baneris leidinys

paskutinis skambutis kn
Bene smagiausias paskutinio skambučio akcentas – pasivažinėjimas balionais ir įvairiausiais užrašais išpuoštais automobiliais. Deja, kartais  moksleiviai įsišėlioja taip, kad pamiršta saugumą, važinėja gatvėmis išlindę pro automobilių langus. R. Abromo nuotr.

Penktadienį prasidėjo abiturientų šėlionės. Šakių „Žiburio“ ir Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijose bei Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyriuje jau nuskambėjo paskutinis skambutis. Lukšių Vinco Grybo ir Griškabūdžio gimnazijose ši šventė vyks šią savaitę. Į savarankišką gyvenimą šiemet išlydimi  229 rajono abiturientai.

Nors dvyliktokų dar laukia egzaminai, šiandien jie trumpam pamiršta visus rūpesčius ir švenčia reikšmingo gyvenimo etapo pabaigą. Šiemet Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijoje tradicinė paskutinio skambučio šventė kiek kitokia...

(Daugiau paskaityti galite gegužės 30 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
gustas a
Dekatlono rungtyje antrą vietą užėmė Kudirkos Naumiesčio skyriaus mokinys Aurimas Gustas (kairėje). MPRC nuotr.


Alytaus profesinio rengimo centre vyko Lietuvos Respublikos profesinio mokymo įstaigų mokinių svetingumo profesinio meistriškumo „AEHT-LT 2023“ konkursas, kuriame savo gebėjimus demonstravo ir Kudirkos Naumiesčio profesinio rengimo skyriaus mokiniai.
svietimo direktoriu pasitarimas
Rajono švietimo įstaigų vadovams dažnai sunku surasti trūkstamų mokytojų vien dėl to, kad negali jiems pasiūlyti pilno krūvio, vis tik kai kuriems pavyko į mokytojų kolektyvus pritraukti jaunų specialistų. A. S. Šulskytės nuotr.


Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Praėjusį penktadienį į tradicinį pasitarimą rinkosi mūsų rajono švietimo įstaigų vadovai. Tarp daugybės klausimų – susitikimas su savivaldybės mero Raimondo Januševičiaus komanda, leidinio „Reitingai“ puslapiuose ištransliuoti mūsų rajono mokyklų rezultatai, susitikimo su švietimo ministre Marijampolėje aktualijos. Mokyklų direktoriai pasidalino savo kasdieniais džiaugsmais ir rūpesčiais. Viena iš problemų – mokytojų trūkumas.
Gegužės 12 d. Kauno technologijos universiteto Matematikos ir gamtos mokslų bei Ekonomikos ir verslo fakultetai kartu su AB „Swedbank“ sukvietė aštuonias stipriausias šalies 9–12 klasių moksleivių komandas pristatyti savo atliktų užduočių rezultatus verslumo konkurso „MEKA 2023“ finale. Puikiai jame pasirodė Šakių „Žiburio“ gimnazijos komanda „Žiburiečiai“, tapusi šio konkurso nugalėtoja.
siugzdiniene Marijampoles savivaldybes nuotr
Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Pirmadienį, tęsdama susitikimus su mokytojais, mokyklų vadovais ir savivaldybių švietimų skyrių atstovais, Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė lankėsi Marijampolėje. Susitikti su ja vyko ir mūsų rajono savivaldybės švietimo bendruomenė.

Šakių rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Darius Aštrauskas pasidalino, kad...

(Daugiau paskaityti galite gegužės 19 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
virves apmokymai
Praktinių užsiėmimų metu moksleiviai mokėsi, kaip rišti mazgus, įkurti ugnį skeltuvu, pasistatyti palapinę ir kitų įgūdžių. D. Pavalkio nuotr.

Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Gegužės 10–12 dienomis Šakių „Žiburio“ gimnazijos pirmokai vieni iš pirmųjų rajone dalyvavo Švietimo, mokslo ir sporto bei Krašto apsaugos ministerijų organizuojamuose pilietiškumo ir gynybos įgūdžių mokymuose, skirtuose gerinti mokinių žinias apie nacionalinį saugumą, piliečių vaidmenį valstybės gynyboje, suteikiant jiems praktinių įgūdžių.
reitingai
Žurnalo „Reitingai“ redaktorius Gintaras Sarafinas kalba apie tai, kad neišlaikiusieji dešimtos klasės egzaminų turės tris išeitis: kartoti kursą, toliau mokytis profesinėse mokyklose arba eiti dirbti nekvalifikuotų darbų, tačiau dėl tokių pokyčių sistemoje kyla ir grėsmė kai kurių gimnazijų išlikimui. D. Pavalkio nuotr.

Žurnalas „Reitingai“ ne tik  dešimtą kartą pristatė institucinį visų šalies gimnazijų reitingą, bet ir paskelbė savivaldybių sąrašą, kuriame apžvelgė geriausius ir prasčiausius 2022 m. švietimo rezultatus. Mūsų rajono savivaldybė pagal moksleivių akademinius pasiekimus fiksuojama reitingo prasčiausiųjų penketuke. Be to, vis garsiau prabylama ir apie keletą šalto dušo procedūrų būsimiems vienuoliktokams.
Jau trečius metus VšĮ „Žaliasis taškas“ bei aplinkosauginė iniciatyva „Kita forma“ organizuoja aplinkosauginius apdovanojimus „Gamtos herojai“, kurių tikslas ne tik įvertinti ir apdovanoti, bet ir paviešinti gamtai draugiškas ugdymo įstaigas, įkvepiančius mokytojus bei aktyvius moksleivius už jų nuveiktus darbus saugant gamtą, prisidedant prie aplinkosauginio sąmoningumo ugdymo ir gamtai draugiško gyvenimo būdo formavimo.

Šiemet projektas kviečia išskirti ir pasidžiaugti vienu iš didžiausių, svarbiausių ir reikšmingiausių darbų, prisidėjusiu prie gamtos saugojimo, savo aplinkos puoselėjimo, paskatinusiu progresą ar įkvėpusiu kitus keisti savo nuostatas bei elgesį tvarios aplinkos link.

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos