baneris leidinys

Savivaldybės taryba priėmė sprendimą dėl premijų skyrimo mokytojams.
Šiandien neterminuotą streiką paskelbusi Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga skaičiuoja prie streiko, kurį Lietuva paskutinį kartą matė prieš penkerius metus, prisijungusius mokytojus. Mūsų rajone kol kas ramu, tačiau prie streiko nuo kitos savaitės ketina prisijungti trys Gelgaudiškio „Šaltinio“ ugdymo centro švietimo darbuotojai – du mokytojai ir viena mokytojo padėjėja.

Rugsėjo 15 d. įspėjamajame streike dalyvavo devyni mūsų rajono Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos pedagogai. Streikuojančius mokytojus palaikė šeši Griškabūdžio gimnazijos mokytojai. Jie pamokas vedė su emblemomis „Pritariu streikui“. Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus žiniomis, neterminuotame streike jie dalyvauti neketina.

„Draugo“ inf.
stotele piesinys
Varpo“ moksleivės Vasarės Balaišytės (iš kairės ketvirta) piešinį ant stotelės paviljono padėjo perpiešti mokinių komanda ir mokytojos Lina Smilgiuvienė bei Rita Čižauskienė (dešinėje). („Varpo“ mokyklos nuotr.)


Praėjusį penktadienį ant autobusų stotelės Valiuliuose (kelio Kaunas–Zapyškis–Šakiai 56,923 kilometre) perpieštas „Varpo“ moksleivės Vasarės Balaišytės piešinys – Lietuvos automobilių kelių direkcijos inicijuoto konkurso „Saugus eismas kelyje“ nugalėtojas.
autobusu parkas
Ne visi tėvai gali sau leisti iš kaimiškų vietovių vežioti vaikus į neformaliojo ugdymo užsiėmimus Šakiuose, o maršrutinių autobusų grafikai tam visai nepritaikyti, todėl viešojoje erdvėje vėl keliamas klausimas, kaip išspręsti šią problemą. (G. Bernotienės nuotr.)


Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Prasidėjus naujiems mokslo metams, rajono tėvai vėl susiduria su ta pačia problema, kad jų vaikams nesudarytos sąlygos iš kaimiškų vietovių atvykti į Šakiuose vykstančius popamokinius užsiėmimus. Tėvai ne vienerius metus skundžiasi, nes ne visi gali savo transportu darbo metu vaikus vežioti, o ir maršrutinių autobusų grafikai tam nepritaikyti, tačiau niekas nesikeičia.
Penktadienio rytą dalyje šalies ugdymo įstaigų nevyko pirmoji ir antroji pamokos. Prasidėjo įspėjamasis mokytojų streikas, kuriame dalyvavo ir devyni mūsų rajono Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos pedagogai, priklausantys Lietuvos švietimo darbuotojų profesinei sąjungai, vadovaujamai Andriaus Navicko.
vizitai mokyklose
Visą savaitę rajono savivaldybės atstovai lankėsi rajono ugdymo įstaigose ir apžiūrėjo, kaip sekėsi per vasarą susitvarkyti mokyklų patalpas, domėjosi, kaip pasiruošusios naujam šildymo sezonui, kuo gyvena šiandien, kokių turi problemų. D. Pavalkio nuotr.

Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Šią savaitę rajono savivaldybės vicemeras Darius Jakavičius, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Darius Aštrauskas ir vyriausioji specialistė Ingrida Kasparevičienė tradiciškai lankėsi rajono ugdymo įstaigose. Jiems savomis akimis knietėjo pamatyti, kaip mokyklos pasiruošusios naujiems mokslo metams, kuo gali pasigirti, kokių turi problemų. Prie jų prisijungė ir Šakių visuomenės sveikatos biuro maitinimo organizatorė Giedrė Pivnickienė, kuri domėjosi, kaip sekasi valgyklų darbuotojams maitinti mokinius pagal visoms mokykloms sukurtą vienodą valgiaraštį.
Praėjusiais mokslo metais vidurinį išsilavinimą įgijo 172 rajono moksleiviai. Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistai informavo, kad didžioji jų dalis, t.y. 95, rinkosi studijas aukštosiose Lietuvos mokyklose: 59 pradėjo mokytis universitetuose, 36 – kolegijose. Skaičiai rodo, kad vis patrauklesnės darosi ir profesinės mokyklos. Į jas įstojo 38 rajono jaunuoliai.

Populiariausi šiais metais buvo Kauno technologijos ir Vytauto Didžiojo universitetai. Juos rinkosi po 14 mūsų rajono jaunuolių. Antras pagal patrauklumą – Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, kuriame nuo šio rugsėjo studijas pradėjo 13 abiturientų.
vaiku miegas
Per visą šalį nuvilnijusi tėvų iniciatyva keisti, jų manymu, ydingą privalomo pietų miego praktiką, į mūsų rajono ugdymo įstaigas didelių pokyčių neatnešė. Nors vaikai gali pasirinkti, ar jie nori miegoti, ar ilsėtis kitokiu būdu, miego atsisako tik vienas kitas vaikas. Didžioji dauguma mielai nusnaudžia arba bent patingi savo lovelėse. (D. Pavalkio nuotr.)

Per visą šalį nuvilnijusi tėvų iniciatyva keisti, jų manymu, ydingą privalomo pietų miego praktiką, į mūsų rajono ugdymo įstaigas didelių pokyčių neatnešė. Nors vaikai gali pasirinkti, ar jie nori miegoti, ar ilsėtis kitokiu būdu, miego atsisako tik vienas kitas vaikas. Didžioji dauguma mielai nusnaudžia arba bent patingi savo lovelėse.

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos