baneris leidinys

jazukeviciene svietimo
Švietimo pagalbos tarnybos vadovė Diana Jazukevičienė įspėjo, jog daugėja vaikų, turinčių specialiųjų poreikių, tad reikia mąstyti ne tik apie tai, kaip į mokyklas prisitraukti mokytojų dalykininkų, bet ir pagalbos vaikui specialistų. D. Pavalkio nuotr.

Penktadienį į pirmąjį šių metų susitikimą rinkosi Šakių rajono švietimo įstaigų vadovai. Savivaldybės posėdžių salėje kalbos sukosi apie dvi iš pažiūros skirtingas, bet, pažvelgus atidžiau, tarpusavyje itin susijusias temas – mokinių konsultavimą karjeros klausimais ir švietimo įstaigoms gresiantį specialistų trūkumą.

Nors konsultavimas karjeros klausimais rajono švietimo įstaigose nėra naujiena – daug metų šį darbą atlikdavo...

(Daugiau paskaityti galite sausio 24 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
sluoksnaitiene vilma
Ir vėl studente tapusi mokytoja Vilma Sluoksnaitienė džiaugiasi puikiais pirmojo semestro rezultatais. Pasak moters, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo kvalifikaciją suteiksiančios studijos ne tik praplečia karjeros galimybes, bet ir padeda atnaujinti požiūrį į mokymo procesą, o tai ypač svarbu, nes mokiniai ir jų poreikiai nuolat keičiasi. D. Pavalkio nuotr.


„Viskas, užtenka, daugiau niekada!“ – štai tokios mintys prieš daugiau nei dešimtmetį sukosi Vytauto Didžiojo universiteto diplomą atsiėmusios gelgaudiškietės mokytojos Vilmos Sluoksnaitienės galvoje. Prisiminus tuometines nuotaikas ir sau išsakytus pažadus, Vilmos veidą papuošia ironiškas šypsnis, mat taip jau susiklostė, kad šiandien ji ir vėl gali vadintis studente. Moteris juokauja, kad, sudėjus visus mokymuisi skirtus metus, jau būtų galima pretenduoti į mokslo daktarės vardą, tačiau užsisėdėti vietoje neleidžia ne tik nuolatinis noras tobulėti, bet ir širdies balsas, šįkart ją atvedęs į priešmokyklinio ir pradinio ugdymo kvalifikaciją suteiksiančias studijas.
Savivaldybės tarybos nariai priėmė sprendimą dėl mokytojų skatinimo, patvirtino apdovanojimų nuostatus, tad nuo šiol rajono mokytojai galės būti įvertinti ne tik padėkos raštais, bet bus renkamas Metų mokytojas, skiriamos nominacijos.

Apdovanojimais siekiama įvertinti mokytojų profesinės veiklos rezultatus ir skatinti juos kūrybinei iniciatyvai. Apdovanojimai bus skiriami už reikšmingiausius pastarųjų trejų metų nuopelnus profesinėje veikloje, mokinių pasiekimus ir pažangą, darbus švietimo srityje, visuomenės demokratinės kultūros, bendražmogiškųjų ir pilietinių vertybių ugdymą. Bus renkamas vienas Metų mokytojas bei skiriamos trys nominacijos: už pilietiškumo ugdymą, už inovacijų taikymą ugdyme bei už aktyvumą įgyvendinant švietimo strategijas. Numatyta, kad Metų mokytojui bus skiriama 1 tūkst. eurų premija, o kitų nominacijų laimėtojams – po 300 eurų.
Švietimo įstaigose vis labiau ima siausti ligos. Dėl išaugusio sergamumo Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos direktorius Romualdas Vadluga priėmė sprendimą nuo gruodžio 20 d. iki gruodžio 23 d. ugdymo procesą organizuoti nuotoliniu būdu.

Pasak Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Dariaus Aštrausko, minėtoje gimnazijoje serga apie 30 proc. moksleivių. Skelbiama, kad atšaukti ir mokykloje suplanuoti renginiai. Sergančiųjų, anot vedėjo, daugiau ir kitose mokyklose, bet tikimasi kaip nors ištempti iki atostogų su viltimi, kad po švenčių sugrįžus į ugdymo įstaigas sergamumas bus aprimęs.
kajackiene karjeros
Karjeros koordinatorė Ligita Kajackienė (kairėje) akcentavo, kad profesinis orientavimas mokyklose buvo vykdomas ir iki šiol, juolab kad tai išties naudingas, nors ir sunkus darbas. Tiesa, galima suprasti, kad skirtingos mokyklos į tai kreipė skirtingą dėmesį. D. Pavalkio nuotr.

Mokyklose dirbančios karjeros specialistės nuo spalio įdarbintos Švietimo pagalbos tarnyboje, tačiau su moksleiviais karjeros orientavimo klausimais ir ne tik jais dirbančios specialistės sako, kad veiklos sritis nėra nauja, tik pavadinta kitaip.
Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyrius skelbia, kokius brandos egzaminus pasirinko rajono abiturientai. Šiais metais tarp pasirinkimų, lyginant su pernai, yra šiokių tokių pokyčių. Pernai populiariausią anglų kalbos egzaminą šiais metais aplenkė matematika.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus duomenimis, valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą pasirinko 152 abiturientai, mokyklinį – 78. Pernai populiariausią anglų kalbos egzaminą šiais metais nori laikyti 145 moksleiviai, matematiką – 147. Populiarus ir istorijos egzaminas, kurį rinkosi 85 dvyliktokai, toliau pagal pasirinkimą rikiuotųsi biologija (76), geografija (72), technologijos (69). Mažiau populiarūs yra informatikos (32), fizikos (31) bei menų (24) egzaminai. Mažiausiai, tik devyni abiturientai, rinkosi chemiją. Visi egzaminai, išskyrus menus ir technologijas, yra valstybiniai (neskaičiuojant lietuvių kalbos, kuris privalomas, bet yra galimybė rinktis mokyklinį).
autobusiukai man
Rajono mokyklų autobusų parkas vėl atsinaujino – du autobusiukai pirmadienį atkeliavo į Šakių „Varpo“ mokyklą ir „Žiburio“ gimnaziją, dar vienas autobusiukas bus nupirktas Lekėčių mokyklai-daugiafunkciam centrui. D. Pavalkio nuotr.


Pirmadienį „Žiburio“ gimnaziją ir Šakių „Varpo“ mokyklą pasiekė du „MAN“ markės 2020 m. gamybos autobusiukai, skirti moksleivių pavėžėjimui. Dar vieną, mažesnį, autobusiuką iki Naujųjų gaus Plokščių mokykla-daugiafunkcis centras. Lėšas šiems pirkiniams skyrė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.
meno mokykla65
Kolegiškai pasidžiaugti Meno mokyklos sukaktimis šventinį vakarą atvyko būrys svečių. „Žiburio“ gimnazijos atstovai dovanojo angelą ir linkėjo, kad jis saugotų visą Meno mokyklos bendruomenę. D. Pavalkio nuotr.


Muzikos istorijos pamoka Šakių meno mokykloje. „Žinojai, kad šiemet mokykla švenčia 65-ąjį gimtadienį?“ – klausia viena mokinukė kitos. „65-ą??? Oho kiek daug. Nemaniau, kad tokia sena... Pala pala, o tai kiek tada metų Martinaičiui, jei mokyklai jau 65-eri??? Negi jis toooooks senas???“ – negali atsistebėti kita. Taip šmaikščiai trečiadienį prasideda jubiliejinis Meno mokyklos renginys, subūręs sausakimšą Šakių kultūros centro salę vienaip ar kitaip su menu susijusių esamų ir buvusių mokinių, jų tėvų ir mokytojų, nes progų švęsti būta ir daugiau...

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos