baneris leidinys

varpas kokybe
Nuotr. Kokybės siekiančių mokyklų klubo prezidentė Renata Pavlavičienė įteikė „Varpo“ mokyklos direktoriui Vitui Daniliauskui pažymėjimą, įrodantį narystę šiame klube.


Asta GVILDIENĖ

Balandžio 6 d. Šakių „Varpo“ mokykla sulaukė didelio būrio svečių iš Prienų, Kauno, Jonavos, Anykščių, Šakių ir kitų šalies švietimo įstaigų. Čia vyko Kokybės siekiančių mokyklų klubo, prie kurio praėjusiais metais prisijungė ir varpiečiai, konferencija „Duomenimis grįstas tobulinimas. Mokyklų praktika“.

Pasak „Varpo“ mokyklos direktoriaus Vito Daniliausko, mintis įstoti į Kokybės siekiančių mokyklų klubą kilo praėjusiais metais po atlikto išorės audito. Tai paskatino padaryti ir Prienų rajono Šilavoto pagrindinės mokyklos direktorė Valentina Radzevičienė. Mat abi mokyklos jau kuris laikas palaiko draugiškus ryšius, abi siekia savo veiklose tobulėjimo ir kokybės. V. Daniliauskas pabrėžė, kad įstojimo į klubą tikslas – kokybiškas vidaus įsivertinimas, ypatingą dėmesį skiriant pamokai, kuri audito metu „Varpe“ buvo įvertinta žemais balais.

Renginį pradėjusi Prienų rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė, Kokybės siekiančių mokyklų klubo prezidentė Renata Pavlavičienė pasidžiaugė, kad vienas iš šio klubo unikalumų yra tas, kad du kartus per metus savęs įsivertinimo konferencijose klubo nariai susitinka vis kitaip ypatingoje mokykloje. Pasak jos, „Varpas“ – pritrenkianti mokykla, kuri praėjusiais metais kartu su Kauno rajono Kulautuvos ir Biržų „Aušros“ pagrindinėmis mokyklomis pareiškė norą tapti klubo narėmis. Visoms trims mokykloms buvo įteikti pažymėjimai, įrodantys Kokybės siekiančių mokyklų klubo narystę.

Sveikinimo žodį tarė renginio dalyvius atvykę pasveikinti rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis bei Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjas Elvydas Pauliukėnas.

Konferencijos dalyviai gilinosi į surenkamus duomenis ir jų panaudojimą mokyklos pažangai. R. Pavlavičienės manymu, jau seniai praėjo laikai, kai įsivertinimo metu mokėjome naudotis tik popierinėmis anketomis ir prisirinkdavome gausybę duomenų, kuriuos ilgai skaičiuodavome, o nežinodami, ką su jais daryti, susegdavome į segtuvą ir paslėpę stalčiuje pamiršdavome.

„Šiandien tai darome moderniai, kūrybiškai, neapsikraudami papildomais duomenimis“, – įsitikinusi klubo prezidentė, pakvietusi konferencijos dalyvius padirbėti grupelėse ir pabandyti atsakyti į šiuos klausimus: kokius duomenis mokyklos naudoja, ką tai duoda, kas pasikeitė,  koks pagalbos poreikis, kas ją teikia, kas turėtų teikti?

Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros atstovė, Mokyklų įsivertinimo skyriaus metodininkė Jelizaveta Tumlovskaja trumpai pristatė vertinimo ir tobulinimo sąveiką, kuri padeda išsiaiškinti, kokia nauda gaunama iš vertinimo. Pasak jos, tol tobulėjame, judame į priekį, evoliucionuojame, kol mums rūpi kokybė. O kokybė užtikrinama tik tuomet, kai tarpusavyje sąveikauja trys procesai: kokybės vertinimas, kokybės sampratos kūrimas ir kokybės tobulinimas.

„Kiekviena mokykla gali iš kitų mokyklų pasisemti idėjų, pasiskolinti minčių, bet turi susiformuoti savo kokybės standartus pagal individualias galimybes, poreikius, prioritetus ir juos tobulinti. Tie, kas tai daro, žino, jog tai nėra lengvas darbas“, – konstatavo faktą J. Tumlovskaja.

Kad „nekalbėtume kaip radijas – baisiai pilkai“, kad darbas grupėse vyktų produktyviai ir sklandžiai, R. Pavlavičienė paskyrė moderatorius, kurie, pasak jos, net neįtarė, jog bus moderatoriais, tačiau, kaip sveikinimo žodyje sakė rajono savivaldybės meras, – ambicijos yra labai svarbu.

Po darbo grupėse klubo prezidentė padarė išvadą, kad duomenų mokyklos turi pakankami ir nėra būtinybės jų rinkti papildomai, daryti kasmet vis naujas anketines apklausas, tiesiog reikia stiprinti kompetencijas, naudoti tuos duomenis, kuriuos jos turi.

Džiugu, kad išsakytas mintis, iškeltas idėjas renginyje dalyvaujanti Mokyklų ugdymo plėtotės centro Mokyklų tobulinimo skyriaus atstovė Vida Kamenskienė pažadėjo paskleisti nacionaliniu lygmeniu ir integruoti į centro veiklas.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Paieška

 

pazvelk1

sms

Klausimas - atsakymas

lt_ukis

f_drg

Videoreportažų archyvas

 

 
 
71

Reklama


188x376-ext

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

 

 

 

 

 

 
 
 
futbolas
 
 
paluobiai
 
 
 gustainiskiu namai
 
festivalis
 
 
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos