baneris leidinys

maudynesUgniagesiai gelbėtojai primena saugaus elgesio vandenyje taisykles. Tikimasi, jog jos padės suprati, kaip reikia elgtis prie vandens, kad būtų išvengta skaudžių nelaimių.

Šiltuoju metų laiku, kai ir oras gena laukan prie vandens telkinių, ugniagesiai gelbėtojai gyventojus įspėja elgtis atsargiai. Norėdami išvengti nelaimių, nepalikite prie vandens be priežiūros mažamečių vaikų; nesimaudykite iškart po valgio, išgėrę alkoholinių gėrimų,  nestovėkite ir nežaiskite ten, kur galima netikėtai įkristi į vandenį. Tai gali būti prieplaukos ar molo kraštas, tiltas, status krantas, nesimaudykite nežinomose, nuošaliose vietose. Patartina geriau pasirinkti paplūdimį arba vietą, kur maudosi daugiau žmonių ir kur yra budintys gelbėtojai. Neplaukite už plūdurų, nors ir esate geras plaukikas; nešokinėkite į vandenį nežinomoje vietoje, jūs galite susižaloti atsitrenkę į dugne esančius daiktus; neplaukiokite ant pripučiamų čiužinių, padangų kamerų, savadarbių plaustų ar kitų priemonių. Ypač pavojinga vaikščiot  ir išdykauti valtyje, ją supti, nes valtis gali apvirsti.

Jeigu pradėjote skęsti, pasistenkite įkvėpti kuo daugiau oro, o dėmesį į save atkreipkite mojuodami rankomis. Pamatę skęstantį žmogų, šaukdami mėginkite atkreipti aplinkinių dėmesį ir iškvieskite gelbėjimo tarnybas tel. 112. Po to įsitikinkite, ar šalia nėra kokio nors gelbėjimo rato, valties arba parankinės priemonės, kuri neskęsta. Įsidėmėkite, jog gelbėti skęstantį gali tik gerai plaukti mokantis žmogus, kuris išmano gelbėjimo būdus ir moka tai atlikti praktiškai.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos