baneris leidinys

Jau trečiąkart pavasariais susirenka Šakių rajono mokyklų komandos į 5–8 klasių lietuvių kalbos olimpiadą. Šįkart atsakomybė rengti olimpiadą teko praėjusių metų nugalėtojams – Lekėčių mokyklai.

Balandžio 7 dieną į Lekėčius atvyko beveik visų rajono mokyklų komandos: Griškabūdžio, Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos, Lukšių Vinco Grybo gimnazijų, Paluobių mokyklos-daugiafunkcio centro, Plokščių mokyklos-daugiafunkcio centro, Gelgaudiškio, Kidulių, Kriūkų, Sintautų, Slavikų ir Šakių ,,Varpo“ pagrindinės mokyklos.
 
2016-ieji Lietuvoje paskelbti vietos bendruomenių metais, todėl renginį pradėję Lekėčių mokyklos moksleiviai supažindino su savo krašto bendruomene, o vėliau komandos išradingai, su humoru ir dainomis pristatė savąsias. Įdomiausias prisistatymas – Lukšių Vinco Grybo gimnazijos komandos.

Pagrindinė ir svarbiausia rungtis – teksto suvokimo ir kalbos žinių taikymo užduotys. Komandų kapitonai rungėsi, kas geriausiai išmano tautosaką – mįsles, patarles, kiti komandų nariai tuo metu sprendė žodžių grandinėles. Šių metų nugalėtojais tapo Šakių ,,Varpo“ pagrindinės mokyklos komanda, antri – Griškabūdžio gimnazija, treti – Gelgaudiškio pagrindinė mokykla.

Jau tapo tradicija, kad olimpiados dalyviai ne tik išbando jėgas, kas geriausiai moka gimtąją kalbą, bet ir susipažįsta su savojo rajono kultūra ir istorija, tad Lekėčiuose svečiai aplankė Linos ir Ginto Čekauskų etnografinį muziejų, Lekėčių bendruomenės moterų klubo kulinarinio paveldo namus, Vidmanto Mašanausko etnografinę kolekciją Lekėčių mokykloje. Atsisveikindami visi dėkojo rengėjams už šiltą priėmimą ir malonius įspūdžius.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos