baneris leidinys

kostiumai berzelis
Nuotr. Etnogrupės vaikučiai pirmieji rajone pasipuošė dizainerio Juozo Statkevičiaus kurtais suvalkiečių tautiniais kostiumais ir žaismingai pozavo prieš fotoobjektyvą.


Šakių vaikų lopšelio-darželio „Berželis“ etnogrupės vaikučiai pirmieji rajone pasipuošė dizainerio Juozo Statkevičiaus kurtais tautiniais suvalkiečių kostiumais, kuriuos ikimokyklinio ugdymo įstaigoms dovanojo labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“. Antradienį čia vyko akcija „Įsileisk dalelę Lietuvos į savo širdį“, prie kurios prisidėjo ir mažųjų tėveliai, kai kurie ir patys tautinį kostiumą pačiupinėję ir užsivilkę pirmą kartą.
 
Meninio ugdymo vadovės, etnografės Audronės Adomaitienės teigimu, liūdna, bet mūsų tautinis paveldas likęs tarp entuziastų, daugelis tėvų nė akyse nėra matęs tautinio kostiumo, nė karto gyvenime nėra jo užsivilkęs. Todėl būtent 2017-aisiais – Tautinio kostiumo metais jai ir auklėtojoms Dianai Zubrickienei bei Jurgitai Orintienei kilo idėja – suorganizuoti akciją „Įsileisk dalelę Lietuvos į savo širdį“. Jos metu nuspręsta vaikučius ir jų tėvelius aprengti tautiniais kostiumais ir įamžinti tą akimirką fotografijose.

D. Zubrickienė prisiminė, kokios buvo tėvelių reakcijos, kai iš anksto pradėjo juos kalbinti prisijungti prie šios akcijos, skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio paminėjimui.

„Vieni labai nustebo, kiti nesuprato, kam to reikia, o treti iš karto sutiko, sakydami, kad būtų įdomu, nes galbūt daugiau niekad gyvenime tautinio kostiumo ir neužsivilks“, – atviravo auklėtoja.

Pasak jos, abejingumas palaipsniui peraugo į susidomėjimą, o paskutinėmis dienomis, kai darželiui buvo įteikti dizainerio J. Statkevičiaus kurti vaikiški suvalkiečių tautiniai kostiumai, pasijuto tikrasis azartas. Prieš fotoobjektyvus su tautiniais kostiumais pasipuikuoti nekantravo ne tik vaikučiai, bet ir jų tėveliai.

Kurie tėveliai turėjo savo tautinius kostiumus, fotografavosi su savo rūbais, o tie, kurie neturėjo, džiaugėsi galėdami pasipuošti Gelgaudiškio kultūros centro folkloro ansamblio „Šilupė“ skolintais tautiniais kostiumais.

Primename, kad labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ padovanos 190 suvalkiečių tautinių kostiumų (85 mergaitėms ir 85 berniukams). Jie iki Vasario 16-osios bus padalinti visoms rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigoms. Fondo projektas „Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio dovanos Lietuvos darželiams“ parengtas konsultuojantis su Lietuvos liaudies kultūros centro etnografais, etninių amatų puoselėtojais. J. Statkevičiaus sukurti kostiumai siūti Lietuvoje, naudojant kokybiškus Olandijoje pagamintus ir vaikučiams pritaikytus audinius. Iš viso Lietuvos mažiesiems bus padovanota 18 tūkst. kostiumų.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos