baneris leidinys

Slavikų mokytoja Marina Liutkaitienė prieš savaitę viešumon iškėlė su darbo santykiais ugdymo įstaigoje susidariusią situaciją („Drauge“ rašėme rugpjūčio 2 d.), kai galiausiai į Slavikus aiškintis situacijos ir kalbėtis ne tik su pedagoge, bet ir su bendruomene vyko savivaldybės administracijos vadovai. Tiesa, po susitikimo savivaldybę pasiekė ne vienas M. Liutkaitienės skundas.

Moteris įsitikinusi, kad į Slavikus atvykę vicemeras Darius Jakavičius ir Švietimo, kultūros ir sporto specialistas Gintaras Demenius kurstė neapykantą bei galimai ją apšmeižė, sukėlė stresą. Jos nuomone, buvo surengtas teismas. Be to, pedagogei nesuprantama, kodėl buvo paviešinti jos asmens duomenys, viešai aptarinėjami finansiniai ir kiti darbiniai klausimai. M. Liutkaitienė sako, jog pašaliniai susitikime dalyvę asmenys, iš kurių dalies net nepažįsta, neturėjo jokios teisės to žinoti ir pokalbis galėjo būti tik tarp jos ir administracijos.
atgaiva vaikai
Gelgaudiškiečiai, pasipuošę geltonais marškinėliais, kartu su juos lydėjusia Vaikų dienos centro darbuotoja Rita Pavalkiene džiaugėsi organizatorių dovanomis. Vaikų dienos centro „Atgaiva“ nuotr.

Liepos 27–28 dienomis ketvirtus metus iš eilės vyksta akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“, kurios metu 7–12 metų amžiaus vaikai iš sunkiau besiverčiančių šeimų kviečiami pirmą kartą apsilankyti Palangoje. Šiemet tokią galimybę turėjo ir dešimt Gelgaudiškio vaikų dienos centro lankytojų. Atvykusių gelgaudiškiečių laukė dviejų dienų programa, kurios svarbiausia dalis – susitikimas su jūra.
marina slavikai
Po savaitgalio nuvykę į Slavikų pagrindinę mokyklą tikėjomės išklausyti ne tik mokytojos Marinos Liutkaitienės (kairėje), bet ir direktoriaus Juozo Rakicko nuomonę, tačiau sulaukėme mokyklos ir miestelio bendruomenės akistatos. D. Pavalkio nuotr.

Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Liepos 26 d. laikraščio „Draugas“ redakcija sulaukė skambučio iš Slavikų pagrindinės mokyklos. Čia mus pakvietė biologijos mokytoja Marina Liutkaitienė. Sugrįžusi į darbą po kasmetinių atostogų, ji teigė radusi užrakintus vartus, o mokykloje nebuvo jokio atsakingo asmens, su kuriuo būtų galima suderinti darbo grafiką, pagal kurį turėtų dirbti iki rugsėjo 1-osios.  
tvora klevelis
Praėjusią savaitę pradėta tverti tarp daugiabučių namų įsiterpusio Šakių lopšelio-darželio „Klevelis“ kiemo tvora, nes senoji jau buvo smarkiai susidėvėjusi. D. Pavalkio nuotr.

Jau ne vienerius metus Šakių lopšelio-darželio „Klevelis“ administracija prašė atkreipti savivaldybės dėmesį į sutrūkusią, higienos normų neatitinkančią darželio tvorą. Praėjusią savaitę prašymas buvo išgirstas ir tvora pradėta tverti.
Abiturientai, kurie buvo nepatenkinti savo  valstybinių brandos egzaminų rezultatais, galėjo teikti apeliacijas dėl pakartotinio darbų vertinimo. Tokių moksleivių rajone buvo dešimt. Pusė iš jų apeliacijas teikė dėl to, kad buvo egzamino neišlaikę. Deja, nė vienas įvertinimas po apeliacijos nebuvo pakeistas.

Kaip informavo rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Gintaras Demenius, apeliacijas pateikė vienas Lukšių Vinco Grybo gimnazijos abiturientas ir devyni Šakių „Žiburio“ gimnazistai. Trys iš jų dėl neišlaikyto lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino, keturi nepatenkinti anglų kalbos egzamino rezultatais, vienas neišlaikęs matematikos brandos egzamino, kitas panoręs peržiūrėti istorijos brandos egzamino įvertinimą. Tiems, kas tikėjosi geresnio įvertinimo arba bent išlaikyto egzamino, teko nusivilti, nes po apeliacijos nebuvo pakeistas nė vienas rezultatas.
Liepos 19 d. posėdyje rajono savivaldybės taryba pritarė naujos ikimokyklinio ugdymo grupės steigimui Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Eglutė“. Tad nuo ateinančio rugsėjo čia bus suformuotos penkios grupės – trys ikimokyklinės, viena priešmokyklinė ir viena mišri grupė.

Gelgaudiškio pagrindinė mokykla kreipėsi į rajono savivaldybės tarybą su prašymu nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Eglutė“ leisti steigti naują ikimokyklinio ugdymo grupę, kurią lankys 20 vaikų. Paskaičiuota, kad jos finansavimui reikėtų 13 tūkst. 741 euro: grupės auklėtojų ir auklėtojų padėjėjų etatams (2,5 etato) išlaikyti iki 2019 m. gruodžio 31 d. tektų skirti 8 tūkst. 330 eurų, inventoriui ir mokymo priemonėms įsigyti – 4 tūkst. 686 eurų, remonto darbams – 725 eurų. Tėvų pageidavimu, naujos grupės darbo laikas numatomas nuo 7.00 iki 17.30 val.

„Draugo“ inf.
Praėjusį penktadienį rajono savivaldybės taryba nuo rugsėjo 1-osios nustatė naujus mokesčius už mokslą ir instrumentų nuomą Šakių rajono meno mokykloje.

Nuo ateinančių mokslo metų už mokslą meno mokykloje teks mokėti daugiau. Už vieną ugdymo programą (mokantis muzikos, dailės ar šokio skyriuje) mokestis pakils iki 15 eurų (buvo 11,59 eurų) per mėnesį, už dvi (muzikos skyriuje) – iki 22,5 eurų (buvo 17,39 eurų) per mėnesį. Už instrumentų nuomą nuo šiol bus prašoma 5 eurų per mėnesį (buvo 2,90 eurų).
Nepasiturinčios šeimos, kurios augina mokyklinio amžiaus vaikus, besimokančius pagal priešmokyklinio ugdymo programą ar bendrojo ugdymo programas, jau dabar kviečiamos pateikti prašymus dėl nemokamo maitinimo ir paramos mokinio reikmenims įsigyti. Šiais metais mokinio reikmenims įsigyti skiriami 76 eurai.

Prašymai dėl šios socialinės paramos priimami savivaldybėse jau nuo liepos 1 d., kad mažas pajamas gaunančios šeimos galėtų iš anksto pasiruošti naujiems mokslo metams. Norintys gauti paramą mokinio reikmenims įsigyti prašymus savivaldybėms gali pateikti iki spalio 5 d. Dėl nemokamo maitinimo galima kreiptis visus mokslo metus, pablogėjus šeimos finansinei situacijai.

Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos