baneris leidinys

baltrunaite
Vaikų psichologės E. Baltrūnaitės teigimu, tėvams su vaikais vertėtų aptarti kiekvienos dienos planą, nepamirštant įtraukti laiko, skirto fiziniam aktyvumui ir kokybiškam poilsiui. Nuotr. Martynos Bakaitės

Gyvename XXI amžiuje, kur kiekviena diena yra tarsi nauja pradžia ir nauja istorija. Atradimų ir išradimų kupinas pasaulis keičiasi nesustabdomu greičiu, prie kurio ritmo turime prisitaikyti visi – ir maži, ir dideli.
svietimo tinklo pertvarka
Nuotolinio švietimo įstaigų tinklo komisijos posėdžio metu buvo aptartas penkių pradinio ugdymo skyrių likimas, taip pat nuspręsta juridiškai įteisinti pirmos pakopos ugdymo vykdymą „Varpe“, Plokščiuose ir Kriūkuose.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Antradienį į posėdį, tiesa, nuotoliniu būdu, rinkosi švietimo įstaigų tinklo pertvarkos komisija. Bene dviejų valandų posėdyje aptarti opūs, vietos bendruomenėms skaudūs klausimai. Drastiškai mažėjant mokinių skaičiui, kai vienoje jungtinėje klasėje tenka mokytis nuo pirmoko iki ketvirtoko, komisijos nariai mato tik vieną išeitį – tokius pradinio ugdymo skyrius reikia uždaryti. Tad nuo rugsėjo šių skyrių turėtų nelikti Sudarge, Panoviuose, Siesartėnuose, Žvirgždaičiuose.
ramanauskiene
Pailgintoje grupėje „Varpo“ mokykloje dirbanti Vilija Ramanauskienė svarsto, kad su sprendimu didinti mokestį paskubėta, mano, kad įvedus fiksuotą mokestį tėvai grupės gali visai atsisakyti, kelia klausimą, kaip bus su iš kaimiškų vietovių važinėjančiais vaikais. D. Pavalkio nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Gruodžio pabaigoje posėdžiavusi savivaldybės taryba patvirtino pailgintos dienos grupių veiklos aprašą ir nustatė teikiamos paslaugos mokestį – 10 eurų per mėnesį, jį tėvai turės mokėti nepriklausomai nuo to, kiek laiko vaikas toje grupėje bus. „Varpo“ mokykloje tokioje grupėje dirbanti mokytoja Vilija Ramanauskienė nesupranta, kodėl vidury mokslo metų ir dar per karantiną reikėjo keisti tvarką ir nustatyti nekintantį mėnesinį mokestį.
nuotolinis mokymas
Mokytojai ir mokiniai jau beveik įprato mokytis kitaip, tačiau po žiemos atostogų nuotoliniu būdu pradėjus mokytis ir pradinukams, kai kuriose ugdymo įstaigose pritrūko nuotolinio mokymo priemonių. D. Pavalkio nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Po žiemos atostogų pradinukai taip pat mokosi nuotoliniu būdu, tik jei tėvai negali vaikų prižiūrėti namuose, jiems ugdymas bus organizuojamas mokykloje. Kaip ir iki šiol, ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą teikiančios įstaigos dirba įprastu būdu. Kaip darbas prasidėjo ugdymo įstaigose, ar netrūksta skaitmeninių priemonių, kalbėtasi sausio 4 d. švietimo įstaigų vadovų pasitarime.
Dar rudenį būta nerimo, kaip nuo naujų metų bus su 11 rajone veikiančių vaikų dienos centrų, mat vykdyta akreditacija, keičiamas finansavimo modelis kėlė nemažai klausimų. Vicemeras Darius Jakavičius patikino, kad vaikų dienos centrams finansavimas bus užtikrintas, nors per savivaldybės kišenę tai kirs bene pustrečio karto daugiau.

D. Jakavičius spaudos konferencijos metu informavo, kad kiekvienas dienos centras gaus finansavimą iš Valstybės – po 16 tūkst. eurų metams, savivaldybės prisidėjimas – už kiekvieną vaiką mėnesiui – 27,5 euro.
Lapkričio 10-ąją, minėdamas Tarptautinės žmogaus teisių dienos 70-metį, Lietuvos socialdemokratų jaunimo sąjungos (LSDJS) Šakių rajono skyrius surengė virtualų protmūšį. Jame dalyvavo šeši organizacijos nariai, tačiau ne visi iš jų protmūšį žaidė iki pabaigos.

Trimis etapais organizuoto protmūšio, kurio tema „Ar įmanoma sukurti geresnį post-pandemijos pasaulį?“, buvo paliestos aktualiausios temos – rasinė ir socialinė diskriminacija, bendruomeniškumas bei klimato kaitos problemos. Protmūšio dalyviai iš viso turėjo atsakyti į 30 klausimų, o dauguma iš jų buvo su teisingo atsakymo užuominomis. Didžioji dalis klausimų buvo sudaryti tokiu principu: pateikiamas sakinys su praleistu žodžiu X, kurį reikia įvardyti. Daugiausia taškų buvo galima surinkti žaidimo turo pabaigose teisingai atsakius į grandinėlės tipo klausimą.
dapkute austeja
Sunku išvardyti visus Austėjos Dapkutės pasiekimus ir veiklas, tačiau virtuali mokykla yra viena iš naujausių  veiklų ir joje neurologijos rezidentūros studentė mato prasmę. Asmeninio archyvo nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Neseniai internetinėje erdvėje startavo virtuali mokykla – Digiklasė, kur įvairių sričių specialistai veda virtualias pamokas 8–12 klasių moksleiviams. Digiklasės bendraįkūrėjas, rinkodaros vadovas Mantas Stonkus į pamokas kviečia skambiu šūkiu „Mokykla be suolo ir be kuolo“. Skelbiama, kad šiuo metu Digiklasėje jau mokosi beveik 1300  moksleivių, kurie negaili teigiamų atsiliepimų apie įdomias pamokas, galimybę gilinti žinias ir net besikeičiantį požiūrį, kad pamokos gali būti nenuobodžios. Praėjusią savaitę startavo ir pirmasis neformalus ugdymo klubas – medicinos būrelis, kurio vadovė ne kas kitas, o mūsų kraštietė, neurologijos studentė Austėja Dapkutė.
reitingai
Naujausiame žurnale „Reitingai“ tarp įvairiais pjūviais analizuojamų ugdymo įstaigų pristatomos kokybiškiausios, taip pat labiausiai mokinius „auginančios“ mokyklos bei mokytojai, kurie nusipelno būti vadinami Mokytojais iš didžiosios raidės.

Kitaip nei ankstesniais metais, šįkart gimnazijų reitingas sudarytas pagal dėstomus dalykus ir išskiriama po 50 gimnazijų, geriausiai išmokančių tarp tikrą dalyką. Pasirodo, mūsų gimnazijoms čia dar yra kur stiebtis, nes tik vienintelė Kudirkos Naumiesčio gimnazija papuola į reitingą – pagal biologijos išmokymą gimnazija yra 19–27 vietoje.

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos