baneris leidinys

meno diena
Nuotr. Gatvės meno dieną, skirtą Šakių rajono Meno mokyklos Dailės skyriaus 25-mečiui paminėti, jaunieji dailininkai, konsultuojami mokytojų, tapė Šakių miesto gatvėse.


Trečiadienio popietę pagrindinės Šakių miesto gatvės virto tikrų tikriausia jaunųjų dailininkų kūrybos oaze, mat vyko gatvės meno diena „Piešiame savo mieste“, skirta Šakių rajono Meno mokyklos Dailės skyriaus 25 m. sukakčiai paminėti.
 
Kaip pasakojo Meno mokyklos Dailės skyriaus vedėja, dailininkė ir idėjos iniciatorė Lolita Rūgytė, akcijoje dalyvavo daugiau kaip 20 moksleivių. Tiesa, gatvės meno dienoje dalyvauti buvo pakviestos visos mokyklos, tad prie akcijos prisijungė ne tik Dailės skyriaus buvę ir esami auklėtiniai, tačiau ir Plokščių mokyklos-daugiafunkcio centro bei Gelgaudiškio „Šaltinio“ specialiojo ugdymo centro mokiniai. Vaikai, pasklidę V. Kudirkos ir Nepriklausomybės gatvėse, tapė matomus vaizdus – pastatus, automobilius, augmeniją ir pan.

„Tai buvo tarsi atvira pamoka. Tvyrojo labai gera nuotaika. Stebėjau praeivius, kurie pamatę piešiančius mokinius šypsojosi, domėjosi jų darbais“, – sakė dailininkė.

L. Rūgytė pasakojo, kad mintis surengti tokią akciją kilo dar praėjusiais metais, kai svarstė, kaip įprasminti skyriaus 25-metį, kad jis būtų kitoks.

„Tuomet pagalvojau, kad galime su jaunimu tiesiog eiti į gatvę, piešti, patys džiaugtis procesu ir jį parodyti šakiečiams bei miesto svečiams. Prie idėjos įgyvendinimo prisijungti pakvietėme ir kitų mokyklų mokinius, gaudėme gerus orus, nes lyjant toks renginys neįvyktų“, – mintimis dalijosi L. Rūgytė.

Tiesa, vedėja svarsto, jog būtų labai džiugu, kad toks renginys taptų tradicija ir galbūt kiekvienas skyriaus gimtadienis būtų minimas rengiant panašaus pobūdžio akciją.

„Galbūt ateityje jį dar labiau išplėsime, prijungsime ir kitas meninės raiškos formas, gal kažkas iš mokinių pieš tatuiruotes ar pan. Svarbiausia, kad renginys vyktų gatvėje. Juk jauni žmonės taip papuošia miestą, jis tampa gyvas. Atrodo, kad tai būtent ir yra, ko mums reikia, – dar neužgesime ir Lietuva bus gyva“, – ateities planais pasidalijo L. Rūgytė.

Tiesa, gatvės meno dienoje moksleivių nutapyti darbai iki pirmadienio eksponuojami Šakių rotušės fojė.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos