akcija2024 568px

stovykla ploksciaiViešosios įstaigos „Vilties žiedas“ ir Plokščių mokyklos-daugiafunkcio centro pirmasis bendras darbas – pirmąją rugpjūčio savaitę veikusi vaikų dienos stovykla Plokščiuose.
 
Nuotr. „Gerų dalykų stovykloje“ dalyvavusiems vaikams buvo stengiamasi sukurti jaukią ir įvairiapusiškai saugią emocinę aplinką.
 
Stovyklą vaikai pavadino „Gerų dalykų stovykla“. Kartu su plokštiečiais stovykloje atostogavo ir keletas vaikų iš Kauno rajono. Taigi, be kitų gerų dalykų užsimezgė ir nauja draugystė.

Su vaikais bendravo stovyklos vadovės Rasa Markevičienė ir Kristina Andrašiūtė iš Zapyškyje (Kauno r.), įkūrusios VšĮ „Kūrybos ir užimtumo stuba“. Vadovės sukaupusios gausią bendravimo su vaikais ir įvairios ugdomosios veiklos organizavimo patirtį, „Stuboje“ vyksta poilsio ir laisvalaikio užsiėmimai įvairaus amžiaus žmonėms.

Stovyklos Plokščiuose organizatoriai labiausiai siekė sukurti jaukią ir įvairiapusiškai saugią emocinę aplinką. Kai vaikams saugu, tada atsiveria erdvės nuoširdžiai jų kūrybai. Stovyklautojams buvo suteiktos tik priemonės – balti popieriaus lapai, balti drobiniai maišeliai, pieštukai, siūlai, dažai ir daug laisvės fantazijai.

Vadovės vaikus jau pirmąją dieną pakvietė į gerų dalykų kelią ir, kad sektųsi keliauti, visi susitarė rašyti stovyklos knygas. Kokios tos knygos bus – niekas nežinojo, tačiau sutarė, kad jos bus gražios. Po savaitės nusivylusių nebuvo – kiekvieno knyga išties graži, o svarbiausia – išskirtinė. Tiek daug jose prirašyta apie „gerdaikčius“, apie sapnų gaudykles, molio pasakas ir aitvarus prie Nemuno.

Stovyklautoja Guoda sakė, kad labai patiko žaidimai, smagu buvo keliauti, daryti aitvarus ir juos leisti panemunėje. Eimantas labiausiai džiaugėsi išmokęs daryti draugystės juostas ir sakė lauksiantis tokios stovyklos kitais metais. O Rokas norėjo, kad stovykla būtų daug ilgesnė. Justė pasakojo išmokusi daug įvairių darbelių ir susipažinusi su naujais draugais bei su nuostabiomis vadovėmis Rasa ir Kristina.

Stovyklos organizavimo rūpesčiais dalijosi Mišrių socialinių paslaugų centro „Vilties žiedas“ ir Plokščių mokyklos-daugiafunkcio centro vadovės, o pati stovykla buvo įsikūrusi Mišrių socialinių paslaugų centre. Stovykloje buvo sukurta jauki ir saugi aplinka visiems vaikams. Bendraudami su centro gyventojais vaikai mokėsi labai svarbių dalykų – atjautos, pagarbos, noro ir gebėjimo padėti.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos