baneris leidinys

pauliukenasAgnė NAUMAVIČIŪTĖ

Kaip ir prieš kiekvieną rajono savivaldybės tarybos posėdį, taip ir prieš šį vyko komitetų posėdžiai. Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdyje nemažai diskusijų sukėlė klausimas dėl į pensiją išeinančios Kidulių pagrindinės mokyklos direktorės Nijolės Ūsienės laikino pavadavimo.

Nuotr. Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Elvydas Pauliukėnas sakė, jog buvo stengiamasi pavaduotoja „prišnekinti“ laikinai užimti direktorės pareigas.

Tik pradėjus svarstyti klausimą komiteto pirmininkė Rima Rauktienė komiteto narių klausė, kas gi pirmadienį užims direktorės pareigas? Šiandien, penktadienį, paskutinė direktorės darbo diena. Kas pirmadienį vadovauja mokyklai?

Rajono meras Juozas Bertašius bei Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Elvydas Pauliukėnas antradienį lankėsi Kidulių mokykloje. Pasak mero, niekaip nepavyko įtikinti direktorės pavaduotojos Gražinos Bartkuvienės laikinai užimti direktorės pareigas.

Mero pavaduotojas Edgaras Pilypaitis nusistebėjo, kaip taip gali būti, mat direktorės pavaduotojos viena iš pareigų – pavaduoti.

„Tai kokia ši moteris pavaduotoja, jeigu ji negali pavaduoti direktorės? Ji net pavaduotoja tuomet negali būti“, – sakė komiteto narė Dinara Gudaitienė.

R. Rauktienė klausė: „Direktorė išeina iš darbo penktadienį,  jeigu pavaduotoja nesutinka laikinai užimti direktorės pareigų, kada normalia tvarka atsirastų direktorius?“

Meras atsakė, jog konkursą direktoriaus pareigoms užimti skelbti galima gana greitai. Bet J. Bertašius pridūrė, jog kažkas vis tiek laikinai, kol nebus paskirtas naujas žmogus,turi eiti šias pareigas.

Bediskutuojant meras prasitarė, jog jo potvarkiu laikinai direktoriaus pareigas eiti galėtų šioje mokykloje ūkio dalies pavaduotoju dirbantis Robertas Sakas.

Į komitetą atėjęs Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas taip pat sakė, jog buvo stengiamasi pavaduotoja „prišnekinti“ laikinai užimti direktorės pareigas. Komiteto narė Violeta Simonavičienė nesupratusi klausė: „Kaip tai prišnekinti? Yra mokyklos nuostatai, kuriuose nurodyta, kas turi pavaduoti direktorę, o ne šnekinti!“

E. Pauliukėnas atsakė: „Tai jums taip atrodo, o jeigu būtumėt ten dalyvavę, tai kitaip šnekėtumėte.“

E. Pauliukėnas tęsdamas savo kalbą teigė, jog G. Bartkuvienė nesiruošia būti vadove, nenori prarasti pavaduotojos darbo vietos, neketina dalyvauti konkurse dėl direktoriaus pareigų.

„Mes ją visaip šnekinome, sakėme, jog jai priklauso laikinai pavaduoti direktorę, bet ji atsisakė. Be sutikimo mes jos direktore negalime padaryti“, – situaciją bandė paaiškinti vedėjas.

„Jeigu mes ruošiame kažkam „kėdes“, ko niekas kažkodėl nepasako tiesiai šviesiai, tai ką mes galime dabar nuspręsti? Situacija labai juokinga: pavaduotoja staiga nesutinka atlikti savo funkcijų“, – sakė E. Pilypaitis.

E. Pauliukėnas taip pat minėjo, jog pavaduotoja patikino: savo žodžius, jog ji nesutinka pavaduoti direktorės, galinti išdėstyti ir raštiškai, ir išsakyti tarybos posėdyje. R. Rauktienė pridūrė, jog tokiu atveju bus keliamas klausimas, ar ši moteris apskritai gali dirbti pavaduotoja.

Meras teigė, jog susitikimo metu pavaduotoja teiravosi, kodėl laikinuoju direktoriumi negalima paskirti R. Sako. Bediskutuojant Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas pridūrė, jog būtų šimtąkart geriau, jog šias pareigas laikinai eitų pavaduotoja, kad nebūtų galimybių daryti prielaidą, jog R. Saką siekiama „padaryti“ direktoriumi.

Susisiekus su pavaduotoja, ši neneigė, jog atsisako pavaduoti į pensiją išeinančią N. Ūsienę, tačiau tokio sprendimo aplinkybių teigė nekomentuosianti.

„Neneigiu, jog atsisakau pavaduoti, tačiau daugiau nieko nekomentuosiu“, – sakė G. Bartkuvienė.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos