baneris leidinys

pupu laistymas
Nuotr. Dar pavasarį išsidalintas pupų sėklas darželinukai sėjo, laistė, prižiūrėjo, o rudenį su derliumi atskubėjo į darželį.

Šių metų gegužės–spalio mėnesiais Šakių lopšelio darželio „Berželis“ bendruomenė vykdė ilgalaikį projektą „Pupą sodinau…“. Gegužę visiems vaikams ir jų tėveliams buvo išdalintos pupų sėklos, kurias per vasarą augino, stebėjo, laistė, prižiūrėjo, fotografavo augimą ir laukė gausaus derliaus.
 
Kaip pasakoja auklėtojos Geda Pilionienė ir Sigita Damijonaitienė, tėveliai noriai įsitraukė į projekto veiklas, o rudenį, vaikams sugrįžus po vasaros atostogų, gausiai pasidalino gražiomis pupų sodinimo ir augimo akimirkomis.  

Darželio galerijoje pedagogės surengė projekto veiklų parodą, kur galima išvysti nuotraukų koliažus – bendradarbiavimo akimirkas, vaikų daržininkavimo įgūdžius, pupos augimo kelią. Ten pat tėvelių su vaikais surinkta įspūdinga pupų kolekcija – iš viso 27 rūšių pupos.

Spalio 16–20 d. grupėse vyko įvairių veiklų, skirtų pupoms, savaitė. Grupėse buvo ragaujami patiekalai iš pupų, žaidžiami įvairūs žaidimai, gaminami kūrybiški darbeliai. Patiekalų dieną tėveliai nustebino patiekalų iš pupų įvairove ir išradingumu: buvo vaišinamasi ne tik sriubomis, mišrainėmis, košėmis, kotletais, bet netgi pupų pyragu!

Linksmybių nestigo ir žaidžiant edukacinius žaidimus: skaičiuojant ir rūšiuojant pupas, skirstant jas pagal spalvas, formas, dydį, rūšis. Labiausiai vaikams patiko ieškoti pupose paslėptų siurprizų ir gaminti darbelius.

Darbelių iš pupų paroda taip pat eksponuojama darželio galerijoje. Ir čia išradingumui nebuvo ribų: puikavosi ir krepšinio kamuolys, ir pupų medis, ir įvairiausi gyvūnai, ir paveikslai.

Projekto veiklas užbaigė baigiamasis viso darželio bendruomenės renginys salėje. Auklėtojos S. Damijonaitienė ir G. Pilionienė kvietė vaikus į pupų karalystę. Vaikai kartu su auklėtojomis galėjo dar kartą išmėginti savo jėgas estafetėse, kūrybinėse veiklose ir žaidimuose su pupomis. Džiugino ir nuotaikingos dainelės apie pupas. Vaikus labai įtraukė pupų pasaka. Čia jie galėjo būti ne tik klausytojai, bet ir veikėjai.

„Draugo” inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos