baneris leidinys

maistas
Atliekant audito procedūras buvo nustatyta, kad mokyklos teikia maitinimo paslaugas kitiems asmenims, įmonėms ar net renginiams.
 

Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Šakių „Varpo“ mokykloje, Lukšių Vinco Grybo ir Šakių „Žiburio“ gimnazijose buvo atliktas maitinimo paslaugos vertinimo vidaus auditas – tikrinta mokinių nemokamo ir mokamo maitinimo organizavimas ir vykdymas. Ataskaitoje...

(Daugiau paskaityti galite spalio 12 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
Spalio 4 d. rajono savivaldybės tarybos salėje vyko Konstitucijos egzaminas, šįkart nesulaukęs didelio šakiečių dėmesio. Teisines žinias pasitikrino tik keturi asmenys (praėjusiais metais – penki) – du iš jų turintys teisinį išsilavinimą. Vaikai buvo aktyvesni nei suaugusieji – Konstitucijos egzaminą savo mokyklose laikė net 330 mokinių.

Tarp moksleivių aktyviausi buvo Kudirkos Naumiesčio gimnazistai – Konstitucijos egzamine dalyvavo net 92. Deja, nė vienas iš jų nepateko į antrąjį etapą. Kiek geriau sekėsi Lukšių Vinco Grybo gimnazijos auklėtiniams – čia teisines žinias pasitikrino 70 moksleivių, du iš jų dalyvaus ir kitame etape. Šakių „Varpo“ ir Sintautų pagrindinėje mokykloje Konstitucijos egzaminu susidomėjo po 35 mokinius, tačiau nė vienam nepavyko teisingai išspręsti 25 iš 30 testo klausimų. Šakių „Žiburio“ gimnazijoje Konstitucijos egzaminą laikė 25 gimnazistai, trims iš jų pavyko patekti į antrąjį etapą.
sintautu darzelis
Nuotr. Sintautų pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Vyturėlis“ direktoriaus pavaduoja ikimokykliniam ugdymui Rūta Galinskienė (dešinėje) ir priešmokyklinės grupės auklėtoja Vilija Daniliauskienė kartu su auklėtiniais džiaugėsi sėkme.


Sintautų pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Vyturėlis“ auklėtiniai sėkmingai pasirodė kūrybinių darbų konkurse „Gyvulininkystė ir mes“. Iš 100 iniciatyvių ugdymo įstaigų – darželių ir mokyklų – jie papuolė tarp 15 geriausių ir buvo nominuoti ikimokyklinių ir priešmokyklinių ugdymo įstaigų kategorijoje.
100 ideju Lietuvai varpe
Nuotr. Šakių „Varpo“ mokyklos aštuntokų laukė nelengva užduotis – užrašyti po vieną idėją. Jas sugeneruoti padėjo kūrybiškumo sesijos moderatorius, komunikacijos konsultantas Anton Nikitin.


Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Spalio 3 d. baigėsi „100 idėjų Lietuvai“ pirmasis etapas. Paskutiniai į nuvažiuojantį traukinį dar spėjo įšokti Šakių „Varpo“ mokyklos aštuntokai. Trečiadienį čia vyko paskutinysis „100 idėjų Lietuvai“ pirmojo etapo susitikimas.
jazukeviciene rasau
Nuotr. Logopedės Dianos Jazukevičienės rankose jos sukurta priemonė „Rašau rašau“ jau trečioji, tačiau, ko gero, tikrai ne paskutinė.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Dvidešimtmetį mylimą darbą dirbanti logopedė Diana Jazukevičienė džiaugiasi galėdama padėti vaikams taisyklingai kalbėti ir noriai savo žiniomis dalinasi su kitais. Moters užsidegimas, iniciatyvumas stebina – štai penktadienį ji rankose laikė ką tik pagamintą, visiškai naują jau trečiąją ugdymo priemonę vaikams „Rašau rašau“.
martinaitis einaras
Nuotr. Šakių rajono meno mokyklos direktorius Einaras Martinaitis džiaugiasi, kad šiais metais įvairiose menų srityse mokysis 71 pirmokas.

Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Nors kasmet rajono bendrojo lavinimo mokyklose ir toliau mažėja mokinių, tačiau Šakių rajono meno mokykla neturi kuo skųstis – šiais mokslo metais muzikos, dailės ir šokio skyriuose mokosi 372 vaikai. Kadangi prašymus galima teikti iki lapkričio 1 d., šis skaičius dar gali keistis.
Rugsėjo 16–22 dienomis šalyje vyko akcija „Europos judumo savaitė“, kurioje dalyvavo rekordinis skaičius savivaldybių – 54. Aplinkos ministerija tradiciškai išrinko judriausią savivaldybę, valstybės instituciją, mokymo įstaigą, ikimokyklinio ugdymo įstaigą, judriausią darbdavį, dviratininką ir žingsniuotoją.

Kaip ir kasmet, Plokščių mokyklos-daugiafunkcio centro bendruomenė aktyviai dalyvavo įvairiose veiklose – „Žingsniavimo iššūkyje“, „Ratuotose pertraukose“, „Solidarumo bėgime“ ir „Asmenukių konkurse“. Būtent ši ugdymo įstaiga judriausia. Jos mokiniai ir mokytojai beveik visą akcijos savaitę varžėsi skaičiuodami nueitus žingsnius.

„Draugo“ inf.
europos kalbu diena
Nuotr. Prie kompiuterių gimnazistų laukė rimtesnė užduotis – edukacinis žaidimas Europos kalbomis, su kuriomis jie anksčiau nebuvo susidūrę.

Rugsėjo 26-oji visai Europai labai ypatinga, nes tą dieną švenčiama Europos kalbų diena. Šiemet ji Šakių „Žiburio“ gimnazijoje buvo minima kiek kitaip nei ankstesniais metais. Tą dieną vyko netradiciniai ugdymo užsiėmimai, skirti susipažinti  su keliomis užsienio kalbomis.

Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos