Ne veltui sakoma, kad nieko nėra amžinesnio už laikinumą. Rajone susiklostė situacija, kad savo vadovų iki šiol neturi nei Kidulių, nei Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos. Kaip informavo Bendrojo skyriaus vyriausiasis specialistas Gediminas Morkeliūnas, konkursas bus paskelbtas artimiausiu metu.

Kidulių pagrindinė mokykla be vadovo liko į pensiją 2015 m. lapkritį pasitraukus ilgametei mokyklos direktorei Nijolei Ūsienei. Iki šiol čia laikinuoju vadovu dirba ūkio dalies pavaduotojas Robertas Sakas.
darzeliu direktores
Nuotr. Šakių vaikų darželių direktorės Vilija Butikienė (dešinėje) ir Lina Viliūšienė tvirtino, kad patenkinami visų tėvų prašymai, o problemos atsiranda tada, kai tėveliai nori, kad jų vaikai būtų priimti dar tą pačią ar kitą savaitę.


Asta GVILDIENĖ

Praėjusį ketvirtadienį rajono savivaldybės vicemeras Bernardinas Petras Vainius į pasitarimą sukvietė „Varpo“ mokyklos ir Šakių miesto darželių direktorius, Švietimo ir sporto skyriaus atstovus. Norima išsiaiškinti esamą situaciją: kiek vaikų...

(Daugiau paskaityti galite sausio 23 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
gudzineviciute
Nuotr. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė Lekėčių mokyklai-daugiafunkciam centrui įteikė 4000 eurų piniginį prizą.


Gruodžio mėnesį šalyje buvo paskelbtas Kalėdų karavano konkursas ,,Atnaujink savo mokyklos sporto salę“, kuriame sėkmė nusišypsojo Lekėčių mokyklai-daugiafunkciam centrui.
Šalies abiturientai iki vasario 24 dienos turi pasirinkti, kuriuos brandos egzaminus laikys šiemet, o iki sausio 16 dienos turi apsispręsti dėl menų ir technologijų mokyklinių brandos egzaminų pasirinkimo ir raštu apie tai informuoti savo mokyklos administraciją – primena Nacionalinis egzaminų centras (NEC).

2018 m. pagrindinė brandos egzaminų sesija prasidės balandžio 4d. užsienio kalbos (anglų) valstybinio brandos egzamino kalbėjimo dalimi ir baigsis birželio 22 d. chemijos valstybiniu brandos egzaminu. Kaip ir ankstesniais metais, lietuvių kalbos ir literatūros įskaita bus laikoma ugdymo procese nuo vasario 28 d. iki balandžio 20 d. Įskaitos datą ir laiką nustato mokyklos vadovas.
kazicku fondas
Nuotr. Šakių „Žiburio“ gimnazijos direktorė Jūratė Mozūraitienė (stovi) bei viešnios iš Kazickų šeimos fondo domėjosi, kaip mažieji programuotojai atlieka jiems pateiktas užduotis.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Šakių „Žiburio“ gimnazijoje praėjusių metų rugsėjo 9 d. startavo JAV programavimo paslaugų „Devbridge Group“ įmonės inicijuojami mokymai „Sourcery for Kids“, kurie tęsis iki mokslo metų pabaigos. Ar ir toliau vyks programavimo mokymai, priklauso nuo geradarių. Sausio 6 d. gimnazijoje lankėsi, programavimo mokymus stebėjo Kazickų šeimos fondo Niujorko skyriaus direktorė Neila Baumilienė su dukra Vilija ir aptarė galimas bendradarbiavimo galimybes. Jų tikslas, kad programavimo mokytųsi ir dienos centrų vaikai.
gaizauskaite
Nuotr. Auksė Gaižauskaitė dirba laboratorijoje.

Lapkričio mėnesį Bostone (JAV) vykusiame didžiausiame tarptautiniame sintetinės biologijos konkurse „iGEM 2017 Giant Jamboree“ Lietuvai atstovaujanti komanda, sudaryta iš 11 Vilniaus universiteto studentų (tarp kurių – kraštietė Auksė Gaižauskaitė), aplenkė geriausius pasaulio universitetus, tokius kaip Harvardo, Kembridžo, Oksfordo, Heidelbergo universitetai, ir laimėjo didįjį prizą bei aukso medalius. Lietuviai pasaulį sužavėjo devynis mėnesius kurtu projektu – „SynORI“ – lanksčia skirtingų plazmidžių (DNR molekulių) grupių kopijų kiekio valdymo sistema, kuri leidžia vienoje ląstelėje išlaikyti skirtingas plazmides ir reguliuoti santykinius jų kiekius. Tokia sistema svarbi biotechnologijai, moksliniams tyrimams, vaistų pramonei, nes gali pagreitinti vaistų ir molekulinių mašinų gamybą. Apie tai, kaip atsidūrė šioje komandoje ir biotechnologijos srityje, kalbamės su prizininke, jaunąja biotechnologe, kraštiete Aukse Gaižauskaite.
svietimas dovanos
Nuotr. Tradiciškai buvo pagerbti gruodžio mėnesį savo gimtadienius atšventę ar dar švęsiantys švietimo įstaigų vadovai. Sveikinimus iš Jūratės Mozūraitienės priėmė Romas Eikevičius (kairėje) ir Vitas Daniliauskas.

Jau tapo įprasta prieš šv. Kalėdas peržvelgti praėjusius metus ir didžiausius pasiekimus, pasidžiaugti gerais darbais, padėkoti vieni kitiems, pasikeisti dovanėlėmis. Ne išimtis ir mūsų rajono švietimiečiai, praėjusį trečiadienį suvažiavę į šventinį susitikimą, kuris vyko Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos muziejuje.
jaunimo nominacijos
Nuotr.  „Jaunimo organizacijos“ nominaciją laimėjo neformali Šakių jaunųjų policijos rėmėjų grupė (vad. Aušra Mockevičiūtė), kuri yra ne tik dažna įvairių renginių dalyvė, bet ir organizatorė.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Jau įprasta, kad besibaigiant metams įvairios organizacijos apžvelgia prabėgusius metus, nuveiktus darbus, dėkoja veiklą rėmusiems ir skatinusiems. Ne išimtis ir jaunimas, praėjusį penktadienį sukvietęs į tradicinę konferenciją „Įjunk šviesą“, kurios metu įteiktos šešios nominacijos labiausiai per metus pasižymėjusiems.

Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos