baneris leidinys

Nors gatvių pavadinimus turėtų siūlyti patys gyventojai, dažniausiai seniūnams tenka sukti galvas, kai iškyla reikalas suteikti gatvei naują pavadinimą. Balandžio 4 d. vykusiame seniūnų pasitarime ir buvo kalbama apie gatvių vardyną.

„Atsirado tokių naujųjų gatvių pavadinimų: Vieškelio, Sandėlio, Tiesioji, Smėlio, Klevų, Skardžio ir kt. Mane tokie pavadinimai nedžiugina. Yra labai pagirtina, kad, pavyzdžiui, Šėtijų kaime (Lekėčių sen.) gatvė buvo pavadinta Simono Sutkaus vardu, Slavikuose – Suvalkiečių gatvė. Manau, kad reiktų pasistengti gatvių pavadinimuose įamžinti išnykusius ar nykstančių kaimų pavadinimus, primirštus vandenvardžius bei toje vietovėje gyvenusius įžymius žmones. Padarykit gatvių pavadinimus prasmingus“, – kalbėjo seniūnų pasitarime dalyvavusi Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Augenija Kasparevičienė ir pasidžiaugė Girėnų kaimu, kur, pasak jos, eini ir skaitai reikšmingų tam kraštui gatvių pavadinimus: Kermušėnų, Lembūdžių, Siesarties gatvė. A. Kasparevičienė visiems seniūnams palinkėjo būti savo krašto patriotais ir kad mūsų mieste bei rajone beprasmių, visai nesusijusių su vieta ir vienodų ar labai panašių gatvių pavadinimų būtų kuo mažiau.
 
Kovo 31 d. vykusiame rajono savivaldybės posėdyje buvo patvirtinti šie nauji gatvių pavadinimai: Šakių seniūnijos Gotlybiškių kaime – Tiesioji; Kidulių seniūnijos Palankinės kaime – Vieškelio; Lekėčių seniūnijos Šėtijų kaime –Simono Sutkaus; Slavikų seniūnijos Juškakaimių kaime – Suvalkiečių, Mokyklos, Sandėlio. Pakeistos Šakių seniūnijos Gotlybiškių kaimo Lankų gatvės geografinės charakteristikos – gatvė sutrumpinta.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos