baneris leidinys

meno dienos
Nuotr. Prie unikalaus kūrinio „Knyga“ dvi dienas plušėjo ne tik žymus floristas Marijus Gvildys (dešinėje), bet ir moksleiviai, mokytojai, Trečiojo amžiaus universiteto studentės.

Praėjusią savaitę Šakių „Varpo“ mokykloje vyko tradicinės Meno dienos, kuriose jau devynioliktą rudenį meniškai atsiskleisti skatinamas kiekvienas mokyklos narys. Moksleiviams talkino į svečius atvykę menininkai, abejingi neliko mokytojai, vietiniai kūrėjai, o penktadienį pasidžiaugta per savaitę sukurtais darbais.
 
Šiųmetinėse Meno dienose vyravo paukščių tematika, tad būtent jie figūravo didžiojoje dalyje darbų. Štai Mindaugo Pauliuko vadovaujami moksleiviai sukūrė netradicinius paukščius, kurie simbolizavo padidėjusį vartotojiškumą ir tokias problemas kaip karas Sirijoje, Krymo aneksija, branduolinis karas Šiaurės Korėjoje.

Didelio dėmesio sulaukė šalia mokyklos iš šakų sukurta „Knyga“, jos kūrybos procesui vadovavo žinomas Lietuvos floristas Marijus Gvildys. Jam talkino ne tik moksleiviai, technologijų mokytojas Sigitas Mockus, bet ir Šakių trečiojo amžiaus universiteto Menų fakulteto dekanė Vilma Frančiakienė su savo studentėmis Genovaite Dobilevičiūte, Valentina Antanaitiene, Dalyte Šauliene, Rūta Mickaitiene, Laimute Adomaitiene. Joms teko ne tik konstruoti, statyti bei pinti iš šakų, bet ir nešioti pagalius, braidyti po balas ir pajusti tikrąjį meno skonį. Entuziasčių neišgąsdino nei lietus, nei vėjas, nei sunkesni darbai. Apskritai prie unikalaus kūrinio studentės, mokytojai, moksleiviai bei floristas plušėjo porą dienų, o visas kūrybos procesas sugulė į meninį filmuką. Rezultatu liko patenkinti ir dalyviai, ir mokyklos direktorius Vitas Daniliauskas. Jis pasidžiaugė, kad unikalus floristo sudiriguotas darbas atsirado ne bet kur, o Šakiuose prie „Varpo“.

Meno dienos, ko gero, jau neįsivaizduojamos be tokių svečių ir savo srities profesionalų kaip Jonas Daniliauskas, Lolita Rūgytė, Audronė ir Algimantas Vorevičiai, Vytautas Kaunas, floristė Daiva Bublaitienė. Talkino ir keramikai Ona ir Egidijus Šimatoniai, jaunosios dalininkės Indrė Siaurusevičiūtė, Justė Želionienė, Dovilė Stasiulytė. Meno dienose dalyvavo ne tik gausus būrys menininkų, bet ir technikų. Priklausomai nuo amžiaus moksleiviai tapė, užsiėmė floristika, grafika, audė, gamino vėjo malūnėlius, atliko aplikacijas.

Šiais metais į svečius buvo atvykę Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės, Klaipėdos rajono Veiviržėnų Jurgio Šaulio bei Lukšių Vinco Grybo gimnazijų moksleiviai.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


idavang baneris

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos