baneris leidinys

Vasario 7 d. Zanavykų muziejuje Šakių kultūros centro direktorius Raimondas Januševičius perdavė Šakių miesto ir rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų atstovams dizainerio Juozo Statkevičiaus kurtus stilizuotus Suvalkiečių tautinius kostiumus.

Jau anksčiau kostiumai vieno renginio metu buvo išdalinti Šakių lopšelio-darželio „Berželis“ auklėtiniams, o trečiadienį dovanos įteiktos ir kitoms įstaigoms.
 
R. Januševičius patikino, kad iš viso rajone išdalinta 210 kostiumų (po lygiai mergaitėms ir berniukams). Finansine išraiška tokios dovanos kaina viršytų 6 tūkst. eurų. Vieno kostiumo kaina – 29 eurai.

„Taip, tai ne autentiškas kostiumas ir apskritai – kas už tokią kainą sutiktų daryti tokį darbą? O čia kūrė pats J. Statkevičius... Manau, reikia džiaugtis, kad darželiai turės kuo papuošti vaikučius įvairių renginių metu, o ne tik sakyti, kad galbūt kažkas ne taip, kad tai ne autentiška ir pan.“, – sakė R. Januševičius, kuris apie dalinamus kostiumus girdėjo ne tik teigiamų komentarų.

Be to, jei įstaigos turi finansines galimybes, savo iniciatyva gali užsisakyti ir daugiau kostiumų.

Pats dizaineris yra sakęs, kad ši užduotis buvo sudėtinga ir neturinti analogo, tačiau jis kūręs su didžiausiu malonumu. Jis džiaugėsi, kad Valstybės atkūrimo šimtmetis pasitinkamas spalvingai, su kiekvieno Lietuvos etnografinio regiono spalvomis ir tradicijomis.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos