baneris leidinys

ploksciai suomija
Nuotr. Vaikų darbai pirmiausiai eksponuoti Plokščių mokykloje-daugiafunkciame centre, o dešimt geriausių gruodžio 13 d. ekspozicijai pristatyti į Suomijos ambasadą.

Praėjusią savaitę Plokščių mokykloje-daugiafunkciame centre buvo minimas Suomijos Nepriklausomybės šimtmetis. O šį trečiadienį su savo darbais į Suomijos ambasadą vyko mokyklos delegacija.
 
Gruodžio 6-ąją Plokščiuose ateinančius į mokyklą pasitiko plevėsuojančios Lietuvos ir Suomijos vėliavos. Rytas prasidėjo istorijos skaitymais, skirtais Lietuvos šimtmečiui. Simboliška, kad nuo Suomijos Nepriklausomybės šventės (gruodžio 6 d.) iki savo šalies Nepriklausomybės šimtmečio (vasario 16 d.) mokykla turės dešimt tokių skaitymų. Istorijos mokytoja Gražina Kazarian parengė improvizuotų pamokų ciklą „Kitokios pamokos: Suomijos istorija“.  Tą pačią dieną atidaryta mokinių kūrybos  darbų paroda „Balta Mėlyna Suomija“. Vadovaujami dailės mokytojos Rasitos Gokdere darbus parodai kūrė 5–10 klasių mokiniai. Dešimt geriausių darbų gruodžio 13 d. ekspozicijai pristatyti į Suomijos ambasadą. Į priėmimą Suomijos ambasadoje vyko ir darbus parodai sukūrę mokiniai, juos ruošusi dailės mokytoja bei istorijos mokytoja G. Kazarian. Ši paroda – tai jau trečiasis kūrybinis bendradarbiavimas su suomiais minint jų Valstybės šimtmetį.

Plokščių mokyklos-daugiafunkcio centro bendrystė prasidėjo nuo parodų apsikeitimo su Suomijos Hartolos pagrindine mokykla. Vėliau mokyklos mokiniai dalyvavo Suomijos vaikų ir jaunimo galerijos organizuotame kūrybinių darbų konkurse „Together“ („Kartu“). Mokyklos direktorė Nijolė Bitinienė džiaugiasi, kad gerbdami kitus ir drauge švęsdami vaikai auga mokydamiesi didžiuotis savo kraštu.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos