baneris leidinys

daniliauskas
Nuotr. Šakių „Varpo“ mokyklos direktorius Vitas Daniliauskas kalbėjo, kad mokyklos saugumui užtikrinti vietoje sargų bus samdoma apsaugos firma.


Agnė NAUMAVIČIŪTĖ

Jau kuris laikas kalbama apie tai, kad šalies švietimo įstaigose turėtų nebelikti sargų, o mokyklų apsauga turėtų vykti pasikliaujant šiuolaikinėmis technologijomis. Rajone tokie pasikeitimai jau vykdomi. Netrukus bus sudėlioti paskutiniai taškai – sargų nebeliks gimnazijose, viename iš daugiafunkcių centrų ir Šakių „Varpo“ mokykloje.

Rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas laikinai einanti Biudžeto ir turto skyriaus vedėja Egidija Grigaitienė sausio 5 d. pasirašė įsakymą „Dėl rekomenduojamų pareigybių rajono savivaldybės švietimo įstaigų darbo užmokesčio fondui planuoti“. Įsakyme išvardytos numatytos pareigybės mokykloms, darželiams, daugiafunkciams centrams bei kiek jų turėtų būti. Tiesa, sargų etatų tarp jų nenumatyta.

Rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Elvydas Pauliukėnas kalbėjo, kad jau prieš kelerius metus sargų pareigybių nebelikę pagrindinėse mokyklose.

„Dabar pasirašytas įsakymas, kad sargų turi nebelikti ir gimnazijose, „Varpo“ mokykloje bei Plokščių mokykloje-daugiafunkciame centre. Žinoma, sargus mokyklos gali pasilikti, bet lėšų jų atlyginimams išmokėti šiais metais skirta nebus“, – sakė E. Pauliukėnas.

Anot Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo, nebelikus sargų, daugelyje švietimo įstaigų jau įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, o kitur iki tol, kol sargai bus atleisti iš darbo, jas taip pat įrengs.

Ėmėsi veiksmų

Štai Šakių „Varpo“ mokykloje dirbantys  sargai skaičiuoja paskutines savo darbo dienas. Anot mokyklos direktoriaus Vito Daniliausko, atsižvelgiant į įsakymą, mokykloje buvo nustatytas atitinkamas etatų skaičius.

„2017 metams pasitvirtinome savo etatus be tų, kurie yra nerekomenduojami. Tai yra be sargų, taip pat po 0,5 sumažinti elektriko ir vairuotojo etatai. Tad iš viso sumažėjo 4 etatais“, – pasakojo direktorius.

Anot „Varpo“ mokyklos direktoriaus, darbuotojų išeitinėms kompensacijoms teks pakloti apie 15 tūkst. eurų. Tiesa, „Varpo“ mokykla neliks be priežiūros. Jau šiuo metu paskelbtas konkursas, kuriuo ieškoma apsaugos firma, kuri bus atsakinga už šios mokyklos saugumą. Kaip kalbėjo direktorius, samdant firmą, lėšų prireiks kur kas mažiau nei sargų algoms mokėti.

Kalbėta seniai

Kaip jau buvo minėta, apie tai, kad rajono švietimo įstaigos turi veržtis diržus, kalbama ne vienerius metus. Dar praėjusių metų vasario mėnesį vykusiame rajono švietimo įstaigų vadovų pasitarime jiems buvo pranešta apie tai, kad planuojama rajono gimnazijose atsisakyti sargų. Būtent tuometiniam savivaldybės administracijos direktoriui Evaldui Sniečkui už akių užkliuvo tai, kad gimnazijose yra įrengtos ir vaizdo stebėjimo kameros, ir darbą sėkmingai tęsia sargai. Tai administracijos direktoriui buvo nesuprantama.

Biudžeto ir turto skyriaus vedėja E. Grigaitienė taip pat ne kartą akcentavo, kad viena iš sričių, kurioje būtų galima sutaupyti rajono savivaldybės biudžeto lėšų, – sumažinti švietimo įstaigų aplinkos darbuotojų etatus. Panašių pamąstymų išgirsta ir iš kai kurių rajono savivaldybės tarybos narių.

Sprendimą dėl maksimalaus leistino pareigybių skaičiaus rajono savivaldybės švietimo įstaigose turės priimti ir rajono savivaldybės tarybos nariai sausio 27d. vyksiančiame tarybos posėdyje.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos