akcija2024 568px

kuprineŠakių visuomenės sveiktos biuras rajono mokyklose vykdė akciją „Kiek sveria pradinukų kuprinės“. Paaiškėjo, kad pradinių klasių mokiniai neša kuprines, kurios sudaro vidutiniškai 9,86 proc. jų kūno masės.

Norėdamos įvertinti pradinių klasių mokinių nešiojamų kuprinių svorį, rugsėjo 19 – 23 dienomis Šakių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojos mokyklose vykdė kuprinių svėrimo akciją. Akcijos metus buvo pasverta 1001 kuprinė.

Be to, buvo pasverti ir mokiniai. Pirmų klasių mokiniai vidutiniškai svėrė apie 24,9 kg, antrų klasių – 28,4 kg, trečių klasių – 31,9 kg, ketvirtų klasių - 36,3 kg. Visų pasvertų vaikų svorio vidurkis yra 30,4 kg. Moksleivių kuprinių svorio vidurkis yra 3 kg. Paaiškėjo, jog Šakių rajono pradinių klasių mokiniai neša kuprines, kurios vidutiniškai sudaro 9,86 proc. jų kūno masės. Dažniausiai mokiniai, kurių kuprinių svoris viršijo leistiną normą, buvo susidėję visos savaitės knygas, pratybas, per daug piešimo įrankių. Taip pat vaikai nešiojasi tai, ką gali palikti mokykloje.
 
Specialistai įspėja, jog per daug sveriančios ar netinkamai nešiojamos kuprinės gali lemti kaklo, pečių, nugaros skausmus, pasunkėjusį kvėpavimą bei netaisyklingos laikysenos vystymąsi. Dėl per sunkių nešulių nešiojimo vaikams gali prasidėti nugaros skausmai arba vadinama jaunatvinė osteochondrozė, kuri vėliau dešimčia metų paankstins senatvinę osteochondrozę.

Įvairių šalių gydytojai 11–12 metų vaikams rekomenduoja nešti ne sunkesnę kaip 10 proc. savo svorio kuprinę, kuri turi būti su dviem diržais ir nešama taisyklingai užsidėjus ant pečių. Manoma, kad kasdieninis sunkesnės kaip 15 proc. savo svorio kuprinės nešiojimas gali būti laikomas rizikos veiksniu, darančiu įtaką moksleivio nugaros skausmams ar kitiems stuburo pakitimams. Tuščia pradinių klasių moksleivių kuprinė negali sverti daugiau kaip 700 g.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos