baneris leidinys

stovykla vaikams
Nuotr. Didžiausią įspūdį stovyklautojams paliko ekskursija po Panemunės dvarus ir pilis.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Apie 20 vaikų šauniai praleido penkias vasaros dienas stovykloje, kurią organizavo Šakiuose gyvenančios Šv. Vincento Pauliečio gailestingumo seserų kongregacijos vienuolės Rosarija ir Lina. Įvairaus amžiaus vaikai ne tik susidraugavo, bet kiekvieną dieną praleido turiningai: keliavo, žaidė ir sportavo, dalyvavo pamaldose.

Idėja vaikams suorganizuoti dienos stovyklą kilo vienuolei Rosarijai. Kartu su seserimi Lina ir savanorėmis Vaida Staugaityte, Laura Staugaityte ir kitais padėjėjais parengė penkių dienų programą stovyklautojams. Vaikai buvo užimti nuo 10 val. ryto iki 18 val. vakaro.

Stovykla prasidėjo liepos 24 d. Šv. Mišiomis Šakių Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, vėliau susirinkę VšĮ Šakių parapijos globos ir užimtumo centre žaisdami įvairius žaidimus vaikai susipažino, pasigamino kepures, emblemas, ant kurių užrašė savo vardus. Pirmąją stovyklos dieną stovyklautojai apsilankė Šakių parapijos senelių globos namuose, kur kartu su čia gyvenančiais seneliais piešė ir surengė parodėlę, maloniai pabendravo.

„Kiekvieną rytą kelioms minutėms susikaupdavome maldoje. Dieną užbaigdavome giesmėmis, kurių pamokė sesė Rosarija“, – pasakojo savanorė V. Staugaitytė.

Pasak merginos, bene didžiausią įspūdį vaikams paliko ekskursija po Panemunės dvarus ir pilis: visi įdėmiai klausėsi pilių istorijų, daugumai buvo rimtas iššūkis užkopti į bokštus.

„Vaikai labai susidraugavo, gražu buvo stebėti, kaip lipdami į aukštą pilies bokštą, jie vienas kitą padrąsindavo, už rankų susikibę kartu kopdavo laipteliais“, – pasakojo savanorė Vaida.

Vaikai taip pat poilsiavo prie Valiulių tvenkinio, entuziastingai žaidė krepšinį, rungtyniavo įvairiose estafetėse, o pakeliui į poilsiavietę stovyklautojus pavaišino viena geradarių šeima.

Pasak vienuolės Rosarijos, vienas iš stovyklos tikslų – padėti pagrindus vaikų dvasiniam gyvenimui.

„Kartu mokėmės giedoti giesmes, dalyvavome Šv. Mišiose. Mes norime, kad vaikai pažintų Dievą, susidraugautų su Juo, ir toliau siektų nuolatinio bendravimo su Dievu“, – kalbėjo vienuolė Rosarija.

Paskutinę stovyklos dieną stovyklautojus sutikome J. Lingio parke besimankštinančius. Paklausus vaikų, ar jiems patiko stovykloje, šie vienbalsiai sušuko: „Taip!“ Stovyklautojai vardijo įsimintiniausias akimirkas: kaip vaikščiojo po pilis, kad susirado naujų draugų, o kai lauke lijo, „Varpo“ mokykloje piešė stovykloje patirtus įspūdžius, mokėsi gaminti įvairius darbelius iš popieriaus.

„Vadovės labai geros, tik per trumpai stovykla vyko. Ar bus stovykla ir kitąmet?“ – teiravosi atsisveikindami vaikai.

Stovyklos organizatoriai dėkingi geradariams ir rėmėjams: nuolat talkinusiai Šakių „Caritas“ vadovei Vilijai Matulaitienei, stovyklautojus maitinusiai Šakių parapijos globos ir užimtumo centro „Svetainei“, taip pat UAB „Gulbelė“, UAB „Jundula“, verslininkei Saulenai Šimaitienei ir kitiems geranoriškiems pagalbininkams.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos