baneris leidinys

martinaitis menoAgnė NAUMAVIČIŪTĖ

Nors šiais metais rajono bendrojo lavinimo mokyklose ir toliau mažėja mokinių, bet  Šakių rajono meno mokykla neturi kuo skųstis. Prognozuojama, jog šiais metais mokykloje į menus gilinsis rekordinis skaičius vaikų.

Nuotr. Einaras Martinaitis įsitikinęs, jog Meno mokyklos ar bet kokių kitų būrelių lankymas moko vaikus disciplinos ir atsakingumo.

Diegs elektroninį dienyną

Dvylika metų Meno mokyklai vadovaujantis Einaras Martinaitis pasakojo, jog didelių remonto darbų prieš naujus mokslo metus nebuvo atlikta, nes daugmaž viskas buvo sutvarkyta prieš praėjusius. Iš mokyklos lėšų buvo kompiuterizuotos visos klasės, o dabar mokykla ruošiasi elektroninio dienyno „Veritus“ įdiegimui.

„Gimnazijose ir kitose mokyklose mokytojai elektroniniais dienynais jau seniai naudojasi ir tai pasiteisino. Juk įdiegus dienyną bus visiškai kitoks tėvų informavimas. Elektroninis dienynas bus patogus ne tik mokytojams, bet ir mokiniams bei jų tėvams“, – kalbėjo mokyklos direktorius.

Meno mokykla mokslo metus turėtų pradėti su maždaug 380 mokinių. Kaip sakė E. Martinaitis, tai rekordinis skaičius, dar nebuvę, kad mokykloje mokytųsi tiek vaikų. Tiesa, tikslus skaičius bus žinomas spalio pirmosiomis dienomis.
Fortepijono specialybę šiemet baigė 16 mokinių, o priimti buvo septyni, smuiko specialybę baigė penki, priimti du, pučiamųjų baigė du, priimti septyni, akordeono specialybę trys mokiniai baigė ir trys buvo priimti mokytis, kanklių – penki baigė, keturi priimti, dainavimo specialybę baigė du mokiniai, o šiemet įstojo šeši. Dailę baigė šešiolika, o priimti aštuoni mokiniai, į šokio specialybę priimta dešimt mokinių. Taip pat bus papildomas priėmimas, tad mokinių turėtų dar padaugėti.

Nauji veidai

E. Martinaitis pasakojo, kad visuomet daugiausiai stojančiųjų buvo į muziko skyrių. O savo populiarumu visus nurungdavo fortepijonas. Atgimsta pučiamieji, į šią specialybę stoja vis daugiau vaikų, taip pat populiarios tampa kanklės. O štai akordeono specialybė tapo visiškai nepatraukli. Naujiena ta, kad Meno mokykloje atsirado fleitos specialybė. Jos kaunietis Saulius Priaugauskas mokys tris mokinius.

Metai bėga, keičiasi ir specialistai. Meno mokyklą paliko septyni mokytojai, o priimti keturi. Pavyzdžiui, į pensiją išėjo ilgametė darbuotoja Violeta Bosaitė, į Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokyklą darbuotis išvyko trimitininkas Nerijus Jakštonis. E. Martinaitis neslepia, kad tai – didelis praradimas.

„Nerijus paliko didžiulį indėlį, tačiau būkim biedni, bet teisingi – anksčiau ar vėliau Šakius jis būtų palikęs. Juk nepririši. Jis nori ne tik mokyti, bet ir pats groti. O tokie pasiūlymai, kokį gavo Nerijus, nesimėto“, – atvirai kalbėjo direktorius.

Rajono meno mokykloje mokslai kainuoja kiek daugiau nei 11 eurų. E.Martinaitis atvirai sakė, kad kaina, atsižvelgiant į rajono gyventojų pragyvenimo lygį, yra optimali ir nesikeis. Direktoriaus nuomone, padidinus mokestį, vargiai ar mokykloje beišgalėtų mokytis tiek vaikų, kiek mokosi dabar. Beje, rajono savivaldybės tarybos sprendimu penkiasdešimt procentų mažiau už mokslus Meno mokykloje moka 15–20 vaikų iš socialiai remtinų šeimų.

Moko disciplinos

Keičiasi laikai, požiūris ir žmonės. Savaime suprantama, keičiasi ir vaikai. Meno mokyklos direktorius pastebi, kad šiuolaikinis jaunimas yra labiau atsipalaidavęs, tačiau kartais tai nėra toks jau teigiamas dalykas, ypač tada, kai nori kažko pasiekti.

„Vaikus dabar augina kita karta. Bet žinot, kartais mąstymas „aš pabandysiu“ prie gero nepriveda. Nes vaikas išmėgina ir menus, ir sportą, ir kitus dalykus, bet taip ir neįsigilina nė į vieną iš jų rimtai. O taip neturėtų būti“, – mintimis dalijosi E. Martinaitis.

Meno mokyklą baigę ar lankantieji kuo puikiausiai žino ir patys yra patyrę vadinamąją krizę, kai norisi viską mesti –  atsibodo, nebereikia. Tą pastebi ir mokyklos direktorius.

„Daugeliui mokinių 3–4 klasėje užeina savotiška krizė. Taip, kai kurių mokinių perkalbėti nepavyksta ir jie Meno mokyklą palieka. Kiti pasilieka ir ją baigia. Aš manau, kad šioje vietoje daug kas priklauso nuo tėvų požiūrio, jie taip pat turėtų skatinti savo vaikus, išklausyti ir palaikyti“, – kalbėjo E. Martinaitis.

Meno mokyklos direktorius yra įsitikinęs, kad papildomas meninis lavinimas ar bet kuri kita popamokinė veikla vaikams ateityje išeina tik į gera – moko juos disciplinos ir atsakingumo.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos