baneris leidinys

baseinas pamokos
Nuotr. Vaikai užsiėmimų metu mokomi ne tik plaukti, bet ir saugiai elgtis vandenyje.

Šakių Jaunimo kūrybos ir sporto centras kartu su Švietimo ir mokslo ministerija bei Lietuvos plaukimo federacija iki gruodžio 31 d. vykdo mokinių, besimokančių pagal pagrindinio ugdymo programas, mokymo plaukti užsiėmimus 2–3 klasių mokiniams. Džiugu, jog projektas tęsis ir ateinančiais metais, jį finansuos rajono savivaldybė.
 
Kaip pasakojo plaukimo mokytojas Aurelijus Marčiulionis, iš visų užsiėmimuose dalyvaujančių mokinių šiek tiek plaukti mokėjo tik keli vaikai, o dabar be pagalbinių priemonių baseiną perplaukia pusė vaikų. Kadangi projektas tęsis, vaikų plaukimo įgūdžiai dar pagerės.

Anot A. Marčiulionio, blogiausia, ką tėvai gali padaryti, norėdami išmokyti vaikus plaukti, – įmesti juos į vandenį ir tikėtis, kad taip jų atžala išmoks. Per šitokią „pamoką“ vaikas gali patirti tokią traumą, jog vanduo taps didžiausias priešas visam likusiam gyvenimui.

Projekte dalyvauja šešių rajono mokyklų daugiau nei 70 pradinukų. Dukart per savaitę po 12 moksleivių iš Kidulių, Paluobių, Lukšių, Sintautų, Kriūkų ir Gelgaudiškio mokyklų mokosi plaukti ir kaip saugiai elgtis vandenyje. Mokykloms reikia pasirūpinti tik moksleivių atvežimu iki sporto centro.

Jau antrus metus Šakių JKSC dalyvauja Lietuvos plaukimo federacijos programos, skirtos pradinių klasių mokiniams, įgyvendinime. Jos metu, bendradarbiaujant su Kūno kultūros ir sporto departamentu, Švietimo ir mokslo ministerija, mokyklomis, dalis kūno kultūros pamokų yra skiriama plaukimo pratyboms. Taip mokyklinio amžiaus vaikai nemokamai įgyja pagrindinius plaukimo įgūdžius.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos