baneris leidinys

Šakių „Varpo“ mokykloje vyko rajoninė 7–8 klasių anglų kalbos olimpiada, kurioje daugiausiai prizinių vietų laimėjo Šakių „Varpo“ mokyklos ir Lukšių Vinco Grybo gimnazijos mokiniai.

Tarp 18 olimpiadoje dalyvavusių septintokų geriausiai pasirodė Liutauras Mureika iš Šakių „Varpo“ mokyklos (mokytoja Jūratė Poderienė). Jis surinko 64 taškus iš 70 galimų. Antrąją vietą pasidalijo trys mokiniai – Modestas Baltrušaitis (mokytoja Alma Logminienė) iš Kidulių pagrindinės mokyklos, Arnoldas Jančius ir Povilas Sederevičius (mokytoja Vilija Leveckytė) iš Lukšių Vinco Grybo gimnazijos, tik trimis taškais atsilikę nuo nugalėtojo. Trečioje vietoje – Emilija Puišytė (mokytoja Jūratė Kriaučiūnienė) iš Sintautų pagrindinės mokyklos ir Karolis Pavalkis (mokytoja Daiva Sabaliauskienė) iš Šakių „Varpo“ mokyklos, pelnę po 60 taškų.
Kovo 29 d. Šakių „Varpo“ mokykloje vyko rajoninė 3–4 ir 5–8 klasių mokinių matematikos olimpiada, kurioje savo žinias išbandė gausus būrys rajono mokyklų jaunųjų matematikų.

Tarp 23 olimpiadoje dalyvavusių trečiokų pirmąją vietą pasidalijo Smiltė Jokimaitytė iš Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos, Rokas Daugėla iš Sintautų pagrindinės mokyklos ir Paulina Milkevičiūtė iš Lekėčių mokyklos-daugiafunkcio centro. Antrąją vietą užėmė net septyni mokiniai. Tai Povilas Sutkus iš Lukšių Vinco Grybo gimnazijos, Vakarė Būdžiūtė iš Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos, Atėnė Damijonaitytė iš Kriūkų mokyklos-daugiafunkcio centro, Matas Liudžius iš Plokščių mokyklos-daugiafunkcio centro, Ričardas Merkeliūnas iš Kidulių pagrindinės mokyklos bei Liepa Milerytė ir Aurėja Mockutė iš Šakių „Varpo“ mokyklos. Trečioje vietoje – Gabija Žemaitytė iš Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos, Izabela Kalinauskaitė iš Lekėčių mokyklos-daugiafunkcio centro ir Eimantė Pranskaitytė iš Kriūkų mokyklos-daugiafunkcio centro.
Balandžio 5 d. Skriaudžių pagrindinėje mokykloje (Prienų rajonas) vyko respublikinė mokinių projektinių darbų konferencija „Projekto metodas pamokoje“. Šakių rajonui joje atstovavo Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos, Lukšių Vinco Grybo gimnazijos ir Plokščių mokyklos-daugiafunkcio centro mokiniai.

1–4 klasių sekcijoje puikiai pasirodė Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos ketvirtokė Gabrielė Petrauskaitė (mokytoja Virginija Kasparaitienė). Jos pristatytas projektas „Rūdžių atsiradimas“ buvo pripažintas geriausiu. Tad Gabrielė tapo pradinių klasių sekcijos laimėtoja.
Balandžio 6 d. Jurbarko Antano Sodeikos meno mokykloje vyko Lietuvos mokinių regioninis meninio skaitymo konkursas, kuriame gerai pasirodė ir du mūsų rajono mokiniai.

Regioniniame meninio skaitymo konkurse susirungė 28 mokiniai iš Jurbarko, Jonavos, Kauno, Lazdijų, Marijampolės, Raseinių, Šakių, Tauragės, Vilkaviškio rajonų bei Kalvarijos ir Kazlų Rūdos savivaldybių. Mūsų rajono garbę jame gynė du mokiniai – Šakių „Varpo“ mokyklos mokinys Dominykas Palubinskas (mokytoja Vilija Meškaitienė) ir Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos mokinys Paulius Kardauskas (mokytoja Vaida Pašiūnienė). Abu mokiniai savo amžiaus grupėse užėmė antrąsias vietas.

„Draugo“ inf.
menu dienos
Nuotr. Nors baletas tarp jaunimo nėra toks populiarus, kaip gatvės šokiai, jį pabandyti atėjo nemažas būrys merginų ir vaikinų.

Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Praėjusį antradienį Šakių „Žiburio“ gimnazijos mokinių laukė ne tradicinės pamokos, o galimybė susipažinti ir praktiškai prisiliesti prie įvairiausių menų. Kas rinkosi šokį, muziką ar dramą, o kas skubėjo į kino istorijos, foto meno ar skulptūros užsiėmimus. Visi rado juos dominančių sričių.
darzelis kriukai
Nuotr. Kriūkų mokyklos-daugiafunkcio centro bendruomenė priėmė mažuosius ikimokyklinukus po savo stogu.

Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Praėjusį pirmadienį Kriūkų mokyklos-daugiafunkcio centro bendruomenė džiaugsmingais šūksniais į savo kolektyvą priėmė pačius mažiausius miestelio gyventojus. Čia jie buvo pasitikti su šventiniais balionais ir konfeti lietumi. Vaikų darželis „Pušelė“ persikėlė į naujai suremontuotas, pavasariu kvepiančias mokyklos patalpas, kuriose gausu įvairiausių žaislų, laukia smagūs užsiėmimai.
zvirgzdaiciai vaikai
Organizatorių nuotr. Tarptautinę vaikiškos knygos dieną Žvirgždaičių bibliotekos lankytojai paminėjo linksmai: klausė skaitomų knygų, iš plastilino lipdė labiausiai patikusius veikėjus ir buvo apdovanoti spalvingomis dovanėlėmis.


Balandžio 2-ąją minima Tarptautinė vaikiškos knygos diena, kurią Šakių viešoji bei kitos rajono bibliotekos šiais metais nusprendė paminėti kiek kitaip.
vanagas griskabudyje
Nuotr. Susitikimo metu lenktynininkas Benediktas Vanagas noriai dalijosi savo mokyklos laikų prisiminimais, karjeros pradžia ir, žinoma, Dakaro įspūdžiais.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Balandžio 2 d. Griškabūdžio gimnazijoje viešėjo garsus lenktynininkas Benediktas Vanagas. Į Griškabūdį sportininkas atvyko mokyklai laimėjus konkursą ir patekus tarp penkiolikos laimingųjų projekte „Profesionalu būti verta“. Jaunimas domėjosi sportininko jaunyste, kaip jis tapo lenktynininku, kokius automobilius yra vairavęs ir kita.

Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos