baneris leidinys

mmb
Nuotr. Mugės dalyvius sužavėjo Šakių „Žiburio“ gimnazijos trečiokų idėja – žemėlapiai, kuriuose galima ištrinti aplankytas šalis ir taip užfiksuoti savo kelionių maršrutus.

Balandžio 13–14 d. Marijampolėje jau trečią kartą šurmuliavo respublikinė moksleivių mokomųjų bendrovių (MMB) mugė, kurioje dalyvavo 36 jaunųjų verslininkų komandos iš visos šalies. Mūsų rajono garbę gynė dvi Šakių „Žiburio“ gimnazijos trečiokų sukurtos bendrovės „Vaškuolė“ ir „Travel and scratch“.
direktorius uzrasas
Nuotr. Seimas nusprendė – Švietimo įstaigų vadovai bus skiriami penkeriems metams, bet kadencijų skaičius nebus ribojamas.


Asta GVILDIENĖ

Nuo šių metų sausio 1 d. įsigaliojo Švietimo įstatymo pataisos, kuriomis įvedamos švietimo įstaigų vadovų kadencijos, nustatoma skaidresnė jų atranka ir didesnė atsakomybė savo bendruomenei. Visiems mūsų rajono švietimo įstaigų vadovams jau išsiųsti...

(Daugiau paskaityti galite balandžio 20 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
Balandžio 13 d. Gelgaudiškio dvare vyko penktoji rajoninė 5–8 klasių mokinių lietuvių kalbos olimpiada, kurioje susirungė devynios komandos. Šiemet geriausiai pasirodė ir pirmą vietą iškovojo Šakių „Varpo“ mokyklos mokiniai.

Jau tapo tradicija, kad rajoninę lietuvių kalbos olimpiadą rengia laimėjusi mokykla. Kadangi pernai laimėjo gelgaudiškiečiai, todėl šiemet olimpiada vyko Gelgaudiškio dvare. Čia susirungė Gelgaudiškio, Sintautų ir Slavikų pagrindinių bei Šakių ,,Varpo“ mokyklų, Griškabūdžio, Lukšių Vinco Grybo ir  Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijų, Lekėčių, Kriūkų ir Plokščių mokyklų-daugiafunkcių centrų komandos.
Balandžio 7 d. Šakių „Žiburio“ gimnazijos abiturientas Naglis Balčiūnas antrus metus iš eilės dalyvavo respublikinėje ekonomikos ir verslo olimpiadoje. Kaip ir praėjusiais metais, jį lydėjo sėkmė – iškovojo antrąją vietą.
 
Ekonomikos ir verslo olimpiados taisyklėse numatyta, kad du kartus laimėjusiam auksą ar sidabrą moksleiviui suteikiamas laureato vardas. Rajono moksleiviai šioje olimpiadoje dalyvauja devyneri metai. Džiugu, jog pagaliau šioje olimpiadoje turime pirmąjį laureatą. Jį parengusiai mokytojai Daivai Palukaitienei bus įteiktas Švietimo ir mokslo ministerijos padėkos raštas.

„Draugo“ inf.
varpas kokybe
Nuotr. Kokybės siekiančių mokyklų klubo prezidentė Renata Pavlavičienė įteikė „Varpo“ mokyklos direktoriui Vitui Daniliauskui pažymėjimą, įrodantį narystę šiame klube.


Asta GVILDIENĖ

Balandžio 6 d. Šakių „Varpo“ mokykla sulaukė didelio būrio svečių iš Prienų, Kauno, Jonavos, Anykščių, Šakių ir kitų šalies švietimo įstaigų. Čia vyko Kokybės siekiančių mokyklų klubo, prie kurio praėjusiais metais prisijungė ir varpiečiai, konferencija „Duomenimis grįstas tobulinimas. Mokyklų praktika“.
pozemiu galerija
Nuotr. Šakių „Varpo“ mokyklos direktorius Vitas Daniliauskas džiaugėsi išsipildžiusia svajone sukurti mini muziejų ir mums atvėrė  „Požemių galerijos“ duris.

Šakių „Varpo“ mokyklos rūsiuose tikras perversmas. Šiandien čia, tarp šilumos mazgo vamzdynų, savo vietą surado tikrų tikriausias mini muziejus, pavadintas „Požemio galerija“. Tiesa, oficialiai jis savo durų visuomenei dar neatvėrė ir raudona atidarymo juostelė dar neperkirpta, tačiau mokyklos bendruomenė ir svečiai jau gali apžiūrėti čia surinktus unikalius eksponatus.
demenius
Nuotr. Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vyriausiasis specialistas Gintaras Demenius informavo, kad dėl dešimčia dienų pailgėjusių mokslo metų daugiau brandos egzaminų bus rengiama šeštadieniais. Jų pernai buvo šeši, o šiemet net devyni.

Asta GVILDIENĖ

Paskutinis skambutis mokyklose dar nenuskambėjo, tačiau abiturientams jau prasidėjo pagrindinė valstybinių brandos egzaminų (VBE) sesija. Žinių patikrinimo maratonas šiemet laukia 335 rajono moksleivių. Nors stojimo į aukštąsias mokyklas sistema iš esmės lyg ir nesikeitė, nacionalinis egzaminų centras moksleiviams pateikė tikrai nemažai naujovių.
Atkurtos Lietuvos šimtmečio renginiai tęsiasi. Kovo 29 d. VšĮ Lietuvos sveikatos mokslo universiteto (LSMU) gimnazijoje vyko tarptautinė užsienio kalbų konferencija „Graži šalis gražiame pasaulyje“. Joje dalyvavo mokytojai ir mokiniai iš visos Lietuvos. Net 200 dalyvių atvyko iš įvairių šalies miestų ir gimnazijų, tarp jų – ir šakiečiai.

Plenarinėje konferencijos dalyje pranešimus skaitė dvi viešnios iš Jungtinių Amerikos Valstijų bei Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos rusų kalbos mokytoja metodininkė Ana Varpukevičienė.

Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos