vetrunge
Nuotr. Rugsėjo 1-ąją prie Šakių rajono meno mokyklos atidengta mokyklos 60-mečiui skirta dekoratyvinė vėtrungė.


Gintarė MARTINAITIENĖ  

Šiais metais Šakių rajono meno mokykla mini 60-metį, o mokyklos Dailės skyriui 25-eri. Neeilines progas mokykla nusprendė įamžinti: prie mokyklos Rugsėjo 1-ąją atidengta kompozicija – dekoratyvinė vėtrungė, o prie Dailės skyriaus atsirado sukaktį įprasminanti bronzinė žyma.
navikiene
Nuotr. Gelgaudiškio „Šaltinio“ specialiojo ugdymo centro direktorė Birutė Navikienė apie jos adresu surašytą skundą sužinojo tik iš spaudos, nors jis parašytas rugpjūčio pradžioje, o situaciją išsiaiškinti pavesta ir specialiai darbo grupei.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Dar rugpjūčio mėnesį į Švietimo ir mokslo ministeriją su skundu dėl Gelgaudiškio „Šaltinio“ specialiojo ugdymo centro direktorės Birutės Navikienės veiklos kreipėsi anonimiškai prisistačiusi pedagoginė įstaigos bendruomenė. Ministerija skundą persiuntė Šakių rajono savivaldybės administracijai, kad būtų išsiaiškintos skunde išdėstytos detalės. Sudaryta ir speciali darbo grupė, tačiau pati B. Navikienė tikino apie skundą girdinti pirmą kartą ir kaltinimus laiko nepagrįstais.
Praėjusį ketvirtadienį rajono meras Edgaras Pilypaitis lankė rajono mokyklas ir pirmokėliams paliko dovanas, skirtas Rugsėjo 1-ajai. Beje, šiemet pirmasis skambutis nuskambėjo septyniolikai pirmokėlių  mažiau nei pernai.

E. Pilypaitis sakė, kad šiais metais nusprendė dėmesį parodyti pirmokėliams ir jiems pirmojo mokyklinio rugsėjo proga padovanoti Jeronimo Lauciaus knygeles „Tavo sėkmės kelias“. Meras sakė, kad svarbu, jog kiekvienas mokyklos slenkstį peržengęs atrastų savo sėkmės kelią ir pirmiausia būtų doras žmogus, nebijotų kurti, ieškoti, atrasti, nebijotų puoselėti savo individualumą. Preliminariais duomenimis, Rugsėjo 1-osios skambutis rajone nuskambėjo 242 pirmokams – 17 mažiau nei pernai.
varpas grupe
Nuotr. Į susitikimą pas rajono merą atėjusios mokytojos (iš kairės) Vilija Ramanauskienė ir Aušra Gudiškienė teiravosi, kam apskritai reikalingas mokestis už vaikų buvimą pailgintoje grupėje. Jos, kaip ir tėvų komiteto pirmininkas Rolandas Pavalkis (antras iš dešinės) įsitikinę, kad mokestis tiesiog neteisingas.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Praėjusią savaitę Šakių „Varpo“ mokyklos atstovai žingsniavo pas rajono merą Edgarą Pilypaitį dėl dar gegužę priimto savivaldybės tarybos sprendimo, kuriuo buvo nustatytas papildomas mokestis už pailgintos dienos grupėje teikiamas paslaugas. Pedagogai nesupranta, kam apskritai reikalingas toks mokestis, aiškina, kad yra tėvų, atsisakančių mokėti, o mokykla vis vien turės užtikrinti vaikų saugumą ir užimtumą. O ir naudos, kaip prognozuoja mokyklos direktorius Vitas Daniliauskas, geriausiu atveju bus 30 eurų per mėnesį. Tiesa, čia be administracinių išlaidų.
geltonieji
Nuotr. Rajonui atstovavo ir autobusiukų perdavimo šventėje dalyvavo Šakių „Varpo“ ir Sintautų mokyklų delegacijos bei Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Elvydas Pauliukėnas.

Rugpjūčio 29 d. Vilniuje, Katedros aikštėje, vyko iškilmingas geltonųjų mokyklinių autobusų perdavimas savivaldybėms. Šakių rajono savivaldybei perduoti du autobusiukai, kurie skiriami Šakių „Varpui“ ir Sintautų pagrindinei mokyklai.
lingiene psichologe
Nuotr. Apie patyčias kalbėjo psichologė Aurelija Lingienė.


Praėjusią savaitę visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“ mokymus smurto bei konfliktų valdymo tematika priešmokyklinio ugdymo įstaigų personalui pradėjo ir mūsų rajone. Pirmieji susitikimai suorganizuoti Šakių lopšelyje-darželyje „Berželis“ ir Sintautų vaikų darželyje „Vyturėlis“.
skautai luksiai
Nuotr. Lukšių skautai kasmet auga, keičiasi, tobulėja.


Lukšių „Ąžuolo“ draugovės skautai rugpjūčio mėnesį dalyvavo Tauragės krašto skautų stovykloje „Laiko tiltai“. Į stovyklą, įkurtą Žąsino kaime Lokystos upelio pakrantėje (Šilalės sav.), susirinko daugiau nei 150 dalyvių iš Šilalės, Tauragės, Jurbarko, Kauno, Vilniaus bei Šakių.
socialdemokratai akcija
Nuotr. Akcijos metu geros valios šakiečiai paaukojo du prekybinius vežimėlius įvairių mokyklinių prekių.


Devintus metus iš eilės šalyje tęsiasi socialinė akcija „Būk pirmūnas!”, kurios metu raginama paaukoti mokyklinių prekių sunkiau gyvenančių šeimų vaikams. Prie akcijos tradiciškai raginami prisijungti ir šakiečiai.

Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos