baneris leidinys

Praėjusį penktadienį Seimo narys Mindaugas Bastys Šakių „Žiburio“ gimnazijos II–III klasių moksleiviams vedė pilietinio ugdymo pamokas.

Seimo narys „Žiburyje“ tokią pamoką gimnazistams vedė nebe pirmą kartą, kitų rajono mokyklų mokiniai taip pat yra sulaukę M. Basčio pilietinio ugdymo pamokų. Pirmos pamokos metu Seimo narys susitiko su II, o antros – III klasės gimnazistais.

Gimnazistai su M.Basčiu diskutavo apie Konstituciją, pilietiškai aktyvius žmones. Seimo narys klausinėjo gimnazistų su tuo susijusių klausimų (kuriais metais priimta Konstitucija, kiek Lietuvoje yra pilietiškai aktyvių gyventojų). Teisingai atsakę buvo apdovanoti prizais.
 
Viena iš svarbiausių temų, kuria jau kuris laikas diskutuojama, – emigracija. Iš pradžių nedrąsiai, tačiau įsidrąsinę gimnazistai kalbėjo, jog emigracija nėra blogas dalykas, jeigu žmonės išvyksta, o vėliau nusprendžia grįžti Tėvynėn. Tačiau, moksleivių nuomone, apmaudu, kai išvyksta talentingi savo sričių žinovai, kurie Lietuvoje jaučiausi neįvertinti ir savo laimę susikuria svetur, o apie grįžimą gyventi į Lietuvą net negalvoja.

Gimnazistai su Seimo nariu diskutavo dar ne viena aktualia tema – valstybės biudžeto įstatymas, šešėlinė ekonomika, pridėtinės vertės mokestis. Apie tai savo nuomonę turėtų turėti kiekvienas gyventojas – nesvarbu, ar vyresnių klasių moksleivis, ar pensininkas.

Baigdamas pamokas, M. Bastys gimnazistams palinkėjo, kad ir kas benutiktų, siekti užsibrėžtų tikslų, uoliai mokytis ir nesvarbu, kokiu keliu pasuks, kokią specialybę studijuos, įgijus išsilavinimą, savo darbą dirbti iš visos širdies.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos