baneris leidinys

Atkurtos Lietuvos šimtmečio renginiai tęsiasi. Kovo 29 d. VšĮ Lietuvos sveikatos mokslo universiteto (LSMU) gimnazijoje vyko tarptautinė užsienio kalbų konferencija „Graži šalis gražiame pasaulyje“. Joje dalyvavo mokytojai ir mokiniai iš visos Lietuvos. Net 200 dalyvių atvyko iš įvairių šalies miestų ir gimnazijų, tarp jų – ir šakiečiai.

Plenarinėje konferencijos dalyje pranešimus skaitė dvi viešnios iš Jungtinių Amerikos Valstijų bei Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos rusų kalbos mokytoja metodininkė Ana Varpukevičienė.
 
Veronica Pidduck papasakojo apie savo šeimą, kuri iš Lietuvos išvyko prieš 120 metų. Ji pirmoji po daugiau nei šimto metų sugrįžo aplankyti protėvių šalies, todėl čia jai viskas taip miela ir įdomu. Ellen Tracy pranešimas „Istorija, kopianti į Kauno kalvas“ – tai pasakojimas apie Kauno laiptus, kurie irgi turi savo gyvenimą, apie kurį retai kada susimąstome.

Ana Varpukevičienė kalbėjo apie lietuvišką Gervėčių miestelį Baltarusijoje – jo architektūrą, muzikos tradicijas, gyventojų branginamą lietuvybę. Konferencijoje dalyvavo ir LSMU gimnazijos mokytojai iš Prancūzijos. Konferencijos dalyviai atskleidė pačius įvairiausius, kartais net labai netikėtus Lietuvos grožio aspektus.

Anglų, rusų, prancūzų ir vokiečių kalbomis buvo pasakojamos miestų ir miestelių, mokyklų istorijos, atskleisti asmenybių likimai, kalbama apie Lietuvos sąsajas su įvairiomis šalimis, apie dailę ir muziką, sportą ir gamtą.

Gausus būrys Šakių ,,Žiburio“ gimnazijos moksleivių konferencijoje Zanavykijos kraštą pristatė anglų ir rusų kalbomis. Anglų kalba kvietė į edukacines programas Zypliuose ir Lekėčiuose bei pristatė projektą ,,Zanavykijos gamtos grožis ir jo išsaugojimas“, rusų kalba – projektus ,,Zanavykijos dvarų istorija“, ,,Zanavykijos dvarų kultūrinis gyvenimas“, ,,Šakių kraštas – Vinco Kudirkos kraštas“.

Mokinius ruošė mokytojos Audronė Cibulskienė, Ilona Martinkaitienė, Tatjana Gaudinskienė, Margarita Liukaitienė bei Asta Urbaitienė

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos