baneris leidinys

balvociuteGiedrė PLEČKAITYTĖ

Praėjusį trečiadienį Šakiuose lankėsi garsi šalies žolininkė Jadvyga Balvočiūtė, kuri susitiko su cukriniu diabetu sergančiųjų klubo „Linelis“ nariais. Žolininkė šakiečius supažindino su įvairių vaistažolių gydomosiomis savybėmis bei dalijosi įvairiais patarimais.  

Nuotr. Žolininkė J. Balvočiūtė kalbėjo, kad dabar pats laikas rinkti įvairias žoleles, tačiau jas vartoti reikia atsargiai.  

Pats metas atsigręžti į gamtą

Tradicinį Šakių rajono cukriniu diabetu sergančiųjų klubo „Linelis“ narių susirinkimą šįkart paįvairino garsios šalies žolininkės Jadvygos Balvočiūtės viešnagė. Dabar pats žydėjimo bumas, todėl pats laikas pradėti rinkti vaistažoles. Tačiau labai svarbu, kad vaistažolės būtų ekologiškos, užaugintos ekologiškuose ūkiuose, kuriuose nenaudojamos trąšos. „Labai svarbu, kad mes visi valgytume ekologišką maistą. Dabar pasaulis grįžta prie ekologiško gyvenimo. Kas jau kas, bet vaistažolės turi būti išties labai švarios. Lietuvoje tikrai labai graži gamta. Geras mūsų paveldas vaistažolių vartojimo srityje“,- pabrėžė žolininkė.
 
Prieš pristatydama įvairių vaistažolių vaistines savybes, žolininkė J. Balvočiūtė pridūrė, jog visais atvejais labai svarbu nepiktnaudžiauti jomis, nes galimos kontraindikacijas. „Kaip ir kiekvienos vaistažolės, kad ir kokios nekaltos atrodytų, jas reikia visąlaik keisti“,- pridūrė J. Balvočiūtė. Kaip žinia, žmonės, sergantys cukriniu diabetu, kenčia nuo daugybės komplikacijų, todėl, pasak žolininkės, pirmiausia reikia imtis prevencijos, paskui palaikyti sveikatą, kad nesivystytų pašaliniai ligos požymiai. Esama labai daug vaistažolių, su kuriomis žolininkė supažindino susirinkusiuosius.

Vaistažolių vaistinės savybės

Į susitikimą viešnia atsinešė puokštę įvairiausių žolynų ir pristatė bei paaiškino kiekvienos šakelės, gėlelės gydomąsias savybes. Susitikime buvo pristatyta apie pusšimtį įvairių augalų. Pasak žolininkės, su dabar žydinčių paprasto kaštono žiedais galima ,,prasiplauti” kraujagysles, tačiau reikia vartoti atsargiai. Kaštonas veikia kraujotaką, nes stiprina kraujagyslių sieneles. Tačiau jeigu žmonėms nekreša kraujas, tokiu atveju kaštonų vartoti negalima. Kaip teigė J. Balvočiūtė, nereikia pamiršti ir kaštonų vaisių, jie puikiai tinka indų plovikliui pasigaminti. „Kadangi vaisiuose yra vadinamojo muilo, tai reikėtų naudoti vietoj pirktinių indų ploviklių. Kaštonus reikia susipjaustyti, susidžiovinti. Paskui reikia pavirinti ir gautą skystį naudoti indų plovimui. Šiuo skysčiu labai gerai išplaunami indai“,- patarimais dalijosi J. Balvočiūtė. Reikia nepamiršti ir dabar pievose geltonai žydinčių paprastųjų kiaulpienių, kurių lapus ir šaknis žolininkė pataria vartoti arbatoms ir salotoms. Kaip žinia, iš kiaulpienių žiedų galima gaminti ir vyną, ir sirupą. Žolininkė tikino, jog ji renka tik lapus ir šaknis. Klasikinė žaliava – šaknys, kurios labai gerai tinka kepenims, kasai ir širdžiai. Pavyzdžiui, didžiosios dilgėlės, kurias reikėtų kaip tik šiuo metu, kol nežydi, rinkti ir džiovinti, turi vitamino C ir geležies, kuriuos labai gerai pasisavina kraujas. Dilgėlės didina kraujo krešumą, hemoglobino ir eritrocitų kiekį, šalina medžiagų apykaitos sutrikimus.

Juodojo serbento lapai, pasak viešnios, yra labai specifiniai ir tinka diabetu sergantiems žmonėms. Juodojo serbento lapelius patariama rinkti tik jaunus. Serbentų lapai turi tokių medžiagų, kurių neturi kitos vaistažolės, jos yra vertingos kasai ir kraujotakai gerinti.

Varpučio šakniastiebiai irgi gali būti labai plačiai naudojami. Jis žinomas kaip vaistas šlapimo pūslės ir prostatos susirgimams gydyti.

Visų daržuose, soduose sutinkamos garšvos sveikuolių vartojamos ruošiant salotas. Pasak J. Balvočiūtės, garšva turi daug vitaminų, todėl galima dėti į salotas, sriubas. Šis augalas valo organizmą.

Dabar žydinčios alyvos labai tinka sąnarių ligoms gydyti. Ievų žiedų nuoviras tinka akių kompresams, nes, pasak žolininkės, labai stiprina akis.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos