baneris leidinys

Rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus duomenimis, praėjusius mokslo metus rajono bendrojo lavinimo mokyklose pradėjo 279, o baigė 275 dešimtokai. Po vasaros paaiškėjo, kad mokslus trečioje gimnazijos klasėje tęsia 220 moksleivių (79,6 proc. nuo visų, baigusių 10 klasę).

Statistiniai duomenys rodo, kad kasmet daugiau nei du trečdaliai dešimtokų siekia vidurinio išsilavinimo. Ne išimtis ir šie mokslo metai. Didžioji dauguma moksleivių mokslus tęsia savo rajono švietimo įstaigose: 110 – Šakių „Žiburio“ gimnazijoje, 39 – Lukšių Vinco Grybo gimnazijoje, 13 Lukšių Vinco Grybo gimnazijos Gelgaudiškio skyriuje, 31 – Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijoje, 20 – Griškabūdžio gimnazijoje. Keletas jaunuolių išvyko mokslų tęsti į kitų miestų švietimo įstaigas: vienas – į Vilkyškių gimnaziją, šeši – į Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnaziją.
Nuo rugsėjo 1 d. atsisakius gydytojų išduodamų pažymų, kuriomis buvo pateisinamas vaikų neatvykimas į mokyklas ir darželius dėl ligos, bendruomenėse kyla nesusipratimų. Vienos ugdymo įstaigos prašo negaliojančių pažymų, kitos nesutinka atleisti nuo mokesčio už praleistas dienas. Mūsų rajone taip pat iki šiol dar nėra oficialiai patvirtintos tvarkos, yra nuogąstvimų, kad dėl pažymų atsisakymo  gali atsirasti daugiau piktnaudžiavimo atvejų.

Kaip pasakojo vaikus į rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigas vedantys tėvai, apsirgus jų atžaloms, šie privalo raštiškai informuoti grupės auklėtoją, kuriomis dienomis jų vaikas sirgo. Viskas šiuo atveju gerai, jei tėvai sąmoningi ir neskuba nepasveikusio vaiko vesti į darželį. Tėvai baiminasi, kad toks vaikas neužkrėstų sveikų. Mat nelikus gydytojo išduodamų pažymų niekas nesukontroliuos, ar vaikas jau visiškai sveikas, ar ne, o tėvai, skubantys sugrįžti į darbus ir neturintys kur dėti savo atžalų, gali surizikuoti.
kelk ranka
Trečiosios dienos refleksijoje forumo dalyviai raštu išsakė savo mintis apie renginį ir jo veiklas, kokio norėtų kito forumo, kitos stovyklos. Organizatorių nuotr.


Spalio 4–6 d. Plokščių mokykloje-daugiafunkciame centre vyko jaunimo forumas „Kelk ranką!“, į kurį susirinko 40 moksleivių iš aštuonių rajono mokyklų, dar 10 jaunuolių savanoriškai prisidėjo prie renginio organizavimo. Mintis organizuoti forumą kilo Šakių jaunimo sąjungos „Apskritojo stalo“ nariams, o jo tema išsikristalizavo birželį Zyplių dvare vykusios verslumo stovyklos metu, kai jaunimas sėmėsi žinių, kaip įgyvendinti savo verslo svajonę.
zukauskaite slovakijoje
Slovėnijoje savanoriaujanti Gustė Žukauskaitė neslėpė, kad rinkosi ne šalį, o programą ir veiklą, kur galėtų pasimatuoti mokytojos profesiją. Asmeninio archyvo nuotr.


Asta Saulė ŠULSKYTĖ   

Daugeliui gerai pažįstama, aktyvi rajono moksleivė Gustė Žukauskaitė, baigusi Šakių „Žiburio“ gimnaziją, pasirinko ne studijas kurioje nors aukštojoje mokykloje, bet savanorystę ir išvyko į Slovėniją. Zagorės mieste prie Savos upės (Zagorje ob Savi) ji dirba pagrindinėje mokykloje ir Jaunimo centre.
varpo mokykloje susitikimas
Šakių „Varpo“ mokyklos mokytojai piktinosi, kad savivaldybės vicemeras Darius Jakavičius proteguoja „Žiburio“ gimnaziją, o „Varpo“ mokykla turi paruošti gimnazijai mokinius. D. Pavalkio nuotr.

Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Rugsėjo mėnesį rajono savivaldybės vicemero ištransliuota informacija apie neišvengiamus švietimo pertvarkos pokyčius, kurie kitais metais gali paliesti Šakių „Varpo“ mokyklą, pasirodė spaudoje ir sukėlė daug klausimų. Savaitės pradžioje dėl tolimesnio mokyklos statuso mokyklos vadovai rajono valdžią pakvietė į atviras diskusijas ir su mokytojais, ir su aštuntokų tėvais.
VšĮ Mokymosi mokykla „Švietimo jungtys“ paskelbė konkursą „Švietimo vadovų apdovanojimai 2019“, į kurį pateko ir du mūsų kraštiečiai.

Tarp neformalaus švietimo nominantų – Diana Jazukevičienė, MB „Lavina LT“ direktorė, kuri nominuojama už puslapio „Lavina“, kuriame teikia logopedines konsultacijas, kuria įvairias užduotis bei lavinamuosius žaidimus vaikams, sukūrimą. Tarp gimnazijų nominantų – Rolandas Kučiauskas, Kauno r. Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos direktorius, buvęs Šakių „Aukuro“ mokyklos vadovas. Jis pristatomas vadovu, kuris įkvepia tiek savo pavyzdžiu, tiek požiūriu, motyvuoja veikti ir kurti mokyklą kartu.
ulinskui
Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos padėką, skirtą Šakių „Varpo“ mokyklos kūno kultūros mokytojui Algirdui Ulinskui, įteikė Seimo narė Irena Haase. D. Pavalkio nuotr.

Kasmet spalio 5-ąją švenčiama Tarptautinė mokytojų diena šiemet minėta jos išvakarėse. Nelikus bendro profesinės dienos paminėjimo, kurio metu pedagogams būdavo įteikiama gausybė padėkos raštų, mokytojai švenčia atskirai. Tik vakare jie visi susitiko Šakių kultūros centre, kur vyko Kauno valstybinio muzikinio teatro šou, skirtas specialiai Mokytojų dienai.
visciukai darzelyje
Šiais technologijų laikais stebėti, kaip kiaušinio išsirita nauja gyvybė, vaikams pasirodė tikras stebuklas. D. Pavalkio nuotr.


Nuo rugsėjo 30 d. Šakių vaikų lopšelio-darželio „Berželis“ „Boružėlių“ grupėje vyksta tikrų tikriausi stebuklai – nors ir ruduo, iš kiaušinių ritasi viščiukai. Kaip paaiškėjo, tai edukacijos „Magiški kiaušiniai“ atrakcija mažiesiems, galintiems stebėti, kaip į pasaulį ateina gyvybė.

Paieška

 

pazvelk1

sms

Klausimas - atsakymas

lt_ukis

f_drg

Videoreportažų archyvas

 

 
 
79

Reklama


188x376-lock

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

 

 

 

 

 

 
 
 
futbolas
 
 
paluobiai
 
 
 gustainiskiu namai
 
festivalis
 
 
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos