baneris leidinys

Šakių lopšelyje-darželyje „Klevelis“ vasario mėnesį startavo psichologės Aušros Jakavičienės programa „Mokykla tėvams ir auklėtojams“. Programos dalyviai džiaugiasi unikalia galimybe susipažinti ir pasimokyti, kaip ir kokiais efektyvesniais būdais auklėti vaikus.

Pirmą kartą programoje kartu dalyvauja ir pedagogai, ir tėveliai – tai suteikia daugiau aiškumo apie pedagogų ir tėvelių vaikams taikomus auklėjimo būdus. Smagu, kad į šią programą tėveliai įsijungia šeimomis, dalyvauja ir vyrai.
 
„Vaikus auklėti tampa vis sunkiau… Dažnai tėvai pasijunta bejėgiai iškilus rimtoms problemoms, susijusioms su vaiku. Labai svarbu, kad mūsų vaikai mokėtų atpažinti jausmus, žinotų ir jaustų ribas tiek šeimos gyvenime, tiek už jos ribų, kad tėvai ir vaikai galėtų susikalbėti nežemindami ir neskaudindami vieni kitų. Vaiko skatinimas bendradarbiauti palengvina tėvų ir vaikų santykius“, – sako psichologė A. Jakavičienė.

Šių užsiėmimų metu tėvai ir pedagogai ne tik aptaria idėjas, skatinančias vaiko bendradarbiavimą, bausmių ir pasekmių sistemą, konfliktų sprendimo būdus, susipažįsta su metodais, padedančiais skatinti vaiko savarankiškumą, kaip vaiką pagirti ir paskatinti, bet ir patys prisimena savo vaikystę bei santykius su savo tėvais. Įvairių pratimų metu tėvai ir pedagogai įsigyvena į vaiko vaidmenį ir išgyvena įvairiausius jausmus, patys pajusdami, ką kartais išgyvena jų vaikai.

Psichologė A. Jakavičienė stebi tendenciją vaikų auklėjimą patikėti ugdymo įstaigoms. Ši „Mokykla tėvams ir auklėtojams“ – puiki galimybė tėvus sugrąžinti į vaikų auklėjimą ir į vaikų gyvenimą. Specialistė džiaugiasi „Klevelio“ grupės tėvų ir pedagogų motyvacija ir augančiu, stiprėjančiu sąmoningumu bei noru kuo efektyviau, humaniškesniais būdais auklėti vaikus.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos