baneris leidinys

vaiksnoriene2Asta GVILDIENĖ

Pastaraisiais metais vis daugėja žmonių, veterinarinėse vaistinėse ieškančių gyvūnams skirtų, bet ir žmonėms tinkančių įvairių tepalų bei balzamų. UAB „Biofabrikas“ Šakių veterinarijos vaistinės vedėja Dalia Vaikšnorienė sako, kad anokia čia naujiena. Nors apie tai pradėta kalbėti tik pastaraisiais mėnesiais, ji pati daug metų šiuos vaistus naudoja ir džiaugiasi jų veiksmingumu.

Nuotr. UAB „Biofabrikas“ Šakių veterinarijos vaistinės vedėja D.Vaikšnorienė pirkėjams siūlo tik pačios išbandytus ir gerai žinomus tepalus.

Pasak D.Vaikšnorienės, prieš keletą metų bitininkystės prekių parduotuvėje, esančioje Kaune, nuo įkandimų ir suskirdimų jai pasiūlė tepalą „Evija“ su bičių vašku, eglės sakais ir vazelinu. „Po to jis dingo. „Evijos“, pagamintos Latvijoje, buvo galima nusipirkti tik mugėse ir šventėse. Tačiau mažo indelio kaina buvo tikrai didelė. Labai nudžiugau, kai, pradėjusi dirbti veterinarijos vaistinėje,  pamačiau šį tepalą, registruotą tuo pačiu pavadinimu“, - prisiminė vaistinės vedėja.
Pasirodo ant „Evijos“ indelio yra nurodytas net vartojimas žmonėms, kaip papildoma priemonė nuo nudegimų ir apsiplikymų, suskirdusioms rankoms ir kulnams atgaivinti. Taip pat jis naudojamas, kaip antiseptinė priemonė žaizdoms ir praguloms. „Pati firma, gaminanti šiuos vaistus, rekomenduoja juos ir gyvuliui, ir žmogui. Tai atsispindi ir tepalo etiketėje“, - teigė D.Vaikšnorienė, galinti pasiūlyti ir daugiau tokių pat veiksmingų ir jos pačios išbandytų tepalų.
 
Kyla klausimas, kaip atsirado toks žmonių susidomėjimas veterinariniais vaistais? „Labai paprastai, - tvirtina vaistinės vedėja. - Naudodamas tepalą, žmogus pajuto, kad šis padeda ne tik gyvuliui, bet ir jam sąnarius mažiau skauda. Arba tepa vazelinu karvių spenius ir mato, kad jokio kremo papildomai rankoms nereikia. Tai kodėl tada nenaudoti? Be to, atėjo žinios ir iš užsienio. Išvykę uždarbiauti kraštiečiai pirmiausiai parsivežė arklių balzamo sąnarių skausmo malšinimui.“

„Pferdebalsam“ kremo, gelio ar balzamo D.Vaikšnorienė gali pasiūlyti net keletą skirtingų kiekių dėžučių. Pavyzdžiui, visiems gerai žinomas „Fastumgel“ nuo sąnarių ir raumenų skausmų nepatogus tuo, kad jis sudaro ant odos apsauginę plėvelę. Kitą kartą tepantis, ją reikia nuplauti. Dažnas darbe neturi galimybės to padaryti. Žmogui tai skauda? „Pferdebalsam“ gydo kitaip. Jį galima tepti nenuplovus skaudamos vietos, kaip ir „Teufelskrallen – Balsam“.

„Teufelskrallen – Balsam“ su glicerinu gaminamas iš velnio letenėlių, kurios auga Pietų Afrikoje. Šis augalas ilgiau nei 350 metų naudojamas ne tik Afrikoje, bet ir Europoje. Balzamas iš karto atgaivina, užtikrina gerą kraujo apytaką ir šildančiai atpalaiduoja.

Verta paminėti ir kitus, dažniausiai naudojamus, veterinarinius vaistus. Tai daugiau dezinfekuojanti priemonė „Jodoseptas“, tinkanti ne tik žmonėms, bet ir išgenėtų medžių žaizdoms užtepti. Sumušimams, patinimams, įkandimams ir net nešvarioms žaizdoms tepti tinkamas „Karbaseptas“, pasak pašnekovės, gerai užgydantis nubrozdinimus ir užpūliavusias vietas. „Rotes Weinlaub- Balsam“ – raudonųjų vynuogių lapų balzamas skirtas pavargusioms kojoms. „Melkfett“ vazelinas su medetkomis naudojamas  kasdienei problematiškos odos priežiūrai. Jis tinka ir ypatingo dėmesio reikalaujančiai vaikų odelei, ir brandžiai odai. Vazelinas ne tik gydo nutrintas, iššutusias vietas bei pragulas, bet ir apsaugo nuo vėjo, šalčio, temperatūrų svyravimo. „Būna ir taip, kad vienas žmogus perka, o kiti stovintys eilėje jau komentuoja, kad tikrai labai veiksmingas vaistas, kad jau išbandė“, - tikino mūsų pašnekovė.

Bėda tik ta, kad visi veterinariniai vaistai turi savo specifinį kvapą, o kai kurie net aštroką. Dėl to, pasak D.Vaikšnorienės, kai kurie žmonės bijo jais naudotis. Tačiau ji pabrėžė, kad praktiškai visų veterinarinių tepalų kvapas, jais pasitepus, visiškai išnyksta. Taip pat jis nesutepa drabužių, nes lengvai ir greitai įsigeria į odą.

Gyvuliams skirtus vaistus žmonės perka ir todėl, kad jie gaminami tik iš natūralių produktų ir žolelių, visai nenaudojant chemijos, kurios labai daug dedama į žmonėms skirtus vaistus. „Be to, kur gali nusipirkti tokį kiekį vaistų už tokias žemas kainas? – klausė mūsų pašnekovė. - 100 gramų – apie 5 litus, 250 gramų indelis kainuoja apie 10 – 15 litų, 500 gramų – apie 21 litą. Už keleto gramų tepaliuką vaistinėje ir daugiau sumokame.“

„Turim labai stebuklingų dalykų, - patikino veterinarijos vaistinės vedėja. – Apie jų naudojimą galima pasitarti ir su medicinos darbuotojais, ir su vaistininkais. Mes nepatariame gerti ar leistis gyvuliams skirtų vaistų, tačiau iš natūralių medžiagų pagamintas tepaliukas dar niekam nepakenkė.“

Kad bet kuris veterinarinis vaistas patektų į rinką, jis turi būti registruotas. Registracija galioja penkerius metus. Jei vaistas plačiai naudojamas rinkoje, po penkerių metų ji pratęsiama. Tačiau tie vaistai, kurių nedidelė apyvarta, gali būti išimti. Tačiau, pasak D.Vaikšnorienės, išimami ne todėl, kad jie negeri, bet todėl, kad mažai naudojami, nes žmonės apie juos neturi informacijos.

Komentarai   

#1 vet vaistai internet 2017-06-22 17:24
Veterinariniu vaistu kainos internete gali buti mazesnes.
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos