatitiko higienos normos reikalavimų. Dešimtyje šulinių buvo rasta nitratų, septyniuose - amonio junginių, o trylikoje buvo viršytas mikrobiologinis užterštumas.

Šakių rajono savivaldybėje tirta 16-os šulinių vandens mėginiai. Net septyniuose buvo viršyta mikrobiologinė tarša, trijuose rasta per daug nitratų ir amonio junginių.

„Draugo” inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos