baneris leidinys

pozemiu galerija
Nuotr. Šakių „Varpo“ mokyklos direktorius Vitas Daniliauskas džiaugėsi išsipildžiusia svajone sukurti mini muziejų ir mums atvėrė  „Požemių galerijos“ duris.

Šakių „Varpo“ mokyklos rūsiuose tikras perversmas. Šiandien čia, tarp šilumos mazgo vamzdynų, savo vietą surado tikrų tikriausias mini muziejus, pavadintas „Požemio galerija“. Tiesa, oficialiai jis savo durų visuomenei dar neatvėrė ir raudona atidarymo juostelė dar neperkirpta, tačiau mokyklos bendruomenė ir svečiai jau gali apžiūrėti čia surinktus unikalius eksponatus.
 
Ne vieną dešimtmetį puoselėta svajonė tapo kūnu, tad aprodydamas ekspozicijas Šakių „Varpo“ mokyklos direktorius Vitas Daniliauskas džiaugėsi, kad pagaliau įrengta erdvė, kurioje savo vietą rado ne tik visų kartų mokinių darbai, bet ir vadovėlių, senos mokykloje naudotos technikos kolekcijos, kiti unikalūs eksponatai. Direktoriaus svajonei išvysti dienos šviesą padėjo dailės mokytojas Algimantas Vorevičius ir mokyklos darbuotojas Gintautas Bendoraitis.

Laiptais nusileidus žemyn, iš karto lankytojus pasitinka pirmoji mokyklos mokinių ir mokytojų nuotrauka, kuri nukelia į 1990 m. Popieriniai varpai palydi į didžiąją salę, kurios centre stovi iš kartono atliekų pagamintas Trojos arklys, ant sienų – mokinių kūryba, menanti „Menų dienas“, mokyklos gimtadienių akimirkas.

Beje, unikalu, kad mini muziejuje įkurtas ir mini kino teatras, ir mini mokyklos klasė, kurioje kiekvienas gali rasti savų prisiminimų. Čia galima pamatyti tikrų tikriausią mokyklos klasės evoliuciją. Varpiečiai turi kuo pasigirti. Tokių eksponatų pavydėtų ne vienas muziejus. Klasėje stovi suolai ir lentos nuo 1960-ųjų, toliau nuo 1990 metų iki mūsų dienų, taip pat sena mokyklinės technikos kolekcija nuo rašymo mašinėlės, patefono, projektoriaus iki kompiuterio, dauginimo aparato. Direktorius prasitarė, kad technika netrukus bus perkelta į kitą patalpą, nes G. Bendoraičio surinkta kolekcija jau tokia didelė, jog čia nebetelpa.

Kitoje patalpoje galima pavartyti senus mokyklinius vadovėlius – tai muziejui padovanota mokytojos Jūratės Daniliauskienės kolekcija. Čia yra ir patys pirmieji elementoriai „Saulutė“, ir „Vyturėlis“, kuriuos gerai prisimena vyresniosios kartos atstovai. Savo knygas, iš kurių mokėsi, gali rasti ir vėlesnių kartų mokiniai. Šalia jų eksponuojami visų leidybos metų mokyklos laikraštukai „Verdenė“ ir „Mudu du“, lankstinukai, skrajutės, knygelės, kiti archyviniai dokumentai.

Paskutinis mados klyksmas ir naujausias eksponatas – filmukas „Prisiminimų kaleidoskopas“, pristatantis „Varpo“ mokyklos istoriją nuo jos pastatymo istorijos, pirmojo rugsėjo iki šių dienų, filmą galima pažiūrėti čia pat muziejuje.

Įgyvendinus vieną svajonę, paskui ją seka kita. V. Daniliauskas tikisi, kad dar šiais metais šalia mokyklos iškils ir išsvajotasis amfiteatras, kuriame „Varpo“ dramos studijos aktoriai galės vaidinti spektaklius.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos