baneris leidinys

Penktadienį savivaldybės taryba nusprendė nuo lapkričio 1 d. laikinai skirti Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoją ugdymui Dianą Baužaitę-Mikužienę Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos direktore, kol bus paskirtas nuolatinis įstaigos vadovas.

Gegužės mėnesį į pensiją išėjo 32-ejus metus mokyklai vadovavęs Romas Dumbliauskas, o birželį rajono mero Edgaro Pilypaičio potvarkiu direktoriaus pavaduotojai ugdymui D. Baužaitei-Mikužienei pavesta vykdyti direktoriaus pareigas, nustatant 30 proc. priedą prie jos pareiginio atlyginimo. Buvo tikėtasi, kad greitu laiku bus paskirtas naujas mokyklos vadovas.
 
Rugsėjo 25 d. turėjo vykti konkursas  mokyklos direktoriaus pareigoms užimti, tačiau pretendentų neatsirado. Tuomet buvo kalbama, jog nė vienas iš asmenų, planavusių pretenduoti į šias pareigas, neišlaikė bendrųjų gebėjimų testo, kurį privalo išlaikyti  norintys dirbti valstybės tarnyboje. Ūkio ir verslo komiteto posėdyje apie šią situaciją diskutuota kiek plačiau. Svarstyta, kad bendrųjų gebėjimų testas turėtų būti neprivalomas, mat tokia situacija, kai mūsų rajono mokyklos lieka be nuolatinių vadovų, jau tampa ydinga. Ir ši problema pastebima ne tik mūsų rajone.

D. Baužaitė-Mikužienė užima 0,5 direktoriaus pavaduotojo ugdymui etato, o dirba ir savo, ir mokyklos direktoriaus darbus. Po rugsėjo 25 d. vyko ilgas situacijos derinimas su Švietimo ir mokslo ministerijos teisininkais, kaip būtų tinkamiausia pasielgti.

Atsižvelgiant į situaciją kaimyninėje Kidulių pagrindinėje mokykloje (pretendentų į direktoriaus pareigas neatsiranda jau daugiau nei dveji metai) bei kitų rajonų patirtį, nuspręsta D. Baužaitei-Mikužienei pavesti vykdyti direktoriaus pareigas primokant jai skirtumą tarp dabartinio direktoriaus pavaduotojos darbo užmokesčio ir direktoriaus darbo užmokesčio (tai sudarys apie 663 eurus per mėnesį) iki įstatymų nustatyta tvarka bus paskirtas įstaigos vadovas.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos