baneris leidinys

Balandžio 13 d. Gelgaudiškio dvare vyko penktoji rajoninė 5–8 klasių mokinių lietuvių kalbos olimpiada, kurioje susirungė devynios komandos. Šiemet geriausiai pasirodė ir pirmą vietą iškovojo Šakių „Varpo“ mokyklos mokiniai.

Jau tapo tradicija, kad rajoninę lietuvių kalbos olimpiadą rengia laimėjusi mokykla. Kadangi pernai laimėjo gelgaudiškiečiai, todėl šiemet olimpiada vyko Gelgaudiškio dvare. Čia susirungė Gelgaudiškio, Sintautų ir Slavikų pagrindinių bei Šakių ,,Varpo“ mokyklų, Griškabūdžio, Lukšių Vinco Grybo ir  Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijų, Lekėčių, Kriūkų ir Plokščių mokyklų-daugiafunkcių centrų komandos.
 
Šiemet lietuvių kalbos olimpiada buvo skirta pasigilinti į zanavykų krašto kultūrą, neužmirštant ir mūsų dvarų. Juo labiau, kad Gelgaudiškio dvare, vos tik atgavus lietuvišką spaudą, buvo suvaidintas lietuviškas spektaklis ,,Užburtas kunigaikštis“. Tad, galima sakyti, dvarai niekada nebuvo nutolę nuo beatsikuriančios lietuviškos kultūros.

Olimpiada prasidėjo nuo komandų prisistatymo, kuriuos stebėjo vertinimo komisija: Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos mokytojos Rimutė Jievaitienė ir Alma Petraitienė, keletą metų į olimpiadas važiavusi ir pernai pirmąją vietą iškovojusi aštuntokė Saulė Jurkšaitytė. Vėliau komandos turėjo įveikti testą, susidoroti su hiperaktyvia užduotimi ir susirungti protmūšyje – du turus moksleiviai žaidė kartu su mokytojais, o paskutinį – vieni.

Kol komisija skaičiavo taškus, mokinius su dvaru supažindino mokytoja Danutė Aniulienė.

Visos komandos išsivežė Padėkos raštus bei daug gerų emocijų. Ypač gerai nusiteikę išvyko Šakių ,,Varpo“ mokyklos mokiniai – jie laimėjo pirmą vietą (mokytoja Rita Endriukaitienė) ir teisę kitais metais organizuoti olimpiadą savo mokykloje. Antri buvo sintautiškiai, o trečią vietą užėmė griškabūdiečiai.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos