baneris leidinys

Balandžio 20 dieną Lukšių Vinco Grybo gimnazijoje direktorės Nijolės Šapolienės ir lietuvių kalbos mokytojos Stasės Burkšaitienės iniciatyva įvyko aštuntokų susitikimas su Joana Ulinauskaite-Mureikiene, memuarų knygos ,,Likimo išbandymai“ autore, bei jos vyru, knygos leidėju profesoriumi Juozu Mureika.

Tai nebuvo įprastas susitikimas, bet pamokos apie pokario metų lietuvių pasipriešinimą, apie politinių kalinių kančias sovietiniuose lageriuose. Lukšių Vinco Grybo gimnazijos salėje susėdo ne tik Vinco Grybo gimnazijos, bet ir Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos (mokytoja Danutė Aniulienė) bei Lekėčių mokyklos-daugiafunkcio centro (mokytoja Dalė Sutkuvienė) moksleiviai. Iš anksto pasiruošę mokiniai raiškiai skaitė apie vargus sovietiniuose lageriuose, klausėsi dainų apie tėvynės ilgesį ir begalinį norą sugrįžti į tėvynę, pažiūrėjo dokumentinio filmo ,,Pasaulio teisuoliai“ ištrauką apie Stefaniją Ladigienę ir klausėsi, kaip knygoje ypatingai šiltai aprašomas S. Ladigienės ir J. Ulinauskaitės susitikimas Taišeto lageryje.
 
Vis dėlto didžiausią įspūdį paliko susitikimas su autore, kuriai šiemet sukaks devyniasdešimt metų. Draugiška ir atvira J. Ulinauskaitė-Mureikienė aštuntokams buvo tarsi gyvas įrodymas, kad jų perskaityto kūrinio įvykiai autentiški, kad mūsų tautos istorija yra tragiška, sunki, kad kartais žmogui likimas siunčia itin stiprius išbandymus, patikrindamas jo charakterio tvirtumą.

„Nelaisvė išmokė gerbti laisvę, atpažinti ir įvertinti gerus ir blogus žmones; nepalūžti net esant neįmanomoms gyvenimo sąlygoms. Nelaisvė išmokė išsaugoti orumą, žmoniškumą, Tėvynės ilgesį ir net kovoti už laisvę“, – sakė J. Ulinauskaitė-Mureikienė.

Kaip pamokos refleksiją aštuntokai parašė laiškus autorei, padovanojo gėlių, o drąsiausi paprašė kartu nusifotografuoti. Juk ne kiekvieną dieną tenka susipažinti su pokario lietuvių pasipriešinimo dalyve, buvusia politine kaline bei labai miela moterimi, kuri pasidalijo savo išgyvenimais tam, kad nebūtų pamiršta, nubraukta istorija.

Ištrauka iš knygos „Likimo išbandymai“ (II dalis – „Didieji likimo išbandymai“) yra vienas iš naujosios lietuvių kalbos ir literatūros programos aštuntokams privalomų tekstų.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos