baneris leidinys

ugniagesiu prevencijaPirmadienį didelis sujudimas prie Šakių ežero traukė ir praeivių dėmesį: stovėjo trys ugniagesių-gelbėtojų automobiliai, šurmuliavo šimtai vaikų ir mokytojų.

Nuotr. Šimtai moksleivių ir mokytojų stebėjo narų gelbėtojų imituotą žmogaus skendimo ir jo gelbėjimo operaciją.

Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Virginijus Rekešius informavo, kad tą dieną Marijampolės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus specialistai ir 1-osios komandos narai gelbėtojai kartu su kolegomis iš Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Šakių mieste surengė net keletą prevencinių akcijų. Pirmiausia vyko „Varpo“ pagrindinės mokyklos ir „Žiburio“ gimnazijos moksleivių ir jų mokytojų bei administracijos darbuotojų evakuacija. Moksleiviai su klasių auklėtojais buvo evakuoti prie Šakių miesto tvenkinio. Čia susirinkusiems moksleiviams ir mokytojams (iš viso apie 680 dalyvių) Marijampolės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 1-osios komandos narai gelbėtojai surengė teorinius ir praktinius mokymus, kaip saugiai elgtis prie vandens. Pirmiausia narai paaiškino, kad pamačius skęstantį reikia nesutrikti tokioje situacijoje ir skambinti Bendruoju pagalbos telefonu 112.
 
Vėliau narai gelbėtojai imitavo skęstančiojo gelbėjimo operaciją: kaip pasiekti skęstantį, kaip pasirūpinti savo saugumu, nes kovojantis su mirtimi ir apimtas panikos skenduolis yra pavojingas. Paaiškinta, kaip jį pargabenti į krantą, kaip išgelbėjus jį gaivinti.

Kasmet organizuodami akciją „Būk saugus prie vandens“, ugniagesiai-gelbėtojai nori priminti, kad  gyventojai ir moksleiviai turi būti saugūs visą vasarą.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos