baneris leidinys

mokyklos remontai
Nuotr. Lukšių Vinco Grybo gimnazijoje remonto darbų iki Rugsėjo pirmosios užbaigti nepavyks, todėl oficiali mokslo metų pradžios šventė vyks rugsėjo 4 d.


Agnė NAUMAVIČIŪTĖ  

Rugpjūtis persirito į antrą pusę, o nauji mokslo metai nenumaldomai artėja. Kaip ir kiekvienais metais, švietimo įstaigose vyksta remonto darbai – vienose minimalūs, kitose didesni.

Gimnazijos remontas

Kone daugiausiai darbų atliekama Lukšių Vinco Grybo gimnazijoje. Kadangi remonto darbai buvo pradėti tik liepos mėnesį, jie gali užsitęsti. Kaip sakė gimnazijos direktorė Nijolė Šapolienė, Rugsėjo pirmosios šventę lukšiečiai minės rugsėjo ketvirtąją, mat tikimasi, kad iki to laiko darbus atliekantys UAB „Hidrokesta“ statybininkai spės patalpas paruošti, kad jomis galėtų naudotis moksleiviai. Gimnazijoje atliekamiems darbams iš Švietimo ir mokslo ministerijos skirta 80 tūkst., o 40 tūkst. eurų prisidėjo rajono savivaldybė.

„Nors visi darbai iki rugsėjo 4 d. nebus užbaigti, tačiau bus padaryta tiek, kad vaikai galėtų laisvai ir saugiau judėti po gimnaziją, nes šiuo metu yra daug remontuojamų vietų, kuriose vaikai paprasčiausiai negalėtų vaikščioti“, – komentavo N. Šapolienė.

Šiuo metu šiltinamos dvi išorinės gimnazijos pastato sienos, bus keičiamos sporto salės grindys, atliekama vidaus apdaila, bus tvarkomi persirengimo kambariai, dušai, tualetai ir prausyklos. Gimnazijoje taip pat atnaujinamas antro aukšto koridorius, paradiniai laiptai, bus keičiamos kai kurios durys, prie įėjimo į mokyklą klojamos trinkelės, bus atlikta nemažai santechnikos darbų. Mokykla pastatyta 1979 m., iki šiol kartkartėmis buvo atliekamas kosmetinis remontas, tad N. Šapolienė džiaugiasi atsiradusia galimybe mokyklos pastatą sutvarkyti iš pagrindų.

Darželis pasikeis

Nemenkai pasikeisti turėtų ir Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos skyrius-darželis „Linelis“, tiksliau, – darželio aplinka. Gimnazijos direktorius Romas Eikevičius pasakojo, kad darželiui priklausančią aplinką jau verkiant reikėjo atnaujinti. Netrukus turėtų būti skelbiamas viešas konkursas dėl darbų, kuriems iš rajono savivaldybės biudžeto buvo skirta 10 tūkst. eurų, atlikimo.

„Iš gautų lėšų planuojama sutvarkyti vaikų žaidimų aikštelę, reikia pakeisti pavėsinės stogą, sudėti naujas tako plyteles, gal dar pavyks nupirkti naujos įrangos vaikų žaidimams, reikia užtverti tvorą. Tiesa, didžiąją darbų dalį, taupant lėšas, pasidarėme patys – prisidėjo mokyklos darbuotojai, darželinukų tėvai, o kur jau reikia statybininkų kvalifikacijos, savaime suprantama, tų darbų patys nedarysime. Tikimės, kad iki žiemos visi darbai bus baigti“, – komentavo R. Eikevičius.

Kiti darbai

Rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Elvydas Pauliukėnas pasakojo, kad iš savų arba savivaldybės biudžeto lėšų bent minimalūs remonto darbai visose švietimo įstaigose atliekami prieš kiekvienus mokslus metus.

„Kaip ir kiekvienais metais, rugsėjo 4–8 d. vyksime į rajono ugdymo įstaigas, tada ir pamatysime, kaip joms sekėsi atlikti remonto darbus ir pasiruošti naujiesiems mokslo metams“, – komentavo E. Pauliukėnas.

Iš rajono savivaldybės biudžeto lėšų skirta ir naujiems kuro katilams – Sintautų pagrindinei mokyklai 8 tūkst. eurų, Griškabūdžio gimnazijai – 5,5 tūkst. eurų. Taip pat iš savivaldybės biudžeto 4,5 tūkst. eurų skirta Kidulių pagrindinės mokyklos Sudargo Martyno Sederevičiaus pagrindinio ugdymo skyriaus pastato stogo remontui, o 5,5 tūkst. lėšų skirta Šakių lopšelio-darželio „Berželis“ kanalizacijos tinklų sutvarkymui.

Jau kelis mėnesius tvarkoma Šakių „Varpo“ mokyklos aplinka: išklotos naujos plytelės ir įrenginėjamas amfiteatras. Iš rajono savivaldybės biudžeto šiems darbams buvo skirta 10 tūkst. eurų, tačiau darbų sąmata kur kas didesnė ir siekia apie 30 tūkst. eurų. Darbai sustojo amfiteatro neįrengus, tačiau tiek mokyklos bendruomenė, tiek mokinių tėvai, kurie taip pat stengiasi, kad mokyklos aplinka būtų graži, viliasi, jog trūkstamų lėšų pavyks surinkti iš rėmėjų. Be to, šiemet iš sutaupytų lėšų „Varpo“ mokykloje bus atnaujinti keli kabinetai.

Pokyčių metas šiais mokslo metais išauš dviem švietimo įstaigoms – Lekėčių mokykla taps mokykla-daugiafunkciu centru, o Griškabūdžio gimnazijos Barzdų pradinio ugdymo skyrius bus oficialiai uždarytas. Nors dabar eskaluojama, jog visoje šalyje trūksta mokytojų, tokio stygiaus mūsų rajone, kaip sakė E. Pauliukėnas, nejuntama. Tiesa, tai taps problema, kai dabar jau beveik pensinį amžių pasiekę pedagogai, o tokių yra nemažai, išeis užtarnauto poilsio.

Šiemet Rugsėjo pirmoji į mokyklų suolus pakvies 226 rajono pirmokus, o paskutinis skambutis nuskambės 311 rajono abiturientų.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos