baneris leidinys

daniliauskas pauliukenas
Nuotr. Šakių „Varpo“ mokyklos direktorius Vitas Daniliauskas (kairėje) pabrėžė, jog jų bendruomenė laukia raštiško atsakymo į kreipimąsi, o Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo Elvydo Pauliukėno manymu, geriau būtų susitikti ir paaiškinti, kas mokyklos laukia ateityje.

Asta GVILDIENĖ

Kovo 23 d. vykusiame rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo patvirtinti klasių komplektavimo aprašo pakeitimai, leidžiantys į Šakių „Žiburio“ gimnazijos pirmąją ir antrąją klases priimti po 104 mokinius. Nors to kasmet pageidauja tiek mokiniai, tiek ir jų tėvai, ši besikartojanti situacija sukelia didelę psichologinę įtampą Šakių „Varpo“ mokyklos kolektyvui.

Prieš tarybos posėdį vykusiuose komitetuose šį klausimą pristatęs rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Elvydas Pauliukėnas akcentavo, jog kiekvienais metais į „Žiburio“ gimnaziją nepatenka po 10–15 vaikų, todėl gimnazija šiemet prašo vietoj 93 pirmokų leisti priimti 104, kad galėtų suformuoti keturias klases ir patenkinti visų čia norinčių mokytis šakiečių pageidavimus. Šiandien mokykla jau turi 101 pirmoko prašymą.  

Leidus „Žiburio“ gimnazijoje formuoti keturias pirmokų klases, savaime suprantama, „Varpo“ mokykla netektų didžiosios dalies mokinių. Beje, dar nepriėmus šių pataisų, situacija „Varpe“ nedžiuginanti – čia nuo 2018 m. lieka mokytis 18 devintokų, kurie sudarytų vieną klasę, o nuo 2019 m. prognozės dar liūdnesnės – numatoma iš viso nekomplektuoti 9 klasės, nes čia, planuojama, liks tik du mokiniai.

„Nori nenori, einame evoliucijos keliu“, – pabrėžė vicemeras Bernardinas Petras Vainius.

Sužinoję informaciją, kad numatytos pataisos „Žiburio“ gimnazijos klasių komplektavime (keturios pirmokų klasės ir galimybė mokytis 104 vaikams), „Varpo“ mokyklos pedagogai ir profesinė organizacija pateikė savivaldybės merui Edgarui Pilypaičiui ir tarybai kreipimąsi su 60 jį pasirašiusių asmenų. Jame prašoma išaiškinti situaciją, kodėl apie planuojamus pokyčius nebuvo informuota „Varpo“ mokyklos bendruomenė, kodėl, didinant komplektų skaičių vienoje ugdymo įstaigoje, taip bloginamas kitos tokios pačios ugdymo pakopos išsilavinimą teikiančios mokyklos padėtis.

Pasak tarybos nario Arūno Tarnausko, keletą metų iš eilės mes vienoje mokykloje dirbtinai laikėme klases, o kitoje – dirbtinai jų steigti neleidome, taip sudarydami konkurenciją.

„Tokie dirbtiniai barjerai ne tik neišsprendžia susidariusios situacijos, bet ir palieka amžiną konfliktą tarp dviejų mokyklų“, – įsitikinęs meras, kurio valia būtų iš viso nedaryti jokių apribojimų, kad pagaliau išaiškėtų, kaip viskas yra iš tikrųjų.

 „Varpo“ mokyklos atstovai mums vakar pristatinėjo aštuntokų pasiekimų vidurkius, kurie yra aukštesni už šalies vidurkį. Teisingai vedėjas pasakė, kad jie šitais vidurkiais turėtų mojuoti  tėvams, jog šie norėtų vaikus leisti  ne į gimnaziją, o į „Varpą“, – įsitikinęs E. Pilypaitis. – Pas mane dabar eina „Varpo“ mokyklos, „Žiburio“ gimnazijos ir tėvų delegacijos, tačiau nebuvo tėvų delegacijos, kuri apgintų „Varpą“ – visi nepatenkinti todėl, kad vaikai netelpa į „Žiburį“. Rezultatas, kalbant futbolo terminais, būtų 2:1 – „Žiburio“ naudai.“

Vicemeras akcentavo, kad visas dėmesys pirmiausiai turi būti nukreiptas į mokinį, į vaiką, kuriam turime suteikti visas galimybes mokytis ten, kur jis nori, todėl nusižengiame šiam principui apribodami jo galimybes.

„Žiburio“ gimnazija nėra kažkokia elitinė mokykla. Ji, kaip ir kitos rajono gimnazijos, yra vidurinį išsilavinimą teikianti įstaiga. Atrankos vykdavo tik todėl, kad buvo apribotas mokinių skaičius“, – konstatavo faktą meras. – Nė viena rajono mokykla pilnai neformuoja devintųjų klasių, išskyrus Gelgaudiškį.“

Tarybos posėdyje kalbėjęs „Varpo“ mokyklos direktorius Vitas Daniliauskas teigė, kad, kasmet mažėjant vaikų skaičiui, mokyklos bendruomenei susitaikyti su tuo labai sunku. Jie norėtų išgirsti rajono vadovų poziciją: ar Šakiams reikia gimnazijos ir dešimtmetės mokyklos, ar gimnazijos ir progimnazijos?

Prasidėjus diskusijoms, ar „Varpo“ mokyklos bendruomenei buvo raštu atsakyta į pateiktą kreipimąsi, E. Pauliukėnas išsakė mintį, kad po susitikimo su direktoriumi jis suprato, jog to nereikia daryti, tačiau, jo manymu, susitikimas su „Varpo“ mokyklos bendruomene turėtų įvykti, kad jiems būtų paaiškinta susiklosčiusi situacija.

V. Daniliauskas pabrėžė, jog buvo įpareigotas atsisakyti susitikimo, bet ne atsakymo raštu. Meras patikino, kad atsakymas į kreipimąsi bus ir jį padiktuos būtent posėdžio tarybos narių sprendimas.

Tarybos narys Ramūnas Kaunas teiravosi E. Pauliukėno, kodėl iki šiol Švietimo skyrius neinformavo „Varpo“ mokyklos bendruomenės dėl tolimesnės jų ateities. Jam pritarė ir tarybos narė Rima Rauktienė, siūlydama rajono valdžiai rasti stiprybės, jėgos viduje ir „Varpo“ mokyklos pedagogams pasakyti, kaip viskas bus, kad jiems neliktų neaiškumų dėl ateinančių metų.

Tarybos narių diskusijoms įsibėgėjus, Raminta Jakelaitienė ir Dinara Gudaitienė „Žiburio“ gimnazijos ir „Varpo“ mokyklos klasių komplektacijos klausimą siūlė iš viso atidėti iki kito posėdžio ir jį plačiau išdiskutuoti. Tačiau visgi, įvykus balsavimui, tarybos nariai priėmė sprendimą leisti „Žiburio“ gimnazijos pirmoje ir antroje klasėje mokytis po 104 mokinius.

Komentarai   

#1 Pilietis 2018-03-30 06:58
Na pagaliau bus išgirstas ir "Žiburys". Visos valdžios iki šiol taip "mylėjo" gimnaziją Šakiuose, kad tik vienintelė rajono mokykla, kurioje, beje, mokosi taip pat viso rajono, ne tik Šakių miesto mokiniai, liko nerenovuota. O gal šitai mokyklai nereikia išvis mokinių, gal ten nedirba nei mokytojai, nei kiti žmonės?
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos