baneris leidinys

egzaminai uzduotys
Jau paskelbti šių metų brandos egzaminų sesijos lietuvių, vokiečių bei prancūzų kalbos egzaminų rezultatai.

Visoje Lietuvoje šiais metais lietuvių kalbos egzaminą laikė 16 tūkst. 970 kandidatų, Šakių rajone valstybinį egzaminą laikė 167 moksleiviai (iš jų 15 abiturientų egzamino neišlaikė), mokyklinį egzaminą rinkosi 96 abiturientai (neišlaikė keturi). Neišlaikę kandidatai dar turės galimybę egzaminą perlaikyti iki rugpjūčio 4 dienos vyksiančioje pakartotinėje sesijoje. Mūsų rajone lietuvių kalbos valstybiniame egzamine šimtu balų neįvertintas nė vienas kandidatas, pernai šimtukais įvertinti trys abiturientai, tačiau ne iš gimtosios, o anglų kalbos. Visų kitų egzaminų rezultatai turėtų būti paskelbti iki rugpjūčio 5 d.

„Draugo“ inf.
svietimas liutviniene
Iš kairės: Lilija Liutvinienė, šiuo metu vadovaujanti ne tik Kriūkų, bet ir Lekėčių mokyklai-daugiafunkciam centrui, Švietimo, kultūros ir sporto komiteto nariams Margaritai Liukaitienei, Bernardinui Petrui Vainiui ir Rimai Rauktienei pristatė, kokie darbai atlikti ir kas mokyklose bei jų teritorijose dar ketinama daryti.  D. Bakaitytės nuotr.

Deimantė BAKAITYTĖ

Pirmadienį išvažiuojamojo Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdžio metu komiteto nariai vyko į Kriūkų ir Lekėčių mokyklas-daugiafunkcius centrus, kuriems dabar vadovauja viena direktorė – Lilija Liutvinienė. Tarybos nariai apžiūrėjo tvarkomas ir jau sutvarkytas mokyklų patalpas bei pripažino – priimta tikrai gerų sprendimų, o pokyčiai išties akivaizdūs.
liukaitiene
Rektorė Margarita Liukaitienė džiaugiasi, kad norinčių dalyvauti tęstiniame neformaliame suaugusiųjų švietime daug. Iš viso šiuo metu studijuoja 303 žmonės. (D. Pavalkio nuotr.)


Anot Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) rektorės Margaritos Liukaitienės, karantinas juos, dirbančius suaugusiųjų švietimo srityje, užklupo nepasiruošusius. Buvo planuoti ,,gyvi“ susitikimai, edukacijos, ekskursijos, tačiau planai, nors ir nenoromis, buvo pakoreguoti. Dėl pavasarį susiklosčiusių sąlygų buvo sunku organizuoti kokybiškus užsiėmimus, todėl nuspręsta juos atidėti rudeniui.
Nuo 2020 m. rugsėjo 1-osios visi priešmokyklinukai ir pirmokai turi teisę į nemokamus pietus nevertinant šeimos gaunamų pajamų. Svarbu žinoti, kad jiems nemokami pietūs bus skiriami tik užpildžius prašymą-paraišką, kurią galima pateikti nuo liepos 1 d. seniūnijoje arba elektroniniu būdu. Tiesa, iki šiol Šakiuose pateikti tik du prašymai. Dėl nemokamo maitinimo galima kreiptis visus mokslo metus, o dėl mokinio reikmenų įsigijimo iki spalio 5 d.
Neįvykus Moksleivių dainų šventei, renginiui skirtos lėšos paskirtos savivaldybėms stovykloms organizuoti. Paskelbta, kad Šakių rajone stovyklas organizuos septyni paraiškas sėkmingai pateikę pareiškėjai.
pavalkyte viktorija
„Noriu įkvėpti vaikus imtis iniciatyvos, parodyti, kad nors ir gyvena kaime, galima nuveikti begales įdomių dalykų ir dauguma jų nemokamai.“,– Viktorija Pavalkytė. D. Pavalkio nuotr.


Deimantė BAKAITYTĖ

Turbūt ne vieniems tėvams karantino laikotarpiu labai atsibodo vaikų kartojama frazė: „Nėra ką veikti.“ Tokiu atveju išsigelbėjimas nuo nuobodulio yra vaikų stovykla. Šakių rajone vyks ne viena vaikų vasaros stovykla, nors dėl didelės paklausos gali būti sunku rasti laisvų vietų.
vaiku dienos centrai
Vaikų dienos centruose jau vyksta įvairios veiklos, o vaikai išsiilgę ir jų, ir bendravimo, tačiau ne visi dienos centrai yra pajėgūs priimti visus norinčius. Šakių vaikų dienos centro nuotr.


Karantino laikotarpis buvo nelengvas visiems. Vaikų dienos centrai – socialinių paslaugų įstaigos, kurios viso karantino laikotarpiu stengėsi padėti šeimoms, susiduriančioms su finansinėmis ar psichologinėmis problemomis. Pamažu centrai vėl ima vykdyti įprastas veiklas, bet ar pakaks vietų visiems norintiems?
suolai egzaminams
Šiais metais egzaminų sesija, be visų kitų reikalavimų, turi būti organizuojama saugiai, privalomi ir daug didesni atstumai tarp suolų. D. Pavalkio nuotr.

Nors dėl karantino atšaukta nemažai svarbių renginių, nuo egzaminų abiturientams išsisukti nepavyks. Pagrindinė brandos egzaminų sesija  prasidėjo jau pirmadienį valstybiniu anglų kalbos egzaminu. Jį rajone pasirinko 189 abiturientai. Ar pavyko gimnazijoms susitvarkyti su nuotolinio mokymo užduotimis ir sėkmingai pasiruošti egzaminams?

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos